reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klimakterium i menopauza

To ja się dołączę do tematu choć widzę że mało ruszany. Od miesiąca mam chirurgiczną menopauzę i albo jestem inna albo idealnie mi dobrali HTZ bo czuję się świetnie :) To prawda - temat menopauzy szczególnie poniżej 40 to jak wybryk natury - podejście typu - lepiej nie dotykać i zapomnieć że się cokolwiek widziało/słyszało. Ale polska jest nadal konserwatywnym krajem w którym o ważnych rzeczach się nie mówi.

@agatyna - ja bym dołożyła do tego zestawu jeszcze magnez i wapń+D3. ( technik farmacji radzi :p )
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny. Jeszcze nie tak dawno pisałam w wątkach dla starających się, później mam a teraz przyszedł czas przenieść się na "menopauzę".
Dopadła mnie bardzo szybko, mam 44 lata i zaczynam wchodzić w ten okres gdy wygasa praca jajników. Miesiączki nie mam od 4mcy. Standardowe objawy, uczucie gorąca, zmiany nastrojów, zawroty głowy i niestety okropne palpitacje serca. Cierpię na niedoczynność tarczycy z haszimoto a to podobno przyśpiesza sprawę. Mieszkam w uk i lekarz przepisał mi HTZ, tabletki z progesteronem i żel z estrogenem. Obawiam się tego brać, ponieważ nikt nie zrobił mi badań krwi i nie sprawdził poziomu hormonów. Obawiam się że w takiej sytuacji bardziej to zaszkodzi niż pomoże. Oczywiście jestem za HTZ, ale zrobioną z głową. Próbuję sama suplementować witaminy i żyć aktywnie, bo widzę jak łatwo wpadają nowe kilogramy a schudnąć trudniej. Widzę, jak cera się zmieniła i skóra twarzy traci jedność i sprężystość.
Menopauza kojarzy się z panią ok 50+ a niestety co raz więcej młodych kobiet cierpi na wczesną menopauzę, nie będąc na to gotowym. Ja mam małe dzieci i uważam, że ani ja, ani oni, nie jesteśmy gotowi na "matkę wariatkę" na fali menopauzy i atakami wariacji 🙈. Nastolatki chociaż rozumieją "stara przechodzi menopauzę😉", klikulatkowie nie wiedzą o co tej mamie chodzi-gorzej, że mama też nie wie o co jej chodzi i nie umie sobie z tym poradzić 😔.
Podzielcie się doświadczeniami, bo ciężka droga przede mną...
 
Do góry