reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kliniki in vitro godne/niegodne polecenia

Charlotte9

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2022
Postów
540
Hej dziewczyny, po wielu latach nieudanych starań chcemy z mężem podejść do in vitro. Jeśli więc macie jakieś kliniki godne polecenia w całej PL oraz takie których lepiej unikach będę wdzięczna za pomoc- podzielcie się swoimi doświadczneniami! ;)
 
reklama
Myślę, że to indywidualna sprawa. Ja pewnie poleciłabym swoją klinikę, bo pierwszy transfer okazał się udany, ale czytałam też na jej temat negatywne opinie bo np. nie transferują w niedzielę.
 
To ja tak samo, polecam InviMed Mokotów bo ja jestem zadowolona- wszystko dobrze wytłumaczone (jednak to zapewne zasługa samego lekarza), bez problemu załatwione dofinansowanie, wystarczyło tylko podpisać otrzymane kwity, spoko terminy jeśli chodzi o wizyty, u mojego doktorka żadnych opóźnień. I udało się za pierwszym razem 😉
 
To wszystko zależy z czym macie problem. Jeżeli problemem jest niskie amh, to warto szukać lekarza, który ma dobre wyniki przy stymulacji kobiet z niskim amh. Jeżeli problemem jest nasienie, to warto szukać androloga i zaplecza embriologicznego, które poradzi sobie z hodowlą. Jeżeli problem jest z endometriozą, to warto znaleźć specjalistę, który będzie w stanie tak ułożyć protokół, żeby ją maksymalnie wyciszyć przed stymulacją. I tak dalej...

Warto też wziąć pod uwagę to, czy chcecie badać zarodki - nie we wszystkich klinikach jest to możliwe. Jeżeli macie rozpoznanie niepłodność idiopatyczna, to warto sprawdzić immunologię i dobrać klinikę i lekarza tak, by respektowali zalecenia immunologa.

Dlatego ja bym nie słuchała tak ogólnie co ktoś poleca, bo z reguły ktoś poleci miejsce, w którym się udało, a to nie zawsze oznacza, że to będzie dobre miejsce dla Ciebie. Ważne są Wasze konkretne potrzeby i oczekiwania
 
Polecam KrakOvi i Macierzyństwo Fertility w Krakowie. Zaczynałam od Macierzyństwa w pierwszej ciąży a w kolejnych staraniach poszłam za moim lekarzem do KrakOvi.

Dwie córki na pokładzie czyli śmiało mogę polecić obie placówki
 
reklama
To ja tak samo, polecam InviMed Mokotów bo ja jestem zadowolona- wszystko dobrze wytłumaczone (jednak to zapewne zasługa samego lekarza), bez problemu załatwione dofinansowanie, wystarczyło tylko podpisać otrzymane kwity, spoko terminy jeśli chodzi o wizyty, u mojego doktorka żadnych opóźnień. I udało się za pierwszym razem 😉
Gratulacje :) A jakiego lekarza tam wybrałaś?
 
Do góry