reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopoty z naszymi dzieciaczkami

reklama
spirytusem smaruje sie pepuszek..obmywa sie patyczkiem... kup kosmetyczny spirytus jak nie dostaniesz zwyklego... jakby co pomoge gdybyc chciala...zapytaj w aptece kolo dunnes stora w tej kolo eyre square ..tam pracuje polski farmaceuta...napewno doradzi w sprawie spirytusy..spirytus powinnas kupic w aptece czysty i go rozcieczyc z przegotowana woda 1 kieliszek spirytusy i chyba 2 wody nie pamietam ale farmaceuta bedzie wiedzial co i jak :-) gdybys chciala pomocy przy obmywaniu pomoge :tak: pozdrawiam
 
agnieszka72 my z kolei robilismy inaczej niz didi.Zapytalismy pielegniarki w szpitalu i ona powiedziala,zeby przemywac tylko letnia przegotowana woda i NICZYM WIECEJ.Wszystkie inne srodki wysuszaja nie tylko pepek,ale i skore wokol niego.My tak zrobilismy i pepuszek corci zagoil sie i odpadl po niespelna tygodniu!Ale wiem,ze niektorzy smaruja spirytem,gdyby nie pielegniarka,pewnie tez bysmy to robili.Ponadto pielegniarka,ktora przychodzi do Ciebie do domu przez pare dni,tez mowila zeby sama letnia woda.Chyba wiedza,co mowia:) Ale i woda i spiryt dziala.Ja wybralam wode.Decyzja nalezy do Ciebie.
 
No coz ja tez uzywalam wody...do wielu innych rzeczy gdzie w Polsce zalecaja cuda wianki tez byla woda...i u nas sprawdza sie w 100%...
 
Dlatego napisalam-decyzja nalezy do kazdego,nikt do niczego nikogo nie zmusza.U mnie sprawdzila sie woda.Gdyby cos zaczelo sie dziac z pepuszkiem(zaczalby ropiec czy cus),pewnie przemylabym spirytusem.Ale pepuszek goil sie slicznie,wiec po kiego mialam brac spiryt.Moze tak sprobuj?Co do pepuszka jestem zwolenniczka woda.
 
BabyBoom: Pielęgnacja noworodka

tu jest wsystko opisane o pielegnacji ..

a tak z innej beczki..nie ufam irlandzkim sposoba..niestety..nie przemawiaja do mnie wole te sposoby ktore stosowaly babcie i prababcie..no i nasi polscy lekarze..bo jednak irlandzki sposob leczenia daje wiele do zyczenia

tutaj tez jest sporo o pepuszku

DZIECKO Zdrowie i pielęgnacja | Noworodek i pępek | Dziecko, pielęgnacja dziecka | magazyn kobiety Tik-tak.pl

o i przypomnialo mi sie jak zrobic samemu taki spirytus do przemywania..kupujesz zwykly czysty spiryt w monopolowym..i 2 kiliszki spirytu i 1 wody czyli jak mi polozna powiedziala 1 kiliszek sirytu dla taty 1 spirytu dla mamy i 1 wody dla maluszka :)
 
oni w ogole tutaj ida na latwizne.wode do podmywania sie po porodzie,do ropiejacego oczka,do pepuszka.
ja ich nie slucham.zawsze szukam innych sposobow porownuje i wybieram.wode w irlandii maja bardzo zanieczyszczona.sa w unii prawie najgorsi pod tym wzgledem.
 
reklama
Do góry