reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopoty z naszymi dzieciaczkami

emeralda mojej corci na zatwardzenia pomagaly sliweczki z jabluszkami i po godzince robila kupke. Mysle, ze lekarz Ci nic nie doradzi konkretnego, to samo "unormuje" sie w ciagu najblizszych paru miesiecy. Pomaga tez masowanie brzuszka, kladzenie maluszka na brzuszku, moze podawaj specjalne kropelki na kolki/zatwardzenia, tez moga pomoc. Moja miala problem z kolkami i zatwardzeniami do ok 5 miesiaca zycia.
 
reklama
podawaj maluszkowi herbatke koperkowa..powinna pomoc...masuj brzuszek nozkami..zataczaj kolka na zietych nozkach masujac przy tym nimi brzuszek ..nie wiem jak jeszcze moge pomoc..powiedz jak o karmiszc ..butelka czy piersia??
 
Lekarz Ci poradzi wode z glukozą ;-)
Ja miałam ten problem jak przechodziłam z cycka na butelke.
Dzidzia jest jeszcze za mała na rozluźniające żarełko.
Doraźnie dawałam czopki glicerynowe ale pewnie tutaj nikt Ci nie przepisze ich.
Poradzą tylko: woda z glukozą i czekać :sorry2:
No chyba,że masz jakąś fajną polską lekarke.
U nas ten problem trwał 2-3 tygodnie :tak:
 
ale herbatka koperkowa nei zaszkodz maluszkowi...taka delikatna ..bedzie ok...wiem ze od miesiaca mozna podawac...co do czopkow glicerynowych to hmm..tutaj chyba nie ma tak slyszalam..ale mozna rowniez zrobic malenki czopek z zwyklego mydla ..ale malutki naprawde...i tez pomoze :) albo sproboj termometrem podraznic troszke tak jakbyc mierzyla temeraure ale lekko pooracaj termometr..stare sposoby ale sprawdzone...zwlaszcza mydelko..( mi pomoglo teraz na wakacjach maly nie robil 3 dni i zrobilam mu wlasnie taki czopek )
 
didi herbatka jak nbajbardziej okey. ;-)
Ja też używałam termometra :tak:
Wiadomo,że z czopiek i termometrem nie wolno przesadzać,ale raz na jakiś czas :tak:
 
hej dziewzyny bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi ja to czasami sobie mysle ze bez waszego wsparcia na tym forum to by kiepskawo bylo......ze mna dziekuje raz jeszcze

jesli chodzi o herbatke koperkowa to maly ja pije 2razy dziennie ale moze potrzeba czasu zeby pomogla......

didi maly jest na aptamilu a dlaczego pytasz myslisz ze moze powinnam zmienic miesznke? jesli dzis nie zrobi kupki to sprobujebe z tym mydelkiem tak jak pisalas

poczekam jeszcze z wizyta u lekarza mam nadzieje ze qwszystko sie unormuje

jeszcze raz wielkie dzieki........buziaki
 
emaralda - moj synek tez mial klopoty z kupka i czasem zdarza sie ze nie robi 2 dni. Podaje mu tylko herbatke (HIPP - na lepsze trawienie i bobovity - to sa mieszanki ziol koper, anyz, melisa - sa w polskich sklepach w Dublinie). Od kiedy podaje wiecej herbatek (w ciagu dnia lacznie ok 100ml) problemy zdarzaja sie bardzo zadko.
Serce sie kraja jak patrzysz na cierpiacego maluszka... :-(

Co do termometru to slyszalam zeby tego nie stosowac - bo mozna przyzwyczaic. Ale dziewczyny pisaly zeby sporadycznie wiec moze ...
 
Moim zdaniem nie powinnaś zmieniać mleka.Jeśli nie ma uczulenia,to nie ma potrzeby zmieniać mleko.
Mały żołądeczek musi się przystosować do niego.
Moj też jest na Aptamilu i uważam,że jest to dobre mleko.
Chyba potrzebuje czasu.A jak długo to trwa?
 
Co do termometru to slyszalam zeby tego nie stosowac - bo mozna przyzwyczaic. Ale dziewczyny pisaly zeby sporadycznie wiec moze ...
do czopkow tez mozna przyzwyczaic i do mydelka..wiec raz na jakis czas nie zaszkodzi byleby nie zaczesto :) i mozna sprawic sobie czopki glicerynowe dla dziecka..al z nimi tez ostroznie :)

no wlasnie anyzowa herbatka tez dobra...mi znajomy lekarz mowil ze duzo podawac do picia nawet wody ...a bedzie dobrzemoj maly tez ma teraz problemy z zaparciamy i dostalismy syropek na ureulowanie pracy jelit


emeralda pytalam o mleko bo czasami moze byc wina duzej ilosc laktozy...moj wlasnie ma na to syropek..
 
reklama
anineczka zaczelo sie w tamtym tygodniu.....
ale chyba jest poprawa bo dzis zrobil kupke co prawda twarda jeszcze ale juz prawie bez mojej pomocy i bez placzu naszczescie....dalam mu dzis rano troche przegotowanej wody moze to troche pomoglo????
uffff....... do jutra z kupka spokoj zobacze co bedzie jutro........
nie mam pojecia co mu sie odwidzilo do tej pory robil codziennie i to prawie o tej samej porze, a nic nie zmienialam ani mleka ani godz karmienia :sorry2:
 
Do góry