reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopoty z naszymi dzieciaczkami

hej dziewczyny!
a moze ktoras z Was wie cos na temat pocenia stopek u niemowlat? bylismy u pediatry niby wszystko wporzadku, objaw krzywicy nie ma..dostala witamine D..a nozki i raczki dalej sie poca..no wlasnie i co teraz..?dodam ze mala ma juz prawie 7 mcy..i jest na mleku modyfikowanym..
 
reklama
Ignaszek w sobote skonczy 5mcy, jestem na etapie wprowadzania pokarmow no i dwa dni temu dostal szczepionke. Dzis rano obudzil sie z pryszczykami na policzkach i czole. Cialko ma ladne!brak wysypki.Wlasnie sobie mysle czy to nie jakis efekt uboczny szczepionki? albo nowe pokarmy? a moze pogoda i brak kremu ochronnego?
Co wy polecacie do twarzy dzidzi, moze jakis sprawdzony krem lub masc?
 
Witam wlasnie wrocilam od lekarza bo moj maly kaszlal od czasu do czasu no i maly dostal inhaltor....lekarz twierdzi ze to poczatki ASTMY,,,,tak sie zastanawiam czy aby mowil prawde bo nie wiem czy go inhalowac czy nie,,,,wspomne ze maly mial szczepienie jakis miesiac temu i po dwoch dniach byl chory,mial katar,kaszel i goraczke,,,,wydaje mi sie ze moze to pozostalosci po chorobie,,,,i dlatego jeszcze pokaslywal,,,jesli ktoras z was miala lub spotkala sie z takim przypadkiem to prosze o odpowiedz:-)dzieki i pozdrawiam
 
julia28 mi lekarz w Polsce powiedzial, ze kaszel moze utrzymywac sie jeszcze 2 tygodnie po zakonczeniu leczenia. I to jest normalne i trzeba przeczekac, podawac syropki,ale tez nie za dlugo.
 
hejka
Julia 28 nie martw sie kaszel może być pozostałościa choroby podobnie bylo w tamtym roku z moja córą Mila .Zaczeło sie od choroby w grudniu jakis piekelny wirus meczył nas wszytkich.Nam przeszło Mila nadal kaszlała pojechalismy do lekarza i stwierdzil że moga być to początki astmy dostała leki wziewne i inchalator i powiem ze przeszlo jej po jakims tyg.Potem jak tylko dopadalo ja przeziebienie psikałam jej pare razy i przechodził kaszel.Moga byc a nie muszą być początki astmy.Nam lekarz powiedział tak jak bedzie sie nasilać to tak trzba leki odpowienie a też nie był pewny bo czasem wirusy powoduja suchy duszący kaszel co może wygladać jak początki astmy.Leki dał bo wiadomo dziecko.Ja polecam częste wizyty nad morzem jak tylko masz ku temu warunki.Wilgotne powietrze duzo pomaga.Wiem to z własnego doświadczenia bo ja prawie zawsze łapie przeziebienie od dzieci i mi dużo dają spacery nad morzem.Pozdrawiam i dużo zdrówka
 
:-)Iwka.dziekuje ci bardzo za odpowiedz,,,,on ma wlasnie suchy kaszel ale nie duszacy,,,podawalam mu ta do pryskania ale ja wiem czy to stosowac,,,sama juz nie wiem....Ja dostalam takie leki o takiej nazwie Becotide i drugi Ventolin i wlasnie nie wiem czy mam na zmiane stosowac czy jak bo w sumie nic lekarz nie powiedzial wypisal i powodzenia a w aptece nie byla ja tylko moj maz:-)
 
Moja cora miala to samo .Te same leki .Moge ci napisac jak ja jej podawalam dokaldnie nie pamietam ale wydaje mi sie ze tak : Becotide 2 razy dziennie a ten Ventoiln 4 razy dziennie ale pewna nie jestem he bylo to rok temu :),Zobacz na opakowaniach ja mialam napisane jak podawac naklejka z apteki byla przyklejona albo idz do apteki zapytaj o dawkowanie .
Nam lekarz radzil jezscze aby w pokoju gdzie maluchy spia bylo chlodno tak z 18 st ,i jak chore wilgotno dosc i duzo wietrzyc w pokoju.Znajomej lek powiedzial ze jak dziecko ma duszacy kaszel to wyjsc z nim na spacer nawet w nocy :).He no ja nie stosowalam.Ale parowe Kapiele jak ja to mowie stosowalismy :).
 
potrzebuje waszej pomocy mój maluszek jest na mleku nutramigen w tej chwili kończy mi się zapas ponieważ jestem w irlandii czy ktoś wie jakie jest mleko zastępcze na dzieci ze skazą bialkową
 
potrzebuje waszej pomocy mój maluszek jest na mleku nutramigen w tej chwili kończy mi się zapas ponieważ jestem w irlandii czy ktoś wie jakie jest mleko zastępcze na dzieci ze skazą bialkową
A czemu mu nie kupisz tutaj w Irlandii tego mleka, ja mialam taki sam (problem).
Poszlam do jednej apteki,pracowala tam polka i powiedzialam o co chodz-ona mi na to,ze takiego mleka tu nie dostane!!! Ale pomyslalm,ze u mnie w miescie jest 6 aptek wiec spruboje w innej. I co sie okazalo,ze maja to mleko i od razu kupilam. Co prawda kosztuje (ok.16 Euro,chociaz juz dokladnie nie pamietam):no:
Bylam tez w innej aptece i powiedzieli ,ze nie maja na stanie obecnie,ale na popoludnie mi zamowia i nie ma z tym problemu.:tak:
Wiec radzilabym sie zapytac w aptekach niz zmieniac maluszkowi mleczko;-).
 
reklama
Do góry