reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub dla Mam na Pradze Północ?

Dołączył(a)
4 Czerwiec 2009
Postów
1
Miasto
Warszawa, Praga Północ
Witam :-),

planuję uruchomić Klub dla Mam na warszawskiej Pradze Północ.
Jego lokalizacja jest na cichym i zielonym osiedlu piętrowych szeregowców przy FSO - obok mieszczącej się przy ul. Jagiellońskiej stacji Orlen, przystanek: Śliwice.

Klub mieściłby się na 40 m2 powierzchni, w tym zaplanowana jest 20-metrowa sala, gdzie mogłyby się odbywać spotkania mam z dziećmi, warsztaty i projekcje filmów. Oprócz tego do dyspozycji będzie też zaplecze sanitarno-kuchenne oraz ok. 50 m2 ogródek, na którym znajduje się 10-metrowy drewniany taras, rośnie trawa, kwiaty i dwa owocowe drzewka (w tym roku wszystko wskazuje na urodzaj i śliwek i wiśni!). Po ogrodzie czasem hasają dwa kastrowane, przyjazne ludziom koty.

Zakładam, że spotkania w klubie dawałyby możliwość poznania się, wymiany doświadczeń i wspierania się w rodzicielskiej codzienności.
Wiązałyby się one z symboliczną opłatą ok. 10 PLN na pokrycie kosztów utrzymania (media, środki czystości, napoje i przegryzki :) Natomiast tematyczne warsztaty czy spotkania ze specjalnymi gośćmi, których decydowałybyśmy się zaprosić byłyby płatne dodatkowo, zależnie od ustaleń z prowadzącymi.

Program i częstotliwość spotkań będą kształtowały się odpowiednio do zapotrzebowania zainteresowanych mam.

Na razie zależy mi na przekonaniu się, czy znajdą się kobiety (aktualne i przyszłe mamy) gotowe do odwiedzania, współtworzenia i wspierania takiego miejsca.

Dlatego piszcie, proszę! Będę wdzięczna za kontakt i parę słów komentarza, może jakieś sugestie pod adresem
allinka1@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie

Anita
 
reklama
A ja zapraszam do Akademii Zabawy i Twórczego Rozwoju Edukado. Sala zabaw jest czynna codziennie! Wejście jest bezpłatne:)

Dodatkowo od początku października rusza u nas Klub Mam- bezpłatne spotkania w jesienne dni przy kawie i herbacie:) Zapraszamy!

www.edukado.pl
111
 
Witajcie,

sama serdecznie Was zapraszam do zakładania takich Klubów, których po praskiej strony Wisły na razie jeszcze nie ma. Nie wiąże się to z jakimiś kosztami, wymaga tylko trochę czasu i zaangażowania.

Mogę tutaj polecić istniejące już w Warszawie Kluby Mam, w tymi "mój" - Klub Mam na Bemowie - Klub Mam na Bemowie.

Na stronie znajdziecie informacje o działaniu klubu, a także o innych warszawskich klubach - żadna z tych instytucji nie jest komercyjna, wszystkie są tworzone przez nas same, czyli Mamy.

W razie chęci utworzenia takiego Klubu chętnie pomogę organizacyjnie, ale z tego co wiem, jest już w planach takie otwarcie, bo rozmawiałam wstępnie z koleżanką :-)
 
Drogie mamy, w zeszlym tygodniu bylam 'testowo' na spotkaniu Klubu Mam w Edukado (Tagówek) i musze powiedzieć ze bylo bardzo fajnie. Bylo całkiem sporo mam z dzieciakami w różnym wieku od chyba 3m do 6. Dzieci buszowały a my porozmawiały sobie o życiu, dzieciach itp. Ja osobiście poznałam jedną mamę która miała równie trudne pocżatki z coreczka co ja - now sie powymienialysmy doświadczeniami. W tygodniu jak czas pozowoli to tez sie wybiore - po co siedzieć z dzieciakami w domu ...
Pozdrawiam
Gandalfik
 
I ja myślę o założeniu klubiku dla mam. Właśnie jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Rodzę w kwietniu 2011. Mogłabym założyc klubik dla mam na Saskiej Kępie, przy ul Międzynarodowej 47 a. Pracowałam tu do tej pory. Odezwijcie się, czy jest takie zapotrzebowanie.


Lokal: 2 nieprzeładowane bodźcami pomieszczenia, które w ciągu tygodnia służą przedszkolakom; w tym - dostęp do sprzętu do Integracji Sensorycznej, instrumentów, do aneksu kuchennego.
Czeka mnie 3 lata urlopu wychowawczego. :-)


Agata K.
klubik@terapeuci.ngo.org.pl

Póki co, zamieszczam info o naszym przedszkoliku:







Stowarzyszenie Terapeutów

Organizacja Pożytku Publicznego prowadzi
Integracyjny Punkt Przedszkolny


[FONT=&quot] [/FONT]

Zapewniamy:
· realizację podstawy programowej wych. przedszkolnego
· opiekę pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa
· konsultacje wychowawcze
· Integracja Sensoryczna

· trening umiejętności społecznych
· ćwiczenia wg Weroniki Sherborne
· opiekę indywidualnego asystenta

Zapraszamydzieci 3 - 5 lat
ul. Międzynarodowa 47a, Saska Kępa
www.terapeuci.ngo.org.pl; klubik@terapeuci.ngo.org.pl
Tel.: 22 617 71 70, 513 446 754
 
reklama
hej,
Mamy Praskie, i wszystkie przyszłe Mamy, tak od czapy z informacją wyskoczę, ale piszę gdzie się da, słyszałyście o konkursie jaki organizuje firma Nivea - 100 placów zabaw na 100 lat działalności firmy, otóż w tym konkursie jest zgłoszona lokalizacja na budowę placu zabaw na skwerku przy pl. Hallera, jęsli ta lokalizacja będzie miała odpowiednio dużą ilość głosów to może tam powstać plac zabaw, no, przyznajmy szczerze, duzo fajniejszy niż to co jest. Na razie jesteśmy bardzo, bardzo daleko, ale przecież mam, tatusiów, babć, cioć i innych krewnych i znajomych na Pradze jest dużo, więc jakbyśmy wspólnie zagłosowali, to może by się udało. serdecznie zapraszam do głosowania.
przyznam szczerze, że specjalnie się tu zarejestrowałam, żeby WAM o tym napisać.
Głosujcie!!!! i zachęcajcie innych do głosowania.
Mozna głosować tu:

Nivea
 
Do góry