reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

no to tak jak u mojej młodej.... najgorsze jest to ze jak skóra nie jest czysta (tzn. bez zmian) to potem trudno rozpoznac po czym to....

ja żyje nadzieją że zrobimy testy z krwi i choć trochę się wyjaśni...

3 tygodnie temu skóra jej sie mocno poprawiła...ostatnio w ramach przygotowań do testów jemy prawie wszystko i dopiero w piątek wylazły nowe plamy...

ehhhh....zobaczymy...
 
reklama
witam sie

chyba tez musze do was dołączyc. jestem mamą prawie juz 7 mies Wioli u której w wieku 6 tyg pediatra zdiagnozował skazę białkową. obecnie jestesmy na bebilonie pepti. wczoraj zaliczylismy pierwsza wizyte u alergologa z ktorej jestem totalnie nie zadowolona.Pani alergolog na podstawie opisanych przez ze mnie objawow stwirdzila ze to napewno alergia pokarmowa i ze mimo iz od tamtego czasu malej ani razu nie wysypalo (a jemy juz naprawde sporo) mam podawac zyrtec. myslalam ze zostana zlecone testy z krwi to moze by nam cos wyjasnilo, bo tak naprawde to ja nie do konca wierze w ta skaze.no ale poki co diety sie trzymamy:tak: ale dostalysmy pozowlenie na maselko wiec niedlugo je wprowadzimy.:tak:

mam do was pytanko: czy mozecie polecic jakiegos dobrego alergologa w warszawie?

i jeszcze jedno pytanie odnosnie wprowadzania glutenu?powiem ze troszke sie zagapilam bo mala jest na sztucznym mleku i z tego co czytam do konca 6 mies powinnamiec juz wprowadzony gluten. a my kaszke manna zaczelysmy podawac 2 dni temu....ale chlebek i buleczki mala glumie juz od dosyc dawna. i teraz nie bardzo wiem co robic. czy wprowadzac jej dalej gluten czy narazie sie wstrzymac?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
My robiliśmy testy z krwi i się okazało, że na nic nie jest uczulony ;/

a robiliscie po przygotowaniu czy w czasie diety???

bo zeby testy cos wykazaly to dziecko musi miec kontakt z alergenem... najczesciej jest tak ze pediatra kaze odstawic mleko krowie a po jakims czasie robi sie testy z krwi... i co??? w organizmie dziecka brak przeciwcial... testy nic nie wykazuja... a mogą być "fałszywie ujemne"

dlatego dzieciom tak niechetnie robia jakiekolwiek testy... bo roczniak nie ma kontaktu np z orzechami... we krwi p/cial nie bedzie a jak sie dziecku orzechy poda to moze byc problem....

Beti :-) witaj ;-)

z testami jak pisalam wyzej - są bez sensu jak jestście na diecie eliminacyjnej... co do zyrteku to... jak znasz alergen i po jego wyeliminowaniu nie ma zadnych niepokojących objawów to...ja mojemu synkowi nie podawalam....

no i dlaczego nie wierzysz w skazę??? aha...skaza białkowa...na jakie białko??? mleka krowiego tylko???
skoro opisałaś objawy to lekarz chyba wie co mówi...

przy alergiach ważniejsza jest obserwacja, próba eliminacji i prowokacji a nie testy...one nie zawsze są miarodajne :-( choć wiele rozjaśniaja i są szybsze niz powolna eliminacja pojedyńczych produktów itd...
 
Ostatnia edycja:
Rubi dzieki za info. no właśnie od tamtego czasu zadnych krostek ani jednej dlatego nie widze sensu podawania zyrtecu. na diecie jestesmy i jeszcze pewnie troszke bedziemy.;-) dobrze ze jest BB;-)
 
witam
zglaszam sie do klubu, tylko czy ktos tu jeszcze zaglada...??
moj syn ma alergie, na co ? nie wiadomo...
wysypka na ciele
alergolog kazal lsczyc objawowo, ale mnie to nie zadowala

maly je prawie wszystko i w tym problem, nie jest to skaza, bo za pozno by sie pojawila, wiec mleko mogloby byc, od dzis bede stosowac eliminacje tzn podawac mm ryz indyk kleik ryzowy
owoce wykluczone, nabial, gluten
no i zobaczymy
dziwne bo po wprowadzeniu nie bylo reakcji a teraz jest... alergia pojawila sie jakies 2 miesiace temu i raz mniejsza raz wieksza jest caly czas...
 
hej dziewczyny czy ktos slyszal aby niemowle miala alergie na mleko sztuczne objawiajace sie katarem? 2 dni temu odstawilam dziecko od piersi i w pierwsza noc pojawil sie katar a w dzien kaszel doszedl. dzis bylam u lekarza i powiedzial ze to moze byc alergia na nowe mleko. czy ktoras z was slyszala o czyms podobnym? zastanawiam sie czy mam zmieniac mleko czy wracac do piersi.
 
Cześć jestem nowa i postanowiłam dołaczyć do Waszego tematu jako mama małego alergika.
Wiktor ma 4,5miesiąca, praktycznie od samego początku był dokarmiany butelką z powodu braku pokarmu u mnie. Po 1 miesiącu całkiem przeszliśmy na butelkę. Najpierw dostawał Hipp w szpitalu, potem Bebiko po obu strasznie zaparcia i kupka raz na 3-4 dni. Płakałam razem z nim :( Za namową pediatry i położnej przeszliśmy na Gerber plus probiotyk na szczęscie się wszystko unormowało :) Do czasu wysypki na buźce, Wikuś drapał się niemiłosiernie do krwi , miał suche placki na buzi i podskórne krostki. Pediatra przepiała Nam Bebilon Pepti i wszystko się unormowało, chociaż raz na jakiś czas wychodziła wysypka i mały zaczynał się drapać , zaczęliśmy używać Emolium i poprawiło się. Pediatra podejrzewa AZS ale na razie obserwujemy i nie stosujemy żadnych maści.
Wszystko było Ok, do czasu wprowadzania jedzonka stałego do diety malucha. Pierwsza poszła na łyżeczkę marchewka ( w wieku ok 3,5 miesiaca ) po marchewce na wieczór silny ból brzucha! aż chcieliśmy wzywać pogotowie :( Dziecko krzyczało 2h i nic nie pomagało a ja płakałam razem z nim. Po 3 dniach wyszła wysypka na całym ciele .
Zrobiłam 1,5 tygodnie przerwy i podałam małemu łyżeczkę kaszki do mleczka ( ryżowej bezmlecznej ale jabłkowej bo czystej nie znalazłam ) 1 dzień Ok, na drugi dzień wysypka! , Postanowiliśmy zaczekać aż wysypka zniknie i podać kleik ryżowy żeby mieć pewność czy to alergia na ryż czy może jakiś dodatek w kaszce, po 1 miarce mleka okropna czerwona wysypka po kilku godzinach od podania :(
Rozmawiałam z pediatrą i mówiła żeby marchew zastępować póki co dynią i brokułem. A co do ryżu zdarzają się przypadki alergii żadko ale są .
Nastepnie spróbowaliśmy kleik kukurydziany ! i małemu bardzo smakuje , nic nie wysypuje i je go chętnie, kupki są częstsze . Skoro kleik przed tydzien nie dawał oznak alergii postanowiłam go niego wsadzić łyzeczkę jabłuszka ( Hipp) 1 dzień OK, mały godzine po podaniu zrobił już kupkę, następnego dnia dostał znowu kleik z 2 łyżeczkami jabłka i znowu po godzinie kupka , ale po kilku godzinach już wysypka na buzi :( Ciągle mu się odbijało tym jabłkiem i był marudny :(
Na razie nasze testy jedzeniowe zostają odłożone na co najmniej tydzień żeby organizm sie zregenerował a wysypka dokładnie zeszła. Póki co będzie dostawał tylko kleik kukurydziany po którym nic mu nie jest.
Znalazłam ten wątek dzisiaj i jeszcze nie zdążyłam nic przeczytać ale postaram się śledzić na bieżąco, bo takich maluszków jak mój pewnie jest mnóstwo. Ale powiem szczerze że nie spodziwałam się alergii na ryż, jabłko lub marchew.
Pozdrawiam
Gosia i Wiktor
 
bry ;-) ale dawno mnie tui nie bylo :-( psieplasam ;-)

sweethoney ;-) a czemu tak wczesnie podawalas ta marchewke??? 3,5 miesiaca??? Malego mogl bolec brzuszek bo jelitka jeszcze nie byly gotowe na cos innego niz mleko :-(
nie podawaj nowosc czesciej niz raz na 2 tygodnie no i zaloz dzienniczek w ktorym bedziesz pisala co mlody je i jak sie zachowuje...
jestecie na poczatku wiec moze Wam sie uda namierzyc alergen ;-)

powodzenia
 
reklama
Najpierw chciałam sie przywitać . Dzien dobry , czy jeszcze ktos tu zaglada ?? mam pare pytan ale zanim opisze nasza sytuacje chciałabym wiedziec czy jest komu , albo jesli mozna prosic o przekierowanie mnie na watek który zyje :D dziekuje
 
Do góry