reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

cześć, ja też jestem z sosnowca, czy to laboratorium to jet w budynku tej wielkiej przychodni na wawelu czy gdzieś indziej ??
 
reklama
Witam wqszytkei mamy alergików. ja jestem alergiczka i moja córa też. teraz ma juz ponad dwa latka i od urodzenia miała objawy typu krostki i AZS. także fajowo. ja wiem jedno testy, zwłaszcza pokarmowe dla takich małych dzieci są bardzo mało prawdziwe. dziś ci może wyjść jedno a za tydzień coszupełnie innego. po diecie eliminacyjnej udało nam się wykryc produkty uczulające Laurę. I nawet już jadła krowie mleko ale... to by było zbyt piekne. w pewnym momencie wysypka gorączka 40 kaszel przez ponad miesiąc... koszmar. no i co to było? jogurciki i serki!!!! lekarz powiedział, co zresztą na sobie przetestowałam, że to może byc mleko ale tez i konserwanty w jogurtach. Także prosze was uważajcie na "kolorowe" jogurty.
POlecam tez wszystkim masc cholesterolową. IDEALNA. i dużo tańsza niż olilatum. :-)
 
Hey
Moja ma 3-y latka
Jest uczulona na koty i na roztocza oraz na pyłki
Ma astmatyczny kaszel.......oraz w zeszlym roku stracila z powodu alergi słuch

Leki jakie jej daje to Xyzal 5 ml na czczo rano,wapno oraz singular 1 tabletka na noc

do nosa Flixonase

Jeszcze do niedawna brała zyrtec lub clearytyne ale nie dawało to zabardzo efektu
 
to nasze wyniki testów, jesli któras z Was sie na tym zna to prosze o interpretacje, bo na necie nigdzie nie moge znaleźć:

Ige całkowite: 2,43 IU/ml

ige swoiste:
miesa: wołowe kl 1,1, wieprzowe kl 0, kurze kl 1,4, białko mleka krowiego 1,1, białko jaja kurzego kl 1,8, żółtko kl 1,6, marchew kl 0, pomidory kl0, seler kl 0, soja kl 1,1, pomarańcza kl 0, jabłko kl 0, truskawka kl 0, ryby, skorupiaki kl 0, kakao kl 0, orzechy kl 1,3 , pierze gęsie kl 1,3, kacze kl 0, roztocza kl 0, trawy wczesnie kwitnące kl 0, trawy późno kwitnące kl 1,1, drzewa mieszanka kl 1,3, mieszanka plesni kl 1,2, chwasty kl 0
 
IgE całkowite

Poziom IgE całkowitego – czyli ogólna liczba przeciwciał specyficznych jaka występuje w surowicy krwi. Norma to 0-100 IU/ml. U chorych na AZS IgE może iść w tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy.




Część lekarzy nie przywiązuje wagi do poziomu IgE, bo u jednych pacjentów przekłada sie to na objawy alergii, a u drugich nie.

znalazlam coś takiego
wiec chyba nie jest źle ?
 
a jeszcze przeczytałam gdzieś że te swoiste to wskazuję się od 0-6
ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam :sorry2::-D
więc chyba te 1 nie są aż tak straszne co ?
przytulam :)
 
basiu - dzieki bardzo! kochana jestes... rzeczywiscie jest 6 klas!

z drugiej strony alergii III typu te testy nie wykazują, a podobno III typ to 50 % wszystkich alergii.
 
Witam :-)

Mam pytanko do Renifer :blink:Czy IgE całkowite i swoiste wykonuje się z jednego pobrania krwi czy potrzebne są dwa pobrania ?

z drugiej strony alergii III typu te testy nie wykazują, a podobno III typ to 50 % wszystkich alergii.

Co oznaczają te typy alergii ??

Dziękuję za każdą odpowiedź :tak:

Pozdrawiam i życzę szybkiego uporania się z alergiami !!!
 
pobranie krwi było jedno, u nas niestety z główki... :zawstydzona/y:

Podwyższone stężenie specyficznych IgE (np. przeciwko białkom mleka krowiego, lub przeciwko antygenom ryb) świadczy o możliwej reakcji alergicznej typu natychmiastowego na dany antygen. Podobnie jak przy oznaczaniu stężenia całkowitej IgE, należy brać pod uwagę możliwość istnienia u dziecka reakcji alergicznej nie związanej z IgE (co stanowi prawie 50% wszystkich reakcji alergicznych u dzieci!). W takich sytuacjach prawidłowy wynik specyficznych IgE nie wyklucza alergii na dany antygen. Możliwe jest również znaczne podwyższenie stężenia specyficznych IgE, pomimo że dziecko nie wykazuje żadnej reakcji alergicznej, a podawanie mu danego antygenu nie powoduje żadnych objawów. Podwyższenie poziomu specyficznych IgE powyżej 1 klasy świadczy jedynie o istniejącym potencjalnym uczuleniu organizmu na dany alergen. Powinno to być potwierdzone próbą eliminacji i prowokacji z obserwacją objawów klinicznych. Należy również pamiętać, że niektóre pokarmy zyskują zdolność alergizacji dopiero w trakcie procesu trawienia /alergia III typu/- wynik IgE przeciwko "całemu" antygenowi będzie ujemny, ponieważ alergię powoduje jego mały fragment, powstający po strawieniu przez enzymy w świetle przewodu pokarmowego. Wiarygodność diagnostyczna oznaczania specyficznych IgE nie jest istotnie wyższa od wiarygodności testów skórnych. Wadą oznaczeń specyficznych IgE jest ich wysoka cena. Trzeba też pamiętać, że w naszym otoczeniu są setki lub tysiące różnorodnych antygenów, mogących wywoływać reakcję alergiczną. Zbadanie ich wszystkich oznaczaniem specyficznych IgE jest niewyobrażalne. Z tego powodu nadal kluczowe znaczenie w diagnostyce alergii ma ocena całokształtu obrazu klinicznego oraz tzw. test karencji i ekspozycji, czyli obserwacja objawów po odstawieniu określonego antygenu (np. mleka krowiego) i po jego ponownym włączeniu. Nie ma możliwości 100% pewnego potwierdzenia lub wykluczenia alergii wyłącznie na podstawie badań pomocniczych (IgE, testy skórne).
 
reklama
Bardzo Ci dziękuję Renifer :tak:...pewnie u Was pobranie krwi było z główki z uwagi na to że Twój synuś jest jeszcze malutki ?

A co do oznaczenia IgE to rozumiem że tak do końca nie jest to wiarygodne...ale chyba daje jakiś obraz alergii, co nie ?
 
Do góry