reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Niestety ostatnio dołączyłam do mam alergicznych dzieci.
Jestem mamą Dawidka, który urodził się 28 listopada 2007 r.
To moje pierwsze dziecko a o alergii niewiele wiem. Bo jak wiadomo walka z alergią polega na analizie błędów i podejmowaniu prób. Jakie Wy popełniłyście błędy, jakie podejmujecie próby, co udało się Wam osiągnąć???
Postanowiłam założyć ten wątek, aby wpisywały się do niego mamy alergików, które chętnie będą dzieliły się swoimi doświadczeniami, ciekawostkami na temat alergii u swoich pociech (odżywianie, pielęgnacja, objawy, lecznie itd).
Napewno z ich rad skorzysta wiele mniej doświadczonych mam. Ja mimo krótkiego macierzyńskiego stażu już nabyłam pewne doświadczenia, dużo czytam i też chętnie podzielę się tym co wiem.
Tak więc proszę o wpisywanie się dziewczyn, które
zawsze i wszędzie podzielą się swoimi radami na temat walki z alergią, podadzą swoje gg, na którym także od czasu do czasu będą dyżurować.
Ja jako pierwsza staję do szeregu, moje gg 1221235.;-);-);-);-)
 
reklama
agamal, witaj. Ja również jestem mamą małego alergika. Synek ma na imię Dawidek a alergię wykryliśmy ok 10 miesiąca życia. Metodą eliminacji doszłam do tego że synek ma alergię na gluten pszenny i kakao. Jeśli zje któryś z tych produktów dostaje uczulenie na policzkach, takie czerwone suche plamy. Smaruję mu buźkę kremem kremem Oilatum Soft, podaję mu Calcium i Clemastin. Stosujemy dietę więc te uczulenia nie pojawiają się często, ale teraz niepokoi mnie coś innego. Synek dostał uczulenie na brzuszku, wygląda ono całkiem inaczej niż to na policzkach (są to czerwone krosteczki)i nie mam pojęcia od czego to uczulenie. Leki przepisane przez pediatrę nie pomagają. W poniedziałek idę prywatnie do dermatologa, może on coś pomoże....Pozdrawiam:):):)
 
Witajcie chętnie do Was dołącze.Ja niestety wiem co to alergia zmagam się z nią osobiście bo jestem alergikiem od dzieciństwa:wściekła/y:A moje maleństwo córeczka Patrycja 1,5 roku odziedziczyła po mnie to cholerstwo:angry:Niestety córeczka ma AZS więc musze bardzo uważać na to co je bo tak naprawde to te wszystkie lekarstwa za dużo nie pomagają:no:Pozdrawiam na dzisiaj kończę postaram się opowiedzieć Wam więcej następną razą:tak:moje gg to:4541558
 
witam sie i ja... my tez mamy azs, ale czego dotyczy alergia, to jeszcze nie wiemy, bo testy z krwi mamy za 1,5 miesiąca...

na pewno bede czesto odwiedzac ten wątek!!
 
Nawet nie wiedziałam że takim małym dzieciom robią jakieś testy. Kiedyś pytalam o to naszego pediatrę, to powiedział że dopiero jak dziecko skończy trzy latka. I jak tu wierzyć lekarzom?
Renifer, a wy test robicie państwowo czy prywatnie?
Pozdrawiam
 
witam;-)
ja tez sie dołączam ;-).Mój Filipek ma skazę białkową praktycznie od urodzenia:-(.Teraz skończyliśmy robić testy alergiczne.Walczymy z AZS:szok:.
 
Dziewczyny powiedzcie, czy gdy stosujecie dietę eliminacyjną (oczywiście przy karmieniu dziecka piersią) wysypka ginie??????????? Bo ja stosuję dość rygorystyczną dietę a na twarzy synka i tak jest wysypka. Co to znaczy, że cos go uczula, czy ta wysypka nie zniknie aż skaza ustapi?????????????????????
 
wiesz ta alergia to straszne dziadostwo:wściekła/y: i jak sie nam już wydaje,ze jest lepiej to zazwyczaj znowu sie pojawiają jakieś ślady...
ja myślę,ze samą dietka niestety tym razem nie "wyleczysz" synka..dietka owszem pomoże żeby sie ten stan zapalny na buźce nie zaostrzył,ale nie obejdzie sie bez jakiejś pomocy-kremu czy maści.Jeśli nie byłaś u lekarza to radze sie wybrać jeśli cię to niepokoi,w aptece bez recepty na pewno tez coś kupisz,jakieś kosmetyki do nawilżania podrażnionej skóry polecam serie EMOLIUM.
 
wiesz ta alergia to straszne dziadostwo:wściekła/y: i jak sie nam już wydaje,ze jest lepiej to zazwyczaj znowu sie pojawiają jakieś ślady...
ja myślę,ze samą dietka niestety tym razem nie "wyleczysz" synka..dietka owszem pomoże żeby sie ten stan zapalny na buźce nie zaostrzył,ale nie obejdzie sie bez jakiejś pomocy-kremu czy maści.Jeśli nie byłaś u lekarza to radze sie wybrać jeśli cię to niepokoi,w aptece bez recepty na pewno tez coś kupisz,jakieś kosmetyki do nawilżania podrażnionej skóry polecam serie EMOLIUM.

U lekarza juz byłam i to niejednego i każdy mówi coś innego. Oszaleć można:szok::szok::szok::szok:. Odpowiednie kosmetyki oczywiście też stosuje u synka.
 
reklama
tez jestem mama alergika. na szczescie tomek ma alergie jedynie na pylki kwitnocych roslin, szczegolnie na trawe. objawy sa takie ze synek w okolicach konc maja zaczyna mocno kichac. pozatym drapie go w gardle i szczypie w oczy.
[FONT=&quot]nie jest to nic ciezkiefo dla zdrowia ale moze naprawde uprzykryc zycie…[/FONT]
 
Do góry