reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Honda dzięki za odpowiedz ;-)
Protopic dostam dla 9 miesięcznego syna ,lekarka powiedziała ,że to super maść no i pomaga ,ale jak przeczytałam ulotkę no to zaczęłam się zastanawiać ,czy dobrze robię stosując go .Tak jak Ty mówisz jest ona dla dzieci od 2 roku życia .No ale stosuję tylko na zmiany i znikają.Oprócz tego podaję ZYRTEC i wapno i smaruję zmiany dodatkowo balneum .Jak widzę to muszę koniecznie wybrać się do alergologa bo pediatra to nie bardzo się zna na takich alergiach ;( pozdrowionka
 
reklama
AGULA. ale mimo wszystko dobrze ze masz protopic,to nie jest steryd i co najwazniejsze super dziala.wiem ze dla maluchow to nie jest przeznaczone,ale wiele mam go stosuje dl maluszkow,no wiedomo ze trzeba szybko odstawic po zniknieciu zmian. ja sie nablagalam lekarza,ale neiestety mi nie dal,szkoda,bo o n mi ciagle sterydy przepisuje,ktore i tak nie uzywam.sprowadzam masci z Polski i wyprobowuje ,ktora nam sie sprawdzi.ciezko tak samemu walczyc,bo tu niestety lekarze maja malo pojecia o azs.
 
Może i dobrze ,że ma tą maść , bo hubi wyglądał tydzień temu strasznie ,a po maści jest śliczna skóra ;-) Ale nie od razu dostałam Protopic wcześniej miałam przepisywane robione maści ,które już wcale nie pomagały i to dlatego ją mam . No i w końcu wybłagałam skierowanie do alergologa ;-)))Chyba moja lekarka zrozumiała ,że ona nie da rady wyleczyć azs!!
 
no wlasnie my tez bysmy chciali do alergologa,ale tu mi powiedzieli ze dzicko moze byc badane pod katem alergii po 3 roku zycia.... bylam zaskoczona,bo co???moje dziecko ma sie meczyc tak dlugo bez skutecznego leczenia???bez wiedzy co je uczula??? szok, ale bedziemy w Polace latem i zalatwie soboie wizyte prywatna,moze jakies testy da sie zrobic,mam nadzieje
 
Honda to prawda ,testy robi się dzieciom po 3 roku życia , bo są wtedy wiarygodne ,Lecz jeśli dziecku coś dolega to robi sie testy z krwi może nie wychodzą dokładnie ale mniej więcej wiadomo na co dziecko jest uczulone .Mam nadzieję ,że w tym tygodniu uda mi się wybrać do alergologa to coś więcej będę wiedziała co i jak stosować czego unikać itp no i czy należy czekać z wizytą i testami tak długo aż do 3 roku życia dziecka ;O
 
Elidel, który lekarka przepisała mojej córci, podobnie jak Prootopic jest wg ulotki dla 2-letnich dzieci. Ale w praktyce jest stosowany u najmłodszych maluszków i to z dobrymi efektami. Ja tam wolę co któryś dzień posmarować elidelem, niż sterydami, których się wystrzegam i wystrzegać bedę;
 
Żywienie dzieci z alergia pokarmowa. PRACA BADAWCZA.:-) Witam, jestem studentkom III roku Zdrowia Publicznego ze specjalnością Dietetyka. Mam ogromną prośbę o pomoc w wypełnianiu ankiety. Wyniki z tej ankiety będą mi bardzo pomocne przy pisaniu pracy licencjackiej. Z góry dziękuje za poświecenie kilku minut
smile.gif



http://www.ankietka.pl/ankieta/33714...-u-dzieci.html
wystarczy kliknąć i odpowiedzieć na kilka pytań...
 
Witam dziewczyny, dołączę się do Waszego klubu, jeśli mogę oczywiście... Jestem mamą kochanego alergika, która straciła duuużo nerwów, kasy i w ogóle na leczenie, badania i diety eliminacyjne. Teraz wzięłam na luz i poprostu pogodziłam się z losem :tak: Najgorszy był dla nas okres letni (nie wiem czy tak mały roczny dzieciaczek może miec alergię wziewną??) ciągły katar, gardło i wysypka dobijała nas. Teraz zimą jest o niebo lepiej, co jakiś czas wyskoczy małemu jakaś kaszka (po eksperymentach w diecie) ale radzimy sobie. To po krótce o nas. Mam nadzieję że będę mogła korzystac z waszych rad no i dzielic się swoimi doświadczeniami.
Poza tym jestem w 11 tygodniu ciąży i już się martwię co tu zrobic aby kolejny maluch nie miał takich problemów, czy macie doświadczenie w tym temacie?? Jakaś dieta eliminacyjna w ciąży czy probiotyki??
 
reklama
przepraszam drogie mamy że się wcześniej tak wciełam w rozmowe ;-) mój synek też jest alergikiem jest uczulony na osy. Bardzo się o niego martwie:-( to żywy i wesoły chłopaczek, ma 8lat a już tak bardzo musi uważac na siebie:-( chociaż teraz to i tak jest lepiej niż dwa lata temu zanim zapisałam go na terapie odczulającą miał dwa wstrząsy, strasznie wygladał a ja tak przeraźliwie się bałlam...po ukąszeniu potwornie spuchł i zaczął się dusić normalnie niknął mi w oczach! Pogotowie zabrało go do szpitala i dopiero tam jego stan po dwóch dniach uległ poprawie. Nigdy nie zapomne tych dni.
 
Do góry