reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłucie jajnika we wczesnej ciąży.

Kochana ja w ciąże zaszłam dzięki połączeniu Duphaston+Clostilbegyt i zanim poszłam do ginekologa aby potwierdził ciążę miałam pare razy w ciągu dnia kłucia z jajnika 🙂 z tego, z którego była owulacja. Chodziłam na monitorowanie cyklu, więc wiedziałam z którego jest. Zaraz potem doszła okropna tkliwość piersi, która po jakimś czasie też minęła. A ja po jej minięciu bałam się, że poroniłam 😬 a dziś już mamy 32+2 tc i czekamy na Antosia 💙 także kłucie jajnika o niczym nie świadczy, ale jeśli się stresujesz to zadzwoń do swojego ginekologa 🙂

Ps też mam PCOS + niedoczynność tarczycy 🙂 zaszliśmy w ciąże w 2 cyklu
Ja jestem w 3 ciąży wszystkie na clo. O pierwszego synka staraliśmy się długo bo ponad 4 lata o 2 prawie 2 lata, a aktualna ciąża szok i niedowierzanie pierwszy cykl z clo, po odstawieniu antykoncepcji
 
reklama
Po jakim wysiłku ?
Ja w 6t w pracy typowo fizycznej (8h na nogach i cały czas podnoszenie, schylanie się, ciagnięcie wózka z załadowaną paletą, układanie palet itd ) wylądowałam na SORze z silnym krwawieniem, na szczęście udało się ciążę uratować.

Uważaj kochana na siebie.
Glownie w pracy, przy podnoszeniu towaru, warzyw.
 
Na pocieszenie napiszę, że mi jajniki dokuczały cała ciążę, a także po porodzie. Czasami "taka uroda", choc do dziś mnie to stresuję i stresowało w ciąży.
 
Raz , że takie pobolewanie i kłucie to w ciąży normalna rzecz - tak mi mój ginek powiedział. Oczywiście o ile nie zwihamy się z tebo bólu.

Dwa - uważaj na siebie z tym podnoszeniem .
 
Kobieta w ciąży może podnosić max 3kg. Jeśli masz możliwość idz szybciej do lekarza niech wystawi zaświadczenia o ciąży. Ja się niedawno przyjęłam do pracy, też do sklepu, po kilku miesiącach siedzenia się chyba zastałam bo po pierwszym dniu pod koniec pracy już tak mnie prawy jajnik bolal (podobnie do owulacji) później tylko bolal tak puslacyjnie i coraz rzadziej, na drugi dzień już mniej ale też bolal. Wystraszyłam się oczywiście, że to jakaś torbiel czy coś bo do okresu jeszcze było wtedy 5dni.
 
Do góry