reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłucie jajnika we wczesnej ciąży.

Sisi1992

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2021
Postów
135
Cześć dziewczyny. Od dwóch dni kłuje mnie jeden jajnik. Nie cały czas ale co jakiś czas i to dość mocno. Szczególnie po wysiłku. Jestem na początku ciąży. Pierwszą wizytę u gin mam za tydzień. Czy miała któraś tak? Czy może ewentualnie świadczyć to o ciąży pozamacicznej?
 
reklama
Początku ciąży tzn? Ja bym nie czekała tydzień na wizytę, przyspiesz ja albo jedz na IP. Ja w pierwszych tc miałam bole podbrzusza jak na okres, nie czułam ukłuć jajników a tym bardziej jednego 🧐 Trzeba to sprawdzić, bo kazda ciąża jest inna 😉
 
Równie dobrze może to być normalny objaw młodej ciąży, ale tez może oznaczać, ze dzieje się coś niedobrego…Lekarz tylko może to stwierdzić. Nie masz innych objawów? Podwyższona temperatura albo upławy/plamienia?
 
Ja na początku ciąży też miałam kłucie jajnika. Był to intensywny i krótki ból, parę razy dziennie, bałam się, że to ciąża pozamaciczna, bo miałam laparoskopię z udrażnianiem jajowodów (większe ryzyko), ale nie miałam żadnych dodatkowych objawów - ani plamienia ani gorączki... Po kilku dniach przeszło więc poczekałam do wizyty😊
Pamiętaj jednak, że każda ciąża jest inna i jeżeli Cię to niepokoi to idź wcześniej do lekarza, albo jakiegokolwiek ginka, żeby tylko sprawdzić gdzie jest pęcherzyk lub tak jak wyżej IP.
 
Równie dobrze może to być normalny objaw młodej ciąży, ale tez może oznaczać, ze dzieje się coś niedobrego…Lekarz tylko może to stwierdzić. Nie masz innych objawów? Podwyższona temperatura albo upławy/plamienia?
Nie nic innego się nie dzieje. Choruję na pcos więc brałam clostilbegyt, ale nic się nie dzieje.
 
W 6tyg lekarz powinien ocenić gdzie znajduję się pęcherzyk ciążowy. Jeżeli się martwisz możesz jechać i potwierdzić położenie ciąży..
Moja siostra miała też ból jajnika.. Była na początku ciąży i pojechała , powiedziała jakie ma objawy że ją strasznie boli. I lekarz szybko zrobił jej USG i wykluczył pozamaciczna.. Więc jeżeli się martwisz zawsze można jechać. Jeżeli aż tak nie boli to poczekaj do wizyty :)
 
Hej, ja jestem w 7tc i od początku mam takie ukłucia, raz mocniejsze raz słabsze. Lekarz mówił ze to normalne, a jak kłuje jeden jajnik to prawdopodobnie ten z którego była owulacja. Kłucia, ciągnięcia w różnych miejscach to norma o ile ból nie jest bardzo mocny i nie ma plamień lub gorączki
 
Nie nic innego się nie dzieje. Choruję na pcos więc brałam clostilbegyt, ale nic się nie dzieje.
Kochana ja w ciąże zaszłam dzięki połączeniu Duphaston+Clostilbegyt i zanim poszłam do ginekologa aby potwierdził ciążę miałam pare razy w ciągu dnia kłucia z jajnika 🙂 z tego, z którego była owulacja. Chodziłam na monitorowanie cyklu, więc wiedziałam z którego jest. Zaraz potem doszła okropna tkliwość piersi, która po jakimś czasie też minęła. A ja po jej minięciu bałam się, że poroniłam 😬 a dziś już mamy 32+2 tc i czekamy na Antosia 💙 także kłucie jajnika o niczym nie świadczy, ale jeśli się stresujesz to zadzwoń do swojego ginekologa 🙂

Ps też mam PCOS + niedoczynność tarczycy 🙂 zaszliśmy w ciąże w 2 cyklu
 
reklama
Cześć dziewczyny. Od dwóch dni kłuje mnie jeden jajnik. Nie cały czas ale co jakiś czas i to dość mocno. Szczególnie po wysiłku. Jestem na początku ciąży. Pierwszą wizytę u gin mam za tydzień. Czy miała któraś tak? Czy może ewentualnie świadczyć to o ciąży pozamacicznej?
Po jakim wysiłku ?
Ja w 6t w pracy typowo fizycznej (8h na nogach i cały czas podnoszenie, schylanie się, ciagnięcie wózka z załadowaną paletą, układanie palet itd ) wylądowałam na SORze z silnym krwawieniem, na szczęście udało się ciążę uratować.

Uważaj kochana na siebie.
 
Do góry