reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

No i kumpela jest od 3 stycznia w wojewódzkim, troche sie strachu przez nią najadłam ale jest dobrze, mówi ze opieka jest bardzo dobra, dużo lekarze ja badają bo jest po terminie i ma podejżenie zatrucia ciążowego (narazie normy przekroczone minimalnie) i jutro ją chyba wezmną pod kroplówkę.

Robią wszystko aby urodziła naturalnie :) a ona już ma dosyć badań.

No ale zadowolona jest mówi że raczej wszyscy są mili.
Pozdrawiam
 
reklama
Hej babeczki, a któraś może rodziła na zaspie :?: ja mam termin na 20.01 i na zaspe najbliżej, a poza tym tam jest mój lekarz prowadzący, ale on jest mało komunikatywny i coś od niego wyciągnąc..to się trzeba nastarać... zanim go namówiłam, żeby mi męża na usg wpuścił, to się osmy miesiąc zrobił... no ale jak to jest z tą zaspą, któraś wie :?: fajnie :?: ile za rodzinny biorą :?: pewnie ze dwie stówki :( już mnie trochę trzęsawka bierze.. z jednej strony bym już chciała dzidzię zobaczyć (będzie synek :!: ), a z drubiej wcale mi sie nie pali do kilku godzin bólu.. heh jakoś przeżyjemy :)
 
Cześć dziewczynki! Poszalałyście na sylwestra? hehe...
Dzięki blaszako za wsparacie, jednakże poród odbieram jako doświadczenie prawie traumatyczne i narazie staram się o tym nie mysleć. Chyba po to własnie ciąża tyle trwa, żeby sie i psychicznie do tego przygotować. . Od kilku dni próbuję dodzwonic się do szkoły rodzenia na Zaspie i łączą mnie z przeróżnymi oddziałami (ostatnio zasmuciła mnie pani z OIOM noworodków.. . biedne maleństwa) i w końcu nie wiem nic.. Ale tak po wpiasch wiedzę, że sporo z nas intersuje się szpitalem na Zaspie,.. Intuicja?
No, niech ktoś powie coś o nim... Martyna, Ty chyba niebawem tam wylądujesz. Zdasz relację???
Pozdro.
 
Dziewczyny! Chcę się wybrać na usg dopplerowskie na Zaspę na Burzyńskiego do dr Preisa. Była już tam któraś??? W którym tygodniu się idzie na takie badanie??? jak byście wiedziały coś na ten temat to proszę o odpowiedź!!! Ponoć są tam znakomici specjaliści.
Pozdrawiam Ewka
 
Czyżbyś Ewcia chodziła do Maciejewskiego ;)
Ja byłam na tym badaniu u doktora Preisa, no specjaliści to pewnie oni są :) niby jak wszędzie. Ja nie miałam żadnych problemów z ciążą, ja byłam prawdopodobnie w 36 tygodniu cioąży (teraz już nie pamiętam) tylko dlatego że mojemu lekarzowi prowadzącemu nagle wydało sie że płód jest za mały.
Doktor preis zbadał ( nie powiem byłam pod wrażeniem a to dlatego że te urządzenia co ma to rewelacja, widziałam nawet zastawkę w sercu mojego dzidziusia).
Lekarz sie mnie wypytał, zbadał i stwierdził ze ciąża przebiega prawidłowo, stwierdził ze dzidzia bedzie mała po mamusi :) i ja i moja córka podczas urodzenia ważyłyśmy po 2800 :)
Także nic strasznego te badania :)

Pozdrawiam
 
Blaszako! ja chodzę do lekarza w Wejherowie, dr Foltmana, ale u nas właśnie ten Preis ma tak znakomitą opinię, że mimo tego, że mamy usg dopplerowskie w Pucku, radzą nam jechać do Gdańska. Właśnie dzwoniłam do niego i umówiłam się na środę bo ponoć takie badanie powinno być przeprowadzone do 22 tygodnia. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam Ewka
 
Jeszcze raz ja Ewcia :)

Spojrzałam na swoje badania ja miałam robione to USG na 16 dni przed urodzeniem dziecka. U mnie było to tylko sprawdzenie wielkosci płodu, nie wiem czym u Ciebie jest spowodowane to badanie. Ale napewno jest przydatne bo dr. Preis może wiecej zobaczyć na tym swoim USG niż zwykły lekarz, oni tam przedewszystkim sprawdzają wszelkie przepływ płynów ustrojowych w organizmie dziecka i przepływ krwi przez pępowine a to pozwala na wykrycie wad u dzieci :)
Także napewno sie opłacatakie badanie na solidnym sprzecie :) A i sam doktor jest bardzo miłym człowiekiem
 
reklama
Badanie dopllerowskie jest takie samo jak powszeche USG - bardzo ładnie widaćna nim przepływ płynów ustrojowych a tym samym mozna sprawdzić z dużym prawdopodobieństwem czy z dzieckiem jest wszystko oki. Od normalnego rózni sie tylko tym że ekran nie jest czarno biały a kolorowy :)

To znaczy czarno biały ale płyny są kolorowę dzieki czemu mozna było zobaczyć u mie czy np. krew z łożyska dociera do dziecka tak jak powinna :)

A z tym szpitalem to jest tak że ktoś jest zadowolony, ktoś inny bedzie nie zadowolony, ja rodziłam na pl. Kaszubskim w Gdyni, gdzie gro osób mi to odradzało bo niby w Redłowie jest lepsza porodówka, na pl. kaszubskim też nie było źle, pielęgniarki były miłe, czasmi im nerwy puszczały jak ktoś z "góry" przyszedł i kazał im coś zrobić, a one biedne dwie na tyle dzieciaków musiały same ganiać, wieć im nie zazdroszczę roboty, moja młoda się świeciła na "hawajach" więc jak tylko mogłam to poprostu sama sie opiekowałam kaską, przewijałam , karmiłam, nawet jak chciała pobrać krew a była sama to pomagałam jej dzieci trzymać, ja miałam sporo czasu a one mało rąk.
Także wszystko zależy myślę od czasu i miejsca :) raz jest lepiej raz gorzej ;)
 
Do góry