reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kojec, chodzik itp - czyli kupujemy nowy sprzęt dla dziecka

Leyna

Mama Pitera i Micha :)
Dołączył(a)
14 Luty 2006
Postów
4 231
Miasto
Poznań
no i jak w temacie, bo nasze maleństwa rosną jak na drożdżach i czas pomyśleć o kupnie nowego ""niezbędnego" wyposażenia
wiem, że kilka mam ma już kojec w domu, ja się dopiero przymierzam do zakupu. ponieważ ceny są koszmarne, chciałabym wybrać coś dobrego za przyzwoitą cenę. i tu prośba do Was, abyście podzieliły się ze mną i innymi mamami swoimi zakupami/prezentami. jakie macie kojce:
  • czy z materiału czy z drewna,
  • otwierane boki czy tylko szczebelki wyjmowane a może nic z tych rzeczy,
  • czy kojec to jednocześnie łóżeczko turystyczne,
  • producent i cena,
  • itd, itp
wklejajcie zdjęcia, opisy, linki, opiszcie własne odczucia... może łatwiej będzie pozostałym mamom wybrać coś wśród tego gąszczu "super rzeczy" za "super cenę" od "super sprzedawców"
 
reklama
no tez sie zastanawilam gdzie umiescic pytanie o kojec a tu prosze juz jest :laugh2: prosimy o komentarze bo nas tez czeka kupno kojca a moze bez niego da sie zyc:confused:
A moze jeszcze cos o krzeselkach do karmienia. Ktoras mama uzywa:confused: :confused:
 
Nasz kojec to Horn firmy Berber Koliber761-Horn -duży kojec dziecięcy(składany) (168262568) - Aukcje internetowe Allegro (od tego własnie sprzedawcy- polecam go goraco,bardzo solidny, przesylka za pobraniem "szla" 24h i jeszcze koles zadzwonil, ze wyslal i podal wszystkie numery przesylki, jaka firma kurierska itd., kojec przyszedl w oryginalnym opakowaniu, foliach itd., z gwarancja). Dodatkowo kupilismy tez materac (u tego samego sprzedawcy, za 25zl), bo w wersji podstawowej jest tylko wylozona cerata podloga, minimalnie tylko "zmiekczona" gąbką. Kojec sprawdza sie swietnie (w koncu moge bez obaw zostawic Pszczole i cos zrobic w chalupie i kolo siebie), Pszczola od razu sie w nim zaaklimatyzowala i teraz w nim szaleje:tak: Jest przede wszystkim duzy (ale mozna go zlozyc bez problemu i w jakims kacie postawic, kiedy nie jest uzywany), stabilny, ladnie wykonczony, ma 4 uchwyty w srodku do podciagania, a siatka ma male dziurki i dziecko nie ma mozliwosci wsadzenia w nie paluszkow i zrobienia sobie krzywdy. Wszystkie elementy konstrukcyjne sa oblozone miekka, pokryta cerata gabką. Nie ma otwieranego boku, jak w lozeczkach turystycznych. Aha, no i pszczola, co sie jej nie zdarzylo jeszcze w ciagu dnia bez pomocy cycka lub innych zabiegow, zasypia w nim sama, jak sie zmeczy zabawa:szok:

Krzesełko to ProBaby Lux, kolor Animal Planet, zakupilsmy je w hurtowni w Gdansku, ktora tez ma stronke i sklep internetowy (to link bezposrednio do krzesełka http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=810
 
Cholera, nie wyswietlila mi sie cala odpowiedz:wściekła/y::wściekła/y:

Wracajac do krzeselka,�wiat Dziecka : Mebelki : Krzese�ka : Probaby : Probaby krzese�ko YS 89 ��te to kosztowalo 249zł i standardem wykonania i funkcjonalnoscia nie odbiega od "firmowych" krzeselek. Jest duze, stabilne, ma zmywalna tapicerke, regulowane oparcie (3 poz.), wysokosc (6 poz.), plynna regulacje wsuniecia tacy (podwojnej, da sie ja calkowicie zdjac do mycia), podnoszony podnozek, pasy bezpieczenstwa jak w fot. samochod., podwieszana siatke na drobiazgi. Polecam!


Lozeczko turystyczne ma pszczola u babci. Jest jakiejs tureckiej firmy (nie pamietam nazwy), ale ma wszystkie polskie atesty. Trzeba bylo do niego dokupic materac (z IKEA pasowal). Ma otwierany bok. Jako kojec wg mnie nie bardzo by sie sprawdzilo, bo dla stajacego czy chodzacego dziecka jest zbyt malo stabilne.Kosztowalo ok. 250zl.
 
widzę, że macie kojce materiałowe, a czy któraś z Was widziała takiego typu kojce? czy one się sprawdzają?
165357935

albo taki
166826359
 
Leyna mi się podoba, i pewnie się sprawdza podobnie do plastikowych, miejsca dużo... tylko ten drugi jest bez dna:-D
w materiałowym jest ta zaleta, że są rączki do podciągania i miękkie boki, jak wyrżnie w czasie wstawania to krzywdy nie będzie:-D
 
reklama
Leyna, ten kojec na gornej fotce, z materacykiem fajny. Tyle, ze nie wiem jak sie np. go sklada :confused: Osobiscie wydaje mi sie, ze materialowe sa poreczniejsze i bezpieczniejsze dla dziecka.
 
Do góry