reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolacja dla 13 miesięcznego dziecka żeby przesypiało noc- pomocy

reklama
Na kolacje najlepiej podac po prostu kaszke i mleko do picia. Tak godzinke przed snem. To takie bezpieczne jedzenie, nie ma wielkiego ryzyka jakis rewelacji brzuszkowych w nocy.

Przesypianie nocy przez dziecko zalezy od wielu rzeczy. Najwazniejsza to czy jest nauczone samodzielnego zasypiania. Jak jest nauczone zasypiania przy butli z mlekiem, przy piersi, ze smoczkiem, podczas bujania na rekach czy czymkolwiek innym, bedzie sie budzic i tego domagac w nocy. Kazdy ma w nocy momenty, ze sie budzi i dorosly i dziecko. Do tego dochodza rzeczy jak zabkowanie, lek separacyjny itd. Jak bedzie jesc przez caly dzien regularnie to na pewno glod nie bedzie powodem pobudek.
Nie zgodzę się. Ja moja usypiam przy piersi, czasem pobujam, pośpiewam i jeśli nie ząbkuje nie swędzi jej skóra (AZS) to śpi. Tzn mamy jedno karmienie w nocy, ale mi na nim zależy bo jest hipotroficzka.

Nawet dziecko z pełnym brzuszkiem będzie się budzić. Tu trzeba szukać innej przyczyny. Może za chłodno, może za ciepło .......
 
Nie zgodzę się. Ja moja usypiam przy piersi, czasem pobujam, pośpiewam i jeśli nie ząbkuje nie swędzi jej skóra (AZS) to śpi. Tzn mamy jedno karmienie w nocy, ale mi na nim zależy bo jest hipotroficzka.

Nawet dziecko z pełnym brzuszkiem będzie się budzić. Tu trzeba szukać innej przyczyny. Może za chłodno, może za ciepło .......
Potwierdzam, syn był najedzony a do roku budził sie milon razy w nocy. Winowajcą u nas była alergia.
 
Nawet dziecko z pełnym brzuszkiem będzie się budzić. Tu trzeba szukać innej przyczyny. Może za chłodno, może za ciepło .......

Jadwiga bardzo fajnie, ze masz spiocha. Tak na prawde to sie ze mna zgadzasz :)
Pisalam, ze przyczyny sa rozne. Od uzaleznienia od czegos przy zasypianiu po np. bol, czy lek spearacyjny, czy inne czynniki. Dzieci sa rozne, inna osobowosc i upodobania. Twoj maluch nie uzaleznil zasypiania od piersi, a moj uzaleznil zasypianie od smoczka i przez to biegam w nocy mu smoczek podawac, ktory sie zgubil.
Jak pisalam, jak dziecko sie w dzien naje, to glod mozna raczej z listy przyczyn wykluczyc.
 
U nas kaszka, ale taka zwykła, na mleku lub budyń. Mała lubi też chlebek z białym serem więc , to też wchodzi w grę. Na szczęście nie ma uczulenia na krowie mleko. Gorzej jak dziecko jest alergikiem, ale i dla takich dzieciaczków jest dużo produktów bez alergenów.
 
reklama
Na temat kolacji: Kasza manna kukurydziana jest zdrowsza od pszennej i ma troszkę inny smak. Robiłam ją na mleku krowim, ale chudym lub rozcieńczonym z wodą. Też polecam dac jeść na godzine przed spaniem i nie z butelki (generalnie mam schize na temat smoków i butelek i 12 dziecko według mnie powinno pić ze słomki). Potem trzeba mieć naszykowaną wodę, bo tak jak piszą poprzedniczki obudzić może się każdy.
Jeśli chodzi o przesypianie nocy.... Temat rzeka.... Mój ma 1,6 roku spał całą noc u siebie a teraz nawet nie patrzy w stronę łóżeczka, nie chce w nim zasypiać jak dotychczas i w nocy też ucieka do mnie- przyczyna- odkrył że mama "ze sobą nosi" ciągle dzidzie i spać tez i on tez chce... No i teraz odkryj co rocznemu w głowie siedzi... Może być ząb temperatura ale też coś czego nie wymyślisz......
 
Do góry