reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolczyk w ciazy

Dołączył(a)
18 Grudzień 2019
Postów
7
Witam 3 miesiące temu zrobiłam sobie kolczyk sternum między piersiami jest to przekłucie powierzchniowe i po wyjęciu kolczyka nie ma możliwości wsadzenia go spowrotem czy będąc w ciąży będę musiała go wyjąc czy w niczym nie będzie on przeszkadzać?
 
reklama
Rozwiązanie
Mi na każdej wizycie przypomina, że będę musiała ściągnąć wszystkie kolczyki ;) chodzi właśnie o możliwe komplikacje i przeprowadzenie np. reanimacji.
Witam 3 miesiące temu zrobiłam sobie kolczyk sternum między piersiami jest to przekłucie powierzchniowe i po wyjęciu kolczyka nie ma możliwości wsadzenia go spowrotem czy będąc w ciąży będę musiała go wyjąc czy w niczym nie będzie on przeszkadzać?

Na pewno przed porodem będziesz musiała go wyciągnąć.
 
Uważam że kolczyk między piersiami w ciąży jak i podczas porodu nie będzie w niczym przeszkadzał. Inaczej by było jakby był w miejscu intymnym to byś się mogła zastanawiać nad jego wyciągnięciem.
 
Witam 3 miesiące temu zrobiłam sobie kolczyk sternum między piersiami jest to przekłucie powierzchniowe i po wyjęciu kolczyka nie ma możliwości wsadzenia go spowrotem czy będąc w ciąży będę musiała go wyjąc czy w niczym nie będzie on przeszkadzać?
Podczas porodu myślę że nie. Kwestia rozmiaru biustu i tego jak początkowy nawał podczas karmienia będzie u ciebie wyglądał. Ja miałam 2 rozmiary większy biust przez pierwszy miesiąc i duże nawały i mogę tylko przypuszczać że nie wytrzymałabym dodatkowo z kolczykiem drażniącym piersi. Co nie znaczy że u Ciebie tak będzie więc chyba musisz poczekać i sama się przekonać.
 
Hmmm. Moim zdaniem nie musisz go zdejmować, chyba, że przez powiększające się piersi zaczniesz odczuwać dyskomfort.
Najlepiej gdybyś zapytała się ginekologa czy do porodu może być konieczne zdjęcie kolczyka.
 
Moim zdaniem może zostać, kwestia jak będzie się zachowywał, kiedy piersi zwiększą objętość i czy nie będzie Ci przeszkadzał. Mimo wszystko spytałabym lekarza, na wszelki wielki, bo w razie czego takiego kolczyka sama nie wyjmiesz i będziesz musiała odwiedzić studio.
 
reklama
Moim zdaniem może zostać, kwestia jak będzie się zachowywał, kiedy piersi zwiększą objętość i czy nie będzie Ci przeszkadzał. Mimo wszystko spytałabym lekarza, na wszelki wielki, bo w razie czego takiego kolczyka sama nie wyjmiesz i będziesz musiała odwiedzić studio.
Wyjmie sama, ja w czwartek swojego zachaczylam i to był kres mojej wytrzymałości i sie go pozbyłam
 
reklama
Do góry