reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolczyki

Są kraje gdzie przekłuwa się uszy dzieciom jeszcze w szpitalu, zaraz po porodzie. Nie popieram tego, ale co kto lubi. To jest wybór matki i możecie go potępiać ale skoro pyta to dajcie jej jakąś radę.
Ja przekłułam córce jak miała 3 lata bo sama chciała. U kosmetyczki, kolczyki były ze specjalnego materiału. Już nie pamiętam co to. Później zmieniłam na złote.
To jest moja rada, że lepiej nie przekłuwać. Moim zdaniem, najlepiej to zrobić jak dziecko jest już w pełni dojrzałe. Takie ingerencje w organizm w młodym wieku nie są potrzebne. To tylko dodatkowe narażenie na infekcje itp. Poza tym tak jak ktoś wspomniał wyżej, ucho rozwija się do wieku kilku lat.

No jasne co kto lubi, ale jak ktoś pyta o radę niech wie, że może dostać różne odpowiedzi.

Poza tym zastanawiam się czy to nie trol, bo same kontrowersyjne tematy... Z drugiej strony widziałam już ogrom niemowlaków z kolczykami więc kto wie.
 
reklama
Ja będąc na kursie kosmetycznym usłyszałam, że dobra kosmetyczka do roku nie przekluje dziecku uszu. Ja chciałam córce przekłuć po skończonym roczku ale potem stwierdziłam, że to ma byc świadoma decyzja dziecka i córka dopiero dorosła do tej decyzji w wieku 7 lat i wtedy też przebiliśmy uszy.
 
Ja będąc na kursie kosmetycznym usłyszałam, że dobra kosmetyczka do roku nie przekluje dziecku uszu. Ja chciałam córce przekłuć po skończonym roczku ale potem stwierdziłam, że to ma byc świadoma decyzja dziecka i córka dopiero dorosła do tej decyzji w wieku 7 lat i wtedy też przebiliśmy uszy.

Przede wszystkim żadna kosmetyczka nie służy do przekuwania czegokolwiek.
To jakbym poszła do kosmetyczki zamiast do chirurga 🤡
 
Ja będąc na kursie kosmetycznym usłyszałam, że dobra kosmetyczka do roku nie przekluje dziecku uszu. Ja chciałam córce przekłuć po skończonym roczku ale potem stwierdziłam, że to ma byc świadoma decyzja dziecka i córka dopiero dorosła do tej decyzji w wieku 7 lat i wtedy też przebiliśmy uszy.
dobra kosmetyczka w ogóle nie przebije, jak widzę kosmetyczki z postoletami to aż mnie szarpie. Nie przebija się pistoletem, najbardziej mnie rozwala przebijanie nosa pistoletem 😖
 
dobra kosmetyczka w ogóle nie przebije, jak widzę kosmetyczki z postoletami to aż mnie szarpie. Nie przebija się pistoletem, najbardziej mnie rozwala przebijanie nosa pistoletem 😖
tak, tak wiem, to nie przebijanie tylko rozrywanie tkanek...ale do mnie igła nie przemawia, mam złe doświadczenia, mimo, że zabieg wykonywany w renomowanym salonie.
 
reklama
Do góry