reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża 3 miesiące po cc

KiniaDanio

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Maj 2011
Postów
19
Miasto
Sosnowiec
Cześć kobiety, czy może któraś z was zaszła w ciążę szybko po cc? U nas wygląda na to, że tak się stało... Sterta testów zrobiona, pozytywne. Muszę umówić wizytę u ginekologa. Powiedzcie mi czy ktoś też tak miał?
 
reklama
Co to znaczy szybko? Jak szybko?
Widzę, ze jesteś z UK wiec może coś ci odpisze.
Kolejna cesarka jest traktowana normalnie a wręcz z jeszcze mniejsza doza paniki niż poprzednia.
Rekomendowany czas między dwiema cesarkami to dwa lata. Jeśli jednak jest się w ciazy szybciej to nic się z tym nie zrobi.
Musisz zgłaszać na każdej wizycie jeśli cie coś niepokoi. Czujesz ból czy inne sensacje.
Blizna zawsze będzie bolała bardziej z jednej strony z prostej przyczyny, ze jest głębsza. Ta strona, od której chirurg zaczyna kroić jest głębsza. Moja jest akurat po lewej :D
Maksymalna ilość cesarek na osobę to trzy. Po trzeciej ryzyko powikłań wzrasta o 40%. Tak wiec jeśli planujesz własna drużynę piłkarska urodzona poprzez cesarskie cięcie to radziłabym zweryfikować ten pogląd bo nie każdy szpital się podejmie takiej operacji.
Kliniki prywatne wykonają cesarek ile zechcesz. Za odpowiednio wysoka opłata.
Nie ma przeciwwskazań aby kolejne dziecko urodziło się w sposób naturalny. Chyba ze są przeciwwskazania.
Obecnie jestem w drugiej ciazy. 14 miesięcy po poprzedniej zakończonej cesarka. Póki co wszystko w porządku.
 
Nie no 3 miesiące po CC to już jest przeciwwskazanie do porodu naturalnego ... Ryzyko pekniecia blizny jest w tym przypadku bardzo duże więc myślę że zaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie pozwoli na rodzenie sn...
Jestem w drugiej ciąży po 15m po CC również będę mieć cc ale nie tylko ze względu na pierwsze CC ale z tego co wiem lekarze godzą się jeśli pacjentka wyraża zgodę na drugi poród sn min 2 lata w skrajnych przypadkach 1.5 roku i to na własną odpowiedzialność z informacją o tym że macica może nie wytrzymać i pęknąć w czasie porodu

Jeśli chodzi o Twoją sytuację stało się nic nie zrobisz , trzeba się cieszyć i przygotować na to że ta ciaza niesie ze sobą ryzyko bo tak naprawdę blizna jeszcze do końca się nie zagoiła porządnie ale to nic są i takie przypadki jedynie co to będziesz naprawdę pod stałą kontrolą lekarza , wizyty będą bardzo częste aby sprawdzać stan blizny
Niewiem czy tak jest w UK bo tam trochę bardziej na "luzie" podchodzą do tematu ciąży ale w Polsce tak jest ;) no i bacznie obserwować cialo , wiadomo że przy 3 m synku który tak naprawdę dopiero zaczyna swoj rozwój fizyczny będzie ciężko szczególnie przy końcówce kiedy to będzie chciał się przemieszczać ale musisz bardziej na siebie uważać i prosić jak najwięcej o pomoc innych;) powodzenia
 
Wszystko zależy od tego w jakim stanie będzie macica przed porodem. Nie ma co na starcie przekreslac. Tak samo jak większą ilość cc. Niby ryzyko większe ale to nadal statystyki. Więc jak będzie to zależy od danej kobiety.

Przede wszystkim nie martw się. Stało się. Teraz trzeba bezpiecznie donosić i urodzić ;) Mam nadzieję że masz lekarza który będzie Cię wspierał a nie krytykował.
 
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok. Kupe lat temu na innym forum babka opisywała swój przypadek. Około rok po cc zaszła w ciążę, niestety zarodek zagnieździł się w bliźnie i trzeba było ciążę usunąć.
Nie słyszałam jeszcze o tak szybkiej ciąży po cc. Życzę powodzenia!
 
Moja znajoma na dzieci rok po roku, rodziła przez cc każde. Więc musiała wcześnie zajść :)
Oj to zagniezdzenie w bliźnie to niestety może być nawet po kilku latach. Dlatego też (i z innych powodów rowniez) wiekszosc lekarzy odradza jednak cc "na zyczenie", jeśli planujemy więcej dzieci.
 
reklama
Mi ginekolog po połogu (6 tygodni) zapytany przeze mnie o potrzebny czas do odczekania, by zajść w kolejną ciążę, stwierdził. że już się mogę starać. I nie ma przeciwwskazań, by 1,5 m-ca po cc zajść w kolejną ciążę. Jednakże zastrzegł. że kolejna ciąża też zakończyłaby się cc.
 
Do góry