reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża, a koniec macierzyńskiego

Dołączył(a)
4 Kwiecień 2021
Postów
9
Witam mam pytanie, może się ktoś orientuje
W 2020 urodziłam syna i miałam umowę z pracy do dnia porodu a kolejno miałam wypłacane macierzyńskie z ZUS do dziś 2021.10.27r (dziś macierzyńskie się skończyło)
No i że spóźniał mi się okres zrobiłam testy i się okazało że jestem w ciąży
Czy mogę przedłużyć w zusie macierzyńskie jak lekarz wystawi zaświadczenie z tygodniem płodu czy już nie mogę oczekiwać macierzyńskiego?
Czy orientuje sie ktoś jak to wyglada?
 
reklama
Macierzyński przysługuje z tytułu urodzenia dziecka.
Nie ma macierzyńskiego na nienarodzone dziecko ;-)
Niech znajoma nie wprowadza w błąd.

Szczerze mówiąc to w tym momencie najlepiej by mąż zgłosił Cię do swojego ubezpieczenia.
Bo będziesz widniała jako osoba nieubezpieczona (mimo że z racji ciąży będzie Ci przysługiwała opieka zdrowotna). Ale po co się za każdym razem tłumaczyć?
 
Macierzyński przysługuje z tytułu urodzenia dziecka.
Nie ma macierzyńskiego na nienarodzone dziecko ;-)
Niech znajoma nie wprowadza w błąd.

Szczerze mówiąc to w tym momencie najlepiej by mąż zgłosił Cię do swojego ubezpieczenia.
Bo będziesz widniała jako osoba nieubezpieczona (mimo że z racji ciąży będzie Ci przysługiwała opieka zdrowotna). Ale po co się za każdym razem tłumaczyć?
Oki, dziękuje bardzo
 
Witam mam pytanie, może się ktoś orientuje
W 2020 urodziłam syna i miałam umowę z pracy do dnia porodu a kolejno miałam wypłacane macierzyńskie z ZUS do dziś 2021.10.27r (dziś macierzyńskie się skończyło)
No i że spóźniał mi się okres zrobiłam testy i się okazało że jestem w ciąży
Czy mogę przedłużyć w zusie macierzyńskie jak lekarz wystawi zaświadczenie z tygodniem płodu czy już nie mogę oczekiwać macierzyńskiego?
Czy orientuje sie ktoś jak to wyglada?

Gdybyś pracowała to mogłabyś iść na kolejne L4 ciążowe - ale jako bezrobotna nie. Dopiero po urodzeniu dziecka będzie Ci się należało świadczenie rodzicielskie tzw. kosiniakowe w kwocie 1000zł
 
reklama
Do góry