reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża od razu po urlopie macierzyńskim

Natka0

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2023
Postów
43
Witam,
Planuje z partnerem kolejną ciążę zaraz po urlopie macierzyńskim,tak zeby sie zazębiały i zeby nie wracac do pracy.
Czy jakaś mądra głowa może mi odpowiedzieć na kilka pytań?
Czy po urlopie macierzyńskim oraz urlopie wypoczynkowym,który się nazbierał przez okres ciązy i macierzyńskiego ( poszlam na l4 w 3 misiącu ciąży) wyliczyc aby wypadl 3 miesiac kolenej ciąży?
Jak jest wyliczany zasiłek? Srednia z 12 miesiecy gdyby bylam na uropie macierzyńskim plus te dni zaleglego urlopu wypoczynkowego ( jak one sa wyliczane?)
Byla ktoraś w takiej sytuacji?
 
reklama
Nie pomogę co do wyliczeń zasiłku. Z doświadczenia natomiast Ci powiem, żeby tak dokładnie nie narzucać sobie terminu. Nie da się zaplanować zajścia w ciążę. Też chciałam od razu być w drugiej, a to tak szybko nie idzie. Przygotuj się też na inne scenariusze i miej plan b i c w pogotowiu.
 
Nie pomogę co do wyliczeń zasiłku. Z doświadczenia natomiast Ci powiem, żeby tak dokładnie nie narzucać sobie terminu. Nie da się zaplanować zajścia w ciążę. Też chciałam od razu być w drugiej, a to tak szybko nie idzie. Przygotuj się też na inne scenariusze i miej plan b i c w pogotowiu.

Zhadzam sie z tym, co napisalas. Zdrowa para moze stara sie o dziecko rok czasu. Nie da sie przewidziec dokladnie zajscia w ciaze. W kazdym cyklu jest 30% szans na zajscie. Ew zaczac chodzic na monitoring owulacji, zeby dokladnie wiedziec, kiedy wystepuje. To moze jedynie wspomoc starania.
 
Podstawą do chorobowego będzie w tym przypadku wynagrodzenie urlopowe, które zostanie wypłacone po macierzyńskim
 
Dopiero niedawno urodziłaś. Jeszcze nie wiesz, jak będzie wyglądac zycie ze starszym niemowlakiem, ktore wymaga ciągłej opieki, a juz robi więcej niz tylko spi i je.
czy będziesz w stanie zajmować się dzieckiem, ktore juz masz, kiedy bedziesz w ciązy?

A co, jeżeli ciąża okaże się problemowa? Czy starsze dziecko poradzi sobie bez Ciebie? Czy masz kogos do pomocy?

Ciąża zaraz po macierzyńskim to kusząca perspektywa, nie ukrywam, bo mnie też kusi takie przedłużenie sobie wolnego, ale generalnie to średni pomysł.
 
reklama
Dobrze że jestem swoim własnym szefem bo właśnie jestem na końcówce urlopu na prawach macierzyńskiego w 6 miesięcu ciąży 🤡
Jakaś Ty niezaradna! Pospieszyłaś się! Trzeba bylo zajść w ciążę 2 tygodnie przed końcem urlopu macierzyńskiego i od razu w 4tc iść na zwolnienie lekarskie.
 
Do góry