reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża od razu po urlopie macierzyńskim

No tak, bo Ty tu nie wpadłaś cała na biało z dosyć słabym sarkazmem wyśmiewajac to, co my piszemy.

Autorka to Twoje alterego, że Cię tak zabolało?

Co niby wnosza do dyskusji Twoje posty w tym momencie? Nic. A produkujesz się i produkujesz.

Powtórzę, jak zawsze, jeżeli nie podoba Ci się styl wypowiedzi danej osoby, to forum posiada opcję ignoruj i warto z niej korzystać.
Dobrze, że wasze żarty nie były słabe, bo przynajmniej było się z czego pośmiać :)
Za to wasze posty ciągle mi sugerują jak to ja jestem w sytuacji autorki - poczekam, może się czegoś więcej o sobie dowiem :) Fajnie tak u dorosłych poobserwować dyskusje w stylu 'chyba Ty...' jak u dzieci.

Mam jakiś limit postów?
 
reklama
Witam,
Planuje z partnerem kolejną ciążę zaraz po urlopie macierzyńskim,tak zeby sie zazębiały i zeby nie wracac do pracy.
Czy jakaś mądra głowa może mi odpowiedzieć na kilka pytań?
Czy po urlopie macierzyńskim oraz urlopie wypoczynkowym,który się nazbierał przez okres ciązy i macierzyńskiego ( poszlam na l4 w 3 misiącu ciąży) wyliczyc aby wypadl 3 miesiac kolenej ciąży?
Jak jest wyliczany zasiłek? Srednia z 12 miesiecy gdyby bylam na uropie macierzyńskim plus te dni zaleglego urlopu wypoczynkowego ( jak one sa wyliczane?)
Byla ktoraś w takiej sytuacji?
Jeśliw wrócisz do pracy po urlopie rodzicielskim (urlop wypoczynkowy jest powrotem do pracy) i przepracujesz pełen miesiąc, to nową podstawą do L4/urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego będzie ta wypłata za pełen przeprcowany miesiąc (bądź średnia z miesięcy po powrocie). Jeśli nie przpracujesz pełnego miesiąca to podstawę będziesz miała taką samą jak na poprzednim L4/urlopie macierzyńskim i rodzicielskim.

Podpowiem, że po powrocie z drugiego macierzynskiego możesz zapewnić sobie rok ochrony przed zwolniem zmniejszając wymiar etatu w ramach urlopu wychowawczego (np. pracując na 90%). Piszę o tym dlatego, że niektore tu dziewczyny Cię strasza utrata pracy, jeśli po 1 ciąży zajdziesz w drugą.

Pamiętaj też, że prawo pracy zakłąda, że po powrocie pracodawca MUSI Cię przyjść na to samo stanowisko, a jeśli masz umowę o pracę na czas nieokreślony, to musi mieć podstawy do zwolenienia, takie same jak w przypadku, gdybyś na macierzynskim nigdy nie była.

Warto znać swoje prawa. Polecam profil na facebooku: Zgodnie z prawem. Specjalistka od prawa pracy dobrze i przjeżyści tłumaczy jakie pracownicy mają prawa, jak działają urlopy itd.

To czy jest łatwo Ci przyjdzie zajście szybko w ciąże, albo czy warto mieć dzieci z mała róznicą wieku, to sprawa indywidualna. Jeśli takie macie z partnerem plany to życzę powodzenia :) Ja obecnie jestem w pierwszej ciąży, ale ze zwględu na mój wiek dzieciak będzie miał rodzeństwo szybko, albo wcale. Jeśli zdrowie pozwoli i jeśli się nie rozmyślimy co do drugiego dziecka, to zaście w ciąże pod koniec macierzyńskiego też jest moim planem A ;)
 
Jeśliw wrócisz do pracy po urlopie rodzicielskim (urlop wypoczynkowy jest powrotem do pracy) i przepracujesz pełen miesiąc, to nową podstawą do L4/urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego będzie ta wypłata za pełen przeprcowany miesiąc (bądź średnia z miesięcy po powrocie). Jeśli nie przpracujesz pełnego miesiąca to podstawę będziesz miała taką samą jak na poprzednim L4/urlopie macierzyńskim i rodzicielskim.

Podpowiem, że po powrocie z drugiego macierzynskiego możesz zapewnić sobie rok ochrony przed zwolniem zmniejszając wymiar etatu w ramach urlopu wychowawczego (np. pracując na 90%). Piszę o tym dlatego, że niektore tu dziewczyny Cię strasza utrata pracy, jeśli po 1 ciąży zajdziesz w drugą.

Pamiętaj też, że prawo pracy zakłąda, że po powrocie pracodawca MUSI Cię przyjść na to samo stanowisko, a jeśli masz umowę o pracę na czas nieokreślony, to musi mieć podstawy do zwolenienia, takie same jak w przypadku, gdybyś na macierzynskim nigdy nie była.

Warto znać swoje prawa. Polecam profil na facebooku: Zgodnie z prawem. Specjalistka od prawa pracy dobrze i przjeżyści tłumaczy jakie pracownicy mają prawa, jak działają urlopy itd.

To czy jest łatwo Ci przyjdzie zajście szybko w ciąże, albo czy warto mieć dzieci z mała róznicą wieku, to sprawa indywidualna. Jeśli takie macie z partnerem plany to życzę powodzenia :) Ja obecnie jestem w pierwszej ciąży, ale ze zwględu na mój wiek dzieciak będzie miał rodzeństwo szybko, albo wcale. Jeśli zdrowie pozwoli i jeśli się nie rozmyślimy co do drugiego dziecka, to zaście w ciąże pod koniec macierzyńskiego też jest moim planem A ;)
o I wystarczyła ta dokładna i merytoryczna odpowiedź. Nie trzeba by było przedzierać się przez gąszcz niepotrzebnych wypowiedzi.
Dziękuję Ci dobra kobieto.
 
Ty się czujesz ocenzurowana, a jak ma się czuc autorka będąc nazwana pracownikiem roku, czytając o tym kim jest skoro liczy zasiłek, albo by się zastanowiła, bo to za szybko. Czy ona prosiła o takie rady? To, że Ty jesteś przyzwyczajona do takiego poziomu wypowiedzi lub do takich wypowiedzi nie znaczy, że każdy musi.
Może mi przypomnisz kto pisał o tym, że to nie forum HR i nie powinno się tutaj takich pytań pisac?
Haha nie no masz mnie...🙄🤷🤦 Jestem przy tablicy. W ogóle ten tekst: ,,Może mi przypomnisz..."🤦 Strasznie trudno mi się z Tobą rozmawia. Takie to jest strasznie sztywne i rozczarowujące.
No bo to nie jest forum HR. Mając trójkę dzieci do głowy mi nie przyszło żeby zakładać wątek na tym forum uznając że tu dostanę szybko rzetelna wiarygodna informacje na temat mojego zwolnienia związanego z ciążą/ macierzyńskim etc. Czytałam artykuły w necie (tak,tam wszystko jest) a przede wszystkim pytałam specjalistki,czyli kadrowej u siebie w pracy! Choć przyznaję nie miałam nic do ukrycia, moje rozkminy były na poziomie :ile mam zaległego urlopu wypoczynkowego zanim wrócę do pracy po macierzyńskim, jak wnioskować o godzinę na karmienie albo dowiadywałam się (tak,dopiero w czasie ciąży) jaki procent pensji będę dostawać.
 
Haha nie no masz mnie...🙄🤷🤦 Jestem przy tablicy. W ogóle ten tekst: ,,Może mi przypomnisz..."🤦 Strasznie trudno mi się z Tobą rozmawia. Takie to jest strasznie sztywne i rozczarowujące.
No bo to nie jest forum HR. Mając trójkę dzieci do głowy mi nie przyszło żeby zakładać wątek na tym forum uznając że tu dostanę szybko rzetelna wiarygodna informacje na temat mojego zwolnienia związanego z ciążą/ macierzyńskim etc. Czytałam artykuły w necie (tak,tam wszystko jest) a przede wszystkim pytałam specjalistki,czyli kadrowej u siebie w pracy! Choć przyznaję nie miałam nic do ukrycia, moje rozkminy były na poziomie :ile mam zaległego urlopu wypoczynkowego zanim wrócę do pracy po macierzyńskim, jak wnioskować o godzinę na karmienie albo dowiadywałam się (tak,dopiero w czasie ciąży) jaki procent pensji będę dostawać.
Z wzajemnością. Też liczyłam na wyższy poziom dyskusji, a tu samozaoranie.
Popatrz, a tu wielu dziewczynom przychodzą do głowy takie pytania i je tu zadają i dostają nawet rzetelne odpowiedzi. Ciekawe dlaczego robią to na tym forum - skoro Tobie nie przyszło to do głowy, to chyba nikomu nie powinno, prawda? A już na pewno nie przed ciążą, bo przecież Ty się dowiadywałas dopiero w trakcie, no to jak to tak się pytać wcześniej. I to jest przecież idealny powód, by pisać to wszystko autorce zamiast odpowiedzieć na temat zasiłku, o który pytała.
 
Z wzajemnością. Też liczyłam na wyższy poziom dyskusji, a tu samozaoranie.
Popatrz, a tu wielu dziewczynom przychodzą do głowy takie pytania i je tu zadają i dostają nawet rzetelne odpowiedzi. Ciekawe dlaczego robią to na tym forum - skoro Tobie nie przyszło to do głowy, to chyba nikomu nie powinno, prawda? A już na pewno nie przed ciążą, bo przecież Ty się dowiadywałas dopiero w trakcie, no to jak to tak się pytać wcześniej. I to jest przecież idealny powód, by pisać to wszystko autorce zamiast odpowiedzieć na temat zasiłku, o który pytała.
No ciekawe. I ,,nie przyszło mi do głowy" Dobra nara;)
 
Z wzajemnością. Też liczyłam na wyższy poziom dyskusji, a tu samozaoranie.
Popatrz, a tu wielu dziewczynom przychodzą do głowy takie pytania i je tu zadają i dostają nawet rzetelne odpowiedzi. Ciekawe dlaczego robią to na tym forum - skoro Tobie nie przyszło to do głowy, to chyba nikomu nie powinno, prawda? A już na pewno nie przed ciążą, bo przecież Ty się dowiadywałas dopiero w trakcie, no to jak to tak się pytać wcześniej. I to jest przecież idealny powód, by pisać to wszystko autorce zamiast odpowiedzieć na temat zasiłku, o który pytała.
Czy Ty bierzesz udział w jakimś konkursie "kto napisze najwięcej bezsensownych postów?" Bo jak na razie zarzucasz nam cały czas, że nie odpowiadamy na pytania autorki a sama tego nie zrobiłaś. Weszłaś sobie na ten wątek, żeby klepać w tą klawiaturę i ćwiczyć palce?
 
Czy Ty bierzesz udział w jakimś konkursie "kto napisze najwięcej bezsensownych postów?" Bo jak na razie zarzucasz nam cały czas, że nie odpowiadamy na pytania autorki a sama tego nie zrobiłaś. Weszłaś sobie na ten wątek, żeby klepać w tą klawiaturę i ćwiczyć palce?
Dokładnie tak! Chcę zostać forumowiczką roku! Tylko muszę poczytac więcej waszych sensownych postów - jesteś skarbnica wiedzy w tym temacie.
Jeśli nie jestem pewna odpowiedzi to nie wprowadzam w błąd, jak niektóre tutaj koleżanki.
 
Jeśliw wrócisz do pracy po urlopie rodzicielskim (urlop wypoczynkowy jest powrotem do pracy) i przepracujesz pełen miesiąc, to nową podstawą do L4/urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego będzie ta wypłata za pełen przeprcowany miesiąc (bądź średnia z miesięcy po powrocie). Jeśli nie przpracujesz pełnego miesiąca to podstawę będziesz miała taką samą jak na poprzednim L4/urlopie macierzyńskim i rodzicielskim.

Podpowiem, że po powrocie z drugiego macierzynskiego możesz zapewnić sobie rok ochrony przed zwolniem zmniejszając wymiar etatu w ramach urlopu wychowawczego (np. pracując na 90%). Piszę o tym dlatego, że niektore tu dziewczyny Cię strasza utrata pracy, jeśli po 1 ciąży zajdziesz w drugą.

Pamiętaj też, że prawo pracy zakłąda, że po powrocie pracodawca MUSI Cię przyjść na to samo stanowisko, a jeśli masz umowę o pracę na czas nieokreślony, to musi mieć podstawy do zwolenienia, takie same jak w przypadku, gdybyś na macierzynskim nigdy nie była.

Warto znać swoje prawa. Polecam profil na facebooku: Zgodnie z prawem. Specjalistka od prawa pracy dobrze i przjeżyści tłumaczy jakie pracownicy mają prawa, jak działają urlopy itd.

To czy jest łatwo Ci przyjdzie zajście szybko w ciąże, albo czy warto mieć dzieci z mała róznicą wieku, to sprawa indywidualna. Jeśli takie macie z partnerem plany to życzę powodzenia :) Ja obecnie jestem w pierwszej ciąży, ale ze zwględu na mój wiek dzieciak będzie miał rodzeństwo szybko, albo wcale. Jeśli zdrowie pozwoli i jeśli się nie rozmyślimy co do drugiego dziecka, to zaście w ciąże pod koniec macierzyńskiego też jest moim planem A ;)
Zmniejszenie wymiaru pracy nie chroni przed likwidacją stanowiska niestety 🙄
 
reklama
Haha nie no masz mnie...🙄🤷🤦 Jestem przy tablicy. W ogóle ten tekst: ,,Może mi przypomnisz..."🤦 Strasznie trudno mi się z Tobą rozmawia. Takie to jest strasznie sztywne i rozczarowujące.
No bo to nie jest forum HR. Mając trójkę dzieci do głowy mi nie przyszło żeby zakładać wątek na tym forum uznając że tu dostanę szybko rzetelna wiarygodna informacje na temat mojego zwolnienia związanego z ciążą/ macierzyńskim etc. Czytałam artykuły w necie (tak,tam wszystko jest) a przede wszystkim pytałam specjalistki,czyli kadrowej u siebie w pracy! Choć przyznaję nie miałam nic do ukrycia, moje rozkminy były na poziomie :ile mam zaległego urlopu wypoczynkowego zanim wrócę do pracy po macierzyńskim, jak wnioskować o godzinę na karmienie albo dowiadywałam się (tak,dopiero w czasie ciąży) jaki procent pensji będę dostawać.

U mnie w firmie poszli o krok dalej i jest ładna krótka i na temat prezentacja która można sobie odpalić w dowolonym momencie. Z linkami do pdfow żebyś miała łatwiej wszystko znaleźć i złożyć 😊
 
Do góry