reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża od razu po urlopie macierzyńskim

reklama
Czyli jeśli się nie zatrudnię gdzieś na miesiąc to nie należy mi się nic i jako kobieta w ciąży umieram z głodu bo nie mam środków do życia ....Polska! Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
No faktycznie biedne te kobiety w tej Polsce… z głodu umierają… 🤡
Ale wiesz że jest coś takiego jak antykoncepcja ? Albo można być w ciąży i iść do pracy ? Ale spoko, Od lutego wjedzie kolejne 800 + to już nie będziesz musiała pracować 🤡
 
Czyli jeśli się nie zatrudnię gdzieś na miesiąc to nie należy mi się nic i jako kobieta w ciąży umieram z głodu bo nie mam środków do życia ....Polska! Dziękuję za wszystkie odpowiedzi


A czemu na miesiąc masz się zatrudniać? Możesz przecież pracować do końca ciąży i przejść na macierzyński w lutym. Ja jestem w ciąży, byłam na umowie zlecenie i pogadałam z szefem że będę pracować tyle ile dam radę. Obecnie jestem w 6 miesiącu i pracuje nadal. Szef widząc moje zaangażowanie zaproponował mi w marcu UOP bym miała spokojna głowę.
Nie tylko jedna strona powinna ,,dawac" od siebie :) Jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie musisz leżeć - a wnioskuję że nie musisz skoro chcesz pracować do końca karencji na opłacanie składki- to możesz pracować ile się da a nie tylko miesiąc
 
Czyli jeśli się nie zatrudnię gdzieś na miesiąc to nie należy mi się nic i jako kobieta w ciąży umieram z głodu bo nie mam środków do życia ....Polska! Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Posiadanie dziecka nie jest obowiązkowe 🤷‍♀️ i nikt nie nakazał Ci zachodzić w ciążę teraz. To Ty sama pozbawiłaś sie srodkow do życia, wystarczyło poczekać i w międzyczasie iść do pracy.
 
A kto przyjmie ciężarna ? Przecież nie mogę dźwigać ...

Sporo osób przyjmuje ciężarne jeśli jest się zaangażowanym w pracę:) Ja bym nawet u obecnego pracodawcy próbowała ugrać przedłużenie zlecenia do lutego - Ty byś miała zasiłek macierzyński, on pracownika. Potem przejmuje Cie ZUS a on się z Tobą zegna. Chyba że to jakaś umowa na zastępstwo to wtedy gorzej.
Nie znam sytuacji w Twojej pracy ale są różne możliwości. No i dźwigać w nowej pracy nie musisz - pracodawcą dostosowuje stanowisko pod ciężarna i jeśli będziesz szczera od początku to nie wrzuca cie na magazyn do przenoszenia pudeł przecież. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie czegoś ciekawego :)
 
A czemu na miesiąc masz się zatrudniać? Możesz przecież pracować do końca ciąży i przejść na macierzyński w lutym. Ja jestem w ciąży, byłam na umowie zlecenie i pogadałam z szefem że będę pracować tyle ile dam radę. Obecnie jestem w 6 miesiącu i pracuje nadal. Szef widząc moje zaangażowanie zaproponował mi w marcu UOP bym miała spokojna głowę.
Nie tylko jedna strona powinna ,,dawac" od siebie :) Jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie musisz leżeć - a wnioskuję że nie musisz skoro chcesz pracować do końca karencji na opłacanie składki- to możesz pracować ile się da a nie tylko miesiąc
Ale nie ma możliwości przedłużenia umowy zlecenia na jakiej jestem teraz
 
reklama
Do góry