reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po bliżniakach i CC

Maggi - zawsze chciałam mieć trójkę dzieci no i mam :-D co prawda myślałam żeby być 3 razy w ciąży no ale i tak też jest fajnie. Gdybym miała pierwsze bliźniaki nie wiem czy zdecydowałabym się na ponowne zajście, a jeśli tak to nie wiem po jakim czasie, ponieważ po córce potrzebowałam 3 lat żeby dorosnąć do kolejnej ciąży.

Mama - jestem pełna podziwu dla Twojej decyzji, ale masz rację w Pl nie ma szans na tak dużą rodzinkę.
 
reklama
Super temat
Ja kolejnej ciąży mówię stanowczo NIE!!!! choc wiadomo ze o to latwiej niz o nową sukienkę
Jestem troche egoistka bo w planach mialam tylko jedno dziecko , ze wzgledu ns wygodę a tu masz!! Blizniaki na horyzoncie
Niestety drugi powod jest taki ze zbyt wiele stresu kosztowala mnie ciaza ktora zakonczyla sie przedwczesnym porodem
Mama 290 wielki podziw dla ciebie
 
Mama No szacun niesamowity:-) pomijając to, że faktycznie warunki bytowe muszą być ok, to i tak...kurczę...musisz to wszystko naprawdę kochać , tj, bycie mamą:-) Życzę więc owocnych i miłych starań, ekscytujących "wycieczek":-)

Maggi Widzę, że musimy się wybrać na spacer i pogadać, bo widocznie sporo czasu już minęło i trochę się zmieniło:-) za samo rozpoczęcie tego tematu więc również szacun:-D

Ja póki co nie dopuszczam myśli o kolejnej ciąży, głównie dlatego, że boję się samego przebiegu ciążu. Nie wiem czy przeżyłabym kolejny raz miesiące leżenia, ten ciągły strach który czułąm, szpital itd... Wiem, że było warto ale możecie mieć mnie za anty matkę polkę...kolejny raz bym się nie zdecydowała na takie poświęcenie...

Czasem sobie myślę, że tak za 8-10 lat może i fajnie byłoby sobie jakąś dziewczynkę sprawić...ale to odległa przyszłość...kto wie:tak:
 
hmm ja mam 3 z moja siostra 4 :-D
ale z tyłu głowy mam adopcje, gdy bezskutecznie staraliśmy się wiedziałam że chce dać komuś dom i miłość. Potem miało to być to 3 ale mam 3 swoich ... jestem młoda odchowam swoje i może kiedyś będziemy mieli 4 te które nas będzie potrzebować :tak:
 
Super temat :tak:

Ja mamtak jak mama, taka potrzebę bycia jeszcze mamą, mam niezaspokojony instynkt macierzyński, fakt na początku mówiłam nie, bo ta cesarka mnie zniechęciła i trochę kolki Dominika bo on non sto wył, ale teraz....moje maluchy są takie kochane, no i uż tak szybko wyrosły i coraz częściej przychodzi mi na mysl jeszcze jeden dzidziuś, ale to tak najwcześniej za rok bym się starała, żeby w środku było wszystko ok :tak:

Mama a Ciebie podziwiam ale dla mnie nic dziwnego bo ja sama pochodze z rodzinki gdzie było na pięcioro, a moja ciocia ma dziewięcioro dzieci więc duża rodzinka jest super :)
 
Ja tez po przedwczesnym porodzie wiec mi nie predko, zreszta chlopcy od 15 miesiaca daja okrutnie popalic, w nocy nadal nie spia, wiec ja dziekuje. Jakby teraz byla wpadka to bym plakala. Moze kiedys pomysle i kolejnym jak moi przez rok juz beda noce oboje przesypiac:-).
A propo ryzyka kolejnej ciazy blizniaczej to moi znajomi maja dwie pary dziewczynek, roznica niecale 3 lata, mowia, ze za drugim razem o niebo latwiej. Dwa razy cc miala, ciaze pelnoterminowe bez komplikacji. W drugiej ciazy miala byc trojka ale organizm samoistnie odrzucil jeden zarodek. Lekarze mowia, ze ona zawsze owuluje przynajmniej podwojnie wiec jesli o chlopca by chcieli sie starac to moga byc znow blizniaki. To mi daje duzo do myslenia. Jesli ja sie zdecyduje na kolejne dziecko to tylko jesli zdecydowalabym sie tez na dwa;-)
 
Wlasnie ja też mam taki pokład w sobie instynktu ze mogłabym mieć nawet dziesiecioro dzieci a im jestem starsza to mi wiele rzeczy nie przeszkadza np niespanie w nocy zawsze sobie powtarzam ze wkoncu kiedys sie wyspie :-) nie obawiam sie porodu cc w sumie to tylko tego ze to mogą być blizniaki jeszcze raz ale to tak ze strony praktycznej organizacyjnej po cichu licze na dziewczynke:-)
 
Cailina :-D mojej mamy siostry koleżanka ma 3 pary bliźniat i wszystkie dziewczynki :-D jeżeli jest obawa że będą znów bliźnieta lub chęć aby były to wystarczy chodzić na monitoring cyklu, lekarz będzie widział czy jest jajeczko czy dwa i wtedy do dzieła :tak:
a przespane noce hmmm kiedyś je prześpią, koleżanki syn za kilka dni kończy 4 latka pierwszą noc przespał w grudniu ur :szok: mam nadzieję, że jednak u Ciebie bedzie to szybciej.

Mama a ja tam mogłabym mieć syna kolejnego :-p chociaż córeczkę też bym chciała, ale chłopaki jakoś tak bardziej o mamusie dbają :-p przynajmniej moi bracia tak mają :-D a w mojej rodzinie pełno bliźniat więc moze bliźniaki ? hihi teraz kuzynka tzn żona mego kuzyna bedzie miała bliźniaki, a mój kuzyn jest z bliźniąt, więc drugi przypadek w naszej rodzinie który udowadnia że teoria że bliźniaki są co drugie pokolenie jest bujdą :-p
 
Świetny temat!Podziwiam mamy które decydują sie na kolejnego malucha.

Ja miałam ciążę bez komplikacji,poród w terminie(39tc,cc),czułam sie świetnie.Marzy mi sie córeczka ale po chłopcach nie wyobrażam sobie kolejnego dziecka.Moje łobuzy to wulkany energii,ciągle w biegu,nawet na chwilę nie zwalniają a ostatnio stali sie naprawde momentami nie do zniesienia.A jedzą tyle co pół wojska!!!!:-D Nie tęsknie za nieprzespanymi nocami(przez pierwsze 2 miesiace chłopcy spali po ok 2-3 godziny na dobe i my tyle samo) Dla mnie pierwsze miesiące były naprawdę traumą,bardzo dużo pomogły nam mama i teściowa.Wiem że z kolejnym dzieckiem poszło by nam o wiele lepiej.ale znając moje szczęście nowu trafiłąbym na to podwójne:-)

Jednak spasuję....
 
reklama
Maggi - zawsze chciałam mieć trójkę dzieci no i mam :-D co prawda myślałam żeby być 3 razy w ciąży no ale i tak też jest fajnie. Gdybym miała pierwsze bliźniaki nie wiem czy zdecydowałabym się na ponowne zajście, a jeśli tak to nie wiem po jakim czasie, ponieważ po córce potrzebowałam 3 lat żeby dorosnąć do kolejnej ciąży.

Mama - jestem pełna podziwu dla Twojej decyzji, ale masz rację w Pl nie ma szans na tak dużą rodzinkę.

Bojka - jest szansa na dużą rodzinę, jeśli tylko się chce i na to Cię stać ;-). Ja mam dwójkę w domku, czekam na kolejną dwójkę. Mamy duży dom, ostatnio wymieniliśmy samochód i kupiliśmy nowy 8-osobowy. Ale właśnie nas na to stać. A stać w obecnych czasach tylko nielicznych.... I właśnie to jest problem społeczeństwa, że może niektórzy by chcieli mieć więcej dzieci, a niestety nie stać ich.

Co do kolejnego zajścia w ciążę, myślimy nad tym, tylko muszą się urodzić dziewczynki :-) Pozdrawiam mamę i wytrwałości życzę :-)
 
Do góry