reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejna ciąża po cesarskim cięciu

Mam nadzieję, ze ten silniejszy ból przy drugiej cesarce nie jest regułą, niebawem się przekonam... pierwsza cesarke zniosłam rewelacyjnie i mam nadzieje ze tym razem bedzie podobnie. po dwóch dniach od porodu mogłabym rodzic znów poniewaz nic mnie nie bolało...
 
reklama
nie jest zadna regułą iz druga cc boli bardziej.. kazda na pewno jest inna cc.. ale tez i kazda ma inny próg bólu, który zależy również od gospodarki hormonalnej.
Nie wolno nastawiac sie zle ze po cc drugi raz bedzie bardziej bolalo......
ja potrzebuje zawsze srodków przeciwbolowych niemalże przy kazdym bolu.. nawet najmniejszym... po drugim CC mialam paracetamol i w zupelnosci mi wystarczal.. ból po tejże operacji jest do zniesienia!!!!! i zlagodzenia w wiekszości przypadków paracetamolem...
 
Ja też chciałam sn, a miałam cc, bo tętno zaczęło zwalniać. I nie było to straszne przeżycie - szybko wróciłam do siebie. Teraz po 2,5 roku szykuję się do drugiego porodu. Trzech lekarzy powiedziało mi, żeby próbować sn. W szpitalu, w którym mam rodzić umówiliśmy się nawet, że jak się zacznie to wtedy będę mogła się w każdej chwili zdecydować.

Pierwsza cc nie jest bezwzględnym wskazaniem, dopiero druga jest. Właściwie po drugiej zalecają już nie zachodzić w ciążę.

Mnie po pierwszej bolało i pomiędzy perfalganami (paracetamolem) jeszcze pyralginę domięśniowo dostawałam.
Tata anestezjolog kazał mi wołać, że boli jak tylko czucie wracało, a wracało szybko.
 
Do góry