reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po cesarskim cięciu

yesenia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2013
Postów
1 527
Miasto
Biłgoraj
Witam! Mam pytanie do mam które rodziły pierwsze dziecko przez cc i są teraz w drugiej ciąży. Czy we wczesnej drugiej ciąży odczuwałyście bóle podbrzusza? Czy takie bóle mogą być związane np. z tym że na macicy są zrosty po pierwszej ciąży. U mnie ciężko mówić jeszcze o ciąży, dziś jest 17 dzień cyklu. Było przytulanko , mam nadzieję że się udało, że będę miała dzidziusia, ale od poniedziałku bardzo boli mnie brzuch. Najgorzej było wczoraj i dziś. Ostry tępy ból. Pierwsze dziecko urodziłam przez cc i teraz zastanawiam się czy te bóle które odczuwam mogą mieć związek z cc i ewentualnymi zrostami??
 
reklama
Nikt nie był w takiej sytuacji? Zastanawiam się czy w drugiej ciąży, po cc może być taki ból brzucha na samym początku ciąży??
 
Witaj. Ja jestem w drugiej ciąży po cc. Nigdy nie miałam takiego bólu jaki opisujesz, było identycznie jak za pierwszym razem-gdyby nie test ciążowy to pewnie nie domyślałabym się że to ciąża..
Tępy ból może mieć różne podłoże, może się okazać że np torbiel pękła ale jeśli chodzi o zapłodnienie to do zagnieżdzenia zarodka dochodzi dopiero ok 10 dni po stosunku-wtedy ewentualnie możesz odczuwać delikatny ból.
 
Praktycznie przez cała ciąze je czułam, jak i za nim zaszłam w ciaze czułam takie klucie..ale dopiero jak już ten brzuch się powiększał tak i klucie bardziej dokuczało...teraz jest spokoj bo mi przy cc wycinali zrosty;-) ale nie dali gwarancji ze nie zrobia sie znowu po tej cesarce
 
Hej :-) Ja jestem juz po 3 cc i spodziewam się kolejnego maluszka. W każdej kolejnej ciąży,na samym początku odczuwam bóle brzucha jak na okres. Teraz juz pomału mijają,bo leci 10 tc. Nie wiem,czy ma to jakikolwiek związek ze zrostami. Wydaje mi się,że może mieć ale jednak w późniejszym etapie ciąży ;-)
 
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Zastanawiam sie kiedy zrobic test. Jak na zlosc dwa ostatnie cykle mialam bardzo nieregularne. Przedostatni 34 dni a ostatni 24. Mysle ze 28-29 moge juz zrobic. Caly czas boli mnie brzuch i pobolewaja piersi
 
Dziewczyny a czy po pierwszym cc ,druga ciaz tez musi sie zakonczyc cc? Bo ja chcialabym urodzic naturalnie, pierwsza ciaza byla cc ze wzgledu na. Ratowanie. Zycia dziecka. Ale teraz jak bedzie okej. Wolalabym naturalnie. Szczegolnie ze mam duza nadawage
 
reklama
marysia jeśli nie ma przeciwskazań to jak najbardziej możesz rodzić sn. To decyzja twoja i lekarza prowadzącego :)
 
Do góry