reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejna ciaza po utracie pierwszej

Monisia29

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2012
Postów
28
Witam wszystkie kobietki na forum.Pisze do was wierzac skrycie ze ktoras bedzie w stanie pomoc mi i odpowiedziec na nurtujace mnie pytania.zaczne od tego ze zaszlam w ciaze 5 miesiecy temu.To byla moja pierwsza ciaza.Wszystko do tej pory przebiegalo bardzo dobrze.Wszystkie badania mialam ok.az ktoregos dnia zauwazylam brazowe plamienie ktore zmienilo sie w lekkie krwawienie[plamienia z dodatkiem krwi]udalam sie do lekarza.lekarz stwierdzil ze absolutnie nie ma powodow do niepokoju.duzo kobiet ma tak w ciazy.przyczyna moga byc zmiany hormonalne,lekkie infekcje badz trafilam na czas w ktorym powinnam miec okres jakbym nie byla w ciazy.wysmarowal mnie jakims kremem antyinfekcyjnym i jeszcze raz potwierdzil ze nie ma powodu do niepokoju.Aby w 100 % mnie uspokoic zrobil mi jeszcze usg po ktorym powtorzyl ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku i ze mamy chlopczyka.Cieszylismy sie niesamowicie.Niestety nasza radosc trwala tylko chwile.Godzine pozniej gdy tylko wrocilismy do domu poczulam ze cos mi wycieka.To byla jakas przezroczysta ciecz.Pojechalismy do szpitala.Okazalo sie ze to wody plodowe.Lekarze rozlozyli rece i stwierdzili ze w takiej sytuacji nic nie moga zrobic.wyciek wod wiazal sie automatycznie z utrata dziecka.to byl 19-ty tydzien powiedzieli ze musza wywolac porod ale nawet jezeli dziecko jakims cudem urodzi sie zywe i tak nie beda w stanie go utrzymac przy zyciu.Mam nadzieje ze zadna z was nie czula sie tak nigdy jak ja wtedy kiedy uslyszalam te slowa.to bylo jak wyrok.Po 30 godz.urodzilam martwego synka.Lekarze nie sa w stanie odpowiedziec co bylo przyczyna odejscia wod w 19-tym tyg.po prostu tak sie czasami dzieje...glupie nie?Teraz jedyna nadzieja ktora trzyma mnie przy zyciu to zajscie w kolejna ciaze.urodzilam naturalnie,nie mam zadnych naciec.po 2 tyg.przestalam krwawic.wizyte u lekarza mam dopiero za tydzien ale caly czas zastanawiam sie kiedy najszybciej moge zajsc w ciaze?czuje ze zwarjuje jezeli lekarz kaze mi czekac jeszcze jakis czas.czy ktorejs z was tez odeszly wody przedwczesnie?
 
reklama
1. zmienilabym lekarza - KAZDE krwawienie, plamienie w ciazy jest podstawa do szczegolnej opieki nad ciezarna i powinno sklonic lekarza do wykonania badan.
2. dobrze by bylo sprobowac dojsc przyczyny tej straty.
3. na razie musisz przystopowac - to byla zaawansowana ciaza, macica musi dojsc do siebie nim bedzie gotowa przyjac kolejny zarodek.

A tak poza tym to zapraszam do watku Ciaza po Poronieniu - duzo wiedzy tam znajdziesz.
 
Ja również zmieniłabym lekarza na Twoim miejscu.
Moim zdaniem powinnaś dochodzić przyczyny straty, bo może Cię to uchronić przed kolejnymi tragediami...
 
ja urodzilam w 24 tc i rowno 5 miesiecy potem zaszlam w ciaze i mam slodka 10 miesieczna corunie ja na twoim miejscu tak jak laski pisza zmien lekarza bo glupoty ci nagadal a tak powiedz czy robil ci badanie ginekologiczne bo mozliwe ze przy badaniu cos ci naruszyl nie wiem jak to mogl zrobic ale znajomej po wizycie tez wody zaczely sie saczyc a byla w 21 tc i tez stracila maluszka
zrob badania i jak wszystko bedzie ok to dzialajcie bo nie masz na co czekac i popros o zalozenie szewki przy kolejnej ciazy to w jakims stopniu uchroni cie przed strata
ja mialam zalozona bo tez tak jak ty brudzilam i lekarz tez mowil ze jest wszystko ok tylko przy badaniach szyjka byla ok a jak sie potem okazalo to te brudzenia byly wina tego ze szyjka sie minimalnie sie otwierala i z tad byly te brudzenia
powodzenia
 
Monisia29 - przykro mi...
zapraszam do nas na wątek - Starania po straconej ciąży
Każda z nas tam straciła maleństwo/a , jedne na wczesnym inne na bardzo późnym etapie ciąży.... Ale razem dajemy radę i wiele z nas już kolejny raz nosi w sobie dzidziusia:) Zapraszamy!
 
dziekuje Ci Kasiu i innym dziewczynom za wszelkie porady i podtrzymanie mnie na duchu.Owszem lekarz badal mnie tuz przed tym jak odeszly mi wody ale mam tez lekarza w rodzinie i skonsultowal on to ze swoimi kolegami ze szpitala.Ci rowniez potwierzili ze w wypadku kiedy nastapilo plamienie lub krwawienie lekarz ma prawo Cie badac i wtedy jest"kryty"dla mnie osobiscie tez bylo to dziwne ze wydarzylo sie tuz po wyjsciu praktycznie z gabinetu.
 
Do góry