reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża szybko po poronieniu

Kochana ja poronilam w listopadzie, samoistnie. Moja dr. Powiedziała żebyśmy zaczęli od styczniowego cyklu, żeby dać chwile organizmowi. Ale tak na serio to zaczęliśmy uprawiać seks jak skończyło się krwawienie podobne które jest traktowane jako pierwszy dzień cyklu. Czułam się dobrze więc nie chciałam marnowac czasu, na ta chwile jeszcze nie jestem w ciąży ale mam nadzieję że już niedługo nam się uda. Jeżeli Wam uda sie zajść w ciaze to znaczy że organizm był na to gotowy, jeżeli nie to poprawi cię w kolejnym cyklu. Aczkolwiek czytałam na innym forum że dziewczyna po poronieniu 7 tygodni nie miała jeszcze okresu a jak poszła do lekarza żeby zbadać sprawę to się okazało ze jest w 6 tyg ciąży. Więc wszystko jest możliwe. Życzę szczęścia.
Również czytałam wiele wpisów na ten temat. Lekarze w szpitalu też mi mówili, żeby zacząć liczyć cykl od dnia podania tabletek na poronienie, żeby traktować to jak miesiączkę. Jednak mówili, że pierwsza owulacja może się albo pojawić, albo nie pojawić. Zależy od organizmu kobiety. Mi na wizycie u ginekologa minie 2 tygodnie od poronienia, zobaczę co powie. Dodatkowo zrobię badania na hormony płciowe. Mam nadzieję, że da zielone światło 🙂
 
reklama
Również czytałam wiele wpisów na ten temat. Lekarze w szpitalu też mi mówili, żeby zacząć liczyć cykl od dnia podania tabletek na poronienie, żeby traktować to jak miesiączkę. Jednak mówili, że pierwsza owulacja może się albo pojawić, albo nie pojawić. Zależy od organizmu kobiety. Mi na wizycie u ginekologa minie 2 tygodnie od poronienia, zobaczę co powie. Dodatkowo zrobię badania na hormony płciowe. Mam nadzieję, że da zielone światło 🙂
Również życzę szczęścia oraz powodzenia! Na pewno niedługo się uda i obie będziemy mogły się pochwalić 🙂
 
Również życzę szczęścia oraz powodzenia! Na pewno niedługo się uda i obie będziemy mogły się pochwalić 🙂
Jestem tydzień po poronieniu. Bardzo jestem ciekawa czego dowiedziałaś się na wizycie u gina. No i czy może już się udało zajść?

Bardzo pokrzepiające jest dla mnie to co piszecie...
 
@Carnation
Bardzo mi przykro, że też musisz przez to przechodzić. Wiem, że wiąże się to z milionem emocji. Ja bardzo się bałam, że nie zajdę więcej w ciążę a udało się w 1 cyklu starań po poronieniu. Jeśli miałaś łyżeczkowanie to warto zadbać o endometrium, do owulacji czerwone wytrawne wino i orzechy brazylijskie 4-5 sztuk dziennie. Partnera orzechami też częstuj, mają cynk, który wspomaga plemniki. Może pomoże a na pewno nie zaszkodzi. Wszystkiego dobrego.
 
Do góry