reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna zmiana mleka modyfikowanego, pomocy

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2022
Postów
2
Witam
Mam syna, który jest wcześniakiem, urodził się w 34 tygodniu, trochę ponad miesiąc przed planowanym porodem. Na początku zaczęliśmy mu podawać Bebilon, potem z racji tego że miał problemy z wypróżnianiem mleko zostało zmienione na Bebilon Pepti Syneo i było wszystko w porządku z kupą. Młody ma podejrzenia kolki, ale ostatnio lekarka powiedziała, że może to nietolerancja pokarmowa, bo na kolki jeszcze za wcześnie i dlatego po wizycie zmieniono mu to mleko na Nutramigen LGG complete, które zdążył jeść może 3-4 dni, a już jutro zmiana na Neocate LCP. Wiecie, Ja ufam swojej dziewczynie, ona zajmuje się wizytami u lekarza itp. itd. ale po prostu mnie martwią te zmiany. Czy to wgl. ma sens, czy wgl. tak można mieszać tymi mlekami ? Czy to nie jest chore ? Dajcie mi znać.
 
reklama
Lekko ryzykowne, no może nie,że chore...ale za moment nie będziecie wiedzieć co faktycznie nie gra.Wcześniak musi mieć czas a tu nawet nie ma tygodnia a zmiana za zmianą..Nawet diety się tak szybko nie rozszerza...
 
Ostatnia edycja:
Co z tym mlekiem nowym zrobić ? Po jakim czasie wgl. można coś powiedzieć na temat tego czy zmiana działa czy nie ? Ile sobie dać czasu na obserwację zmiany ? Jeśli nie przyniesie to żadnych rezultatów to wrócić do tej Pepti Syneo ?
 
A dlaczego lekarz zmienił na Nutramigen skoro po Bebilonie było wszystko w porządku? Moim zdaniem strasznie szybko te zmiany.
 
U nas jest trzecie mleko, ale nam lekarka mówiła , że potrzeba 1-2 tygodni żeby organizm mógł w pełni hmm ,,oczyścić się" z poprzedniego mleka i przestawić z widocznymi skutkami / efektami z nowego mleka.

Zmiana mleka np co tydzień jest kapkę bez sensu bo nie wiadomo czy dziecku przeszkadza te nowe mleko czy jeszcze odczuwa skutki poprzedniego
 
U nas jest trzecie mleko, ale nam lekarka mówiła , że potrzeba 1-2 tygodni żeby organizm mógł w pełni hmm ,,oczyścić się" z poprzedniego mleka i przestawić z widocznymi skutkami / efektami z nowego mleka.

Zmiana mleka np co tydzień jest kapkę bez sensu bo nie wiadomo czy dziecku przeszkadza te nowe mleko czy jeszcze odczuwa skutki poprzedniego
Czyli wszystkie wpisy popierają mój.. decyzje od czapki.
 
Witam
Mam syna, który jest wcześniakiem, urodził się w 34 tygodniu, trochę ponad miesiąc przed planowanym porodem. Na początku zaczęliśmy mu podawać Bebilon, potem z racji tego że miał problemy z wypróżnianiem mleko zostało zmienione na Bebilon Pepti Syneo i było wszystko w porządku z kupą. Młody ma podejrzenia kolki, ale ostatnio lekarka powiedziała, że może to nietolerancja pokarmowa, bo na kolki jeszcze za wcześnie i dlatego po wizycie zmieniono mu to mleko na Nutramigen LGG complete, które zdążył jeść może 3-4 dni, a już jutro zmiana na Neocate LCP. Wiecie, Ja ufam swojej dziewczynie, ona zajmuje się wizytami u lekarza itp. itd. ale po prostu mnie martwią te zmiany. Czy to wgl. ma sens, czy wgl. tak można mieszać tymi mlekami ? Czy to nie jest chore ? Dajcie mi znać.
Na pewno nie zmieniałabym mleka na Neocate tak szybko. Dziecko potrzebuje przynajmniej 2 tygodni na przyzwyczajenie się do nowego mleka. Jeśli przeszliście już na Nutramigen, to zostańcie na nim chociaż 2 tygodnie. Neocate to już jest mieszanka "ciężkiego kalibru", z niej nie ma już na co zmieniać i jest przeznaczona dla silnych alergików, przed jej wprowadzeniem lepiej się skonsultować z gastrologiem, a nie tylko pediatrą.
 
Dokladnie...jak pisza dziewczyny. Maluszek musi sie przyzwyczaic, organizm sie musi przyzwyczaic. Zbyt szybkie te zmiany. Ja rozumiem ze chcecie dla maluszka jak najlepiej ale dajcie mu troszke czasu na akceptacje mleka. U nas tez byly zmiany..ale trwalo to zanim podalismy inne mleko. Kupcie i Sprobujcie do mleka dodac dicoflor ok 3, 4 kropli plus delicol. U nas na poczatku tez to dodawalismy czy pomoglo moze troszke. Nastepnie lekarz przepisal debridat w powiazaniu z delicolem oraz debridatem. Pomoglo i maluch pozostal przy mleku. Organizm potrzebuje czasu a ciagla zmiana mleka co 4 dni moze tylko zaszkodzic. Powodzenia
 
reklama
Witam
Mam syna, który jest wcześniakiem, urodził się w 34 tygodniu, trochę ponad miesiąc przed planowanym porodem. Na początku zaczęliśmy mu podawać Bebilon, potem z racji tego że miał problemy z wypróżnianiem mleko zostało zmienione na Bebilon Pepti Syneo i było wszystko w porządku z kupą. Młody ma podejrzenia kolki, ale ostatnio lekarka powiedziała, że może to nietolerancja pokarmowa, bo na kolki jeszcze za wcześnie i dlatego po wizycie zmieniono mu to mleko na Nutramigen LGG complete, które zdążył jeść może 3-4 dni, a już jutro zmiana na Neocate LCP. Wiecie, Ja ufam swojej dziewczynie, ona zajmuje się wizytami u lekarza itp. itd. ale po prostu mnie martwią te zmiany. Czy to wgl. ma sens, czy wgl. tak można mieszać tymi mlekami ? Czy to nie jest chore ? Dajcie mi znać.
Nie zmienia się tak szybko. Co do kolek - nasz miał jak skończył tydzień! Teraz kończy 4 miesiące i ani śladu po kolkach... espumisan pomógł - bez innych objawów nietolerancji nie szłabym tym tropem bo to bez sensu - nam położna ze szkoły rodzenia mówiła, że teraz panuje taka moda, dzicko nie ma szans nauczyć się reakcji na laktozę, nie wytwarza przez to laktazy i jest problem.
 
Do góry