reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejne dziecko

carolin

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Listopad 2008
Postów
2 881
Dziewczyny,
Widziałam, że część z Was już chodzi z drugim brzuszkiem ;) ja też myślę o drugim dziecku, ale chciałabym Was zapytać, czy i jakie badania powinnam zrobić przed kolejną ciążą. Czy o czymś jeszcze powinnam pomyśleć ?
 
reklama
ja nie robilam jakis konkretnych badan. Mialam tylko usg piersi i narzadow rodnych. Za to odwiedzilam dentyste i łykałam kwas foliowy :)
 
Nie myslalam o badaniach decydujac sie na drugie dziecko chociaz sporo czytalam o zagrozeniach itepe itede;-), mysle, ze jezeli jestes w jakiejs grupie ryzyka i zagrozenia np nowotwory, alergie, epilepsje czy choroby psychiczne to warto zrobic testy dla pewnosci i przede wszystkim spokoju a tak to nie dajmy sie zwariowac. Jestem alergiczka, mam chore kosci, astme i zaden lekarz nie odradzal mi ciazy, dodam, ze mieszkam w UK, nikt nie straszyl i nie kazal robic badan bo cos tam, niekoniecznie twoje dziecko moze dziedziczyc po tobie choroby, moze byc to nastepne pokolenie. Core urodzilam zdrowa, poki co nic jej nie dolega, zadne przeziebienia, alergie, oby tak dalej:-). Pozdrawiam i zycze zdrowego bobasa.
 
Nie myslalam o badaniach decydujac sie na drugie dziecko chociaz sporo czytalam o zagrozeniach itepe itede;-), mysle, ze jezeli jestes w jakiejs grupie ryzyka i zagrozenia np nowotwory, alergie, epilepsje czy choroby psychiczne to warto zrobic testy dla pewnosci i przede wszystkim spokoju a tak to nie dajmy sie zwariowac. Jestem alergiczka, mam chore kosci, astme i zaden lekarz nie odradzal mi ciazy, dodam, ze mieszkam w UK, nikt nie straszyl i nie kazal robic badan bo cos tam, niekoniecznie twoje dziecko moze dziedziczyc po tobie choroby, moze byc to nastepne pokolenie. Core urodzilam zdrowa, poki co nic jej nie dolega, zadne przeziebienia, alergie, oby tak dalej:-). Pozdrawiam i zycze zdrowego bobasa.

Nie chodziło mi o jakieś szaleństwo, inaczej ludzie nigdy by się nie decydowali na dziecko ;) bo zawsze jakieś ryzyko, mi bardziej chodziło o jakieś podstawowe, które raczej się robi :)
 
Ja miałam te badania przy pierwszej ciąży, czy np cytomegalię toxo, różyczkę trzeba by było powtarzać?? Jak to jest??
 
Eve ja myślę że co ciąża to powtórka wszystkich badań,wszystko przechodziłam z Marti tak samo jak z Maćkiem tyle że u mnie różnica 9 lat ale chyba to niema znaczenia
Carolin jeżeli jestes zdrowa to chyba niema podstaw do robienia jakis badań tym bardziej że całkiem niedawno byłas w ciąży i dziecko jest zdrowe bez jakis genetycznych wad itp.możesz zrobić sobie TSH ja bardzo żałuję że nie miałam zrobione bo bym wiedziała że jestem chora,a tak zrobiłam badanie będąc już w 24tc i to było duzo za późno niestety mała urodziła się z niedoczynnoscią której można było uniknąć gdybym leczyła się przed ciążą,możesz zrobić sobie badanie na toxoplazmoze bo wykryta w ciąży jest niebezpieczna
 
maniulka, tylko się zastanwiam, bo mialam robioną też awidność toxo i cytomegalii w celu określenia liedy przechodziłam. I okazało się ze przechodziłam wcześniej, kiedyś tam, nie w ciąży. One są groźne jak piwrwszy raz masz je włąśnie w ciąży. Ja nie przyjmowałam żadnych leków z tego powodu. A TSH też miałam robione. Ja robiłam chyba wszystkie możliwe, nawet HIV, bo mialam za darmo (w ramach ubezpieczenia). Nie sądzę żebym musiała wszystko powtarzać.
 
w zasadzie wszystkie badania pewnie i tak trzeba będzie powtórzyć - zresztą co za różnica, i tak nas kłują. ja za wszystkie badania zawsze płaciłam - bo wypisuje je lekarz prywatny - nie w przychodni czy gdzieś... słono kosztowała mnie ta ciąża,a le test pappa miałam np za darmo,

ech fajny wątek:):-D:-D:-D
 
reklama
Nawet i ja tu zajrzalam:cool2::-D:eek:
O polowie tych badan ktore wymienilyscie nawet nie slyszalam:no:
mialam jakies robione ale sama dokladnie nie wiem jakie:no::cool2::sorry2:
 
Do góry