reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejne poronienie...badania genetyczne

Imagine.M

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2018
Postów
56
Hej dziewczyny.
Wczoraj wyszłam ze szpitala po moim drugim poronieniu. Niestety nie obeszło się bez łyżeczkowania. Strasznie to przeżywam nie wiedząc w sumie jaka jest przyczyna ze serduszka przestają bić w 6-8tyg ciazy...

Lekarz powiedział ze wysle mnie teraz na badania genetyczne
Czy któraś z was była?
Czy ostatecznie wyniknie cos z tego? Czy będę mogła jakoś zaradzić poronieniom, czy dowiem się czy w ogole nie mogę miec dzieci.
Boje się ze te badania nic nie dadzą, a ja będę żyła w przekonaniu ze tylko ja na tym świecie mam aż takie ciężkie życie, ze nie mogę miec czegos o czym marzy chyba każdy z nas.
 
reklama
Rozwiązanie
Witaj. Bardzo mi przykro że i Ciebie to spotkało. Rozumiem Twój ból i strach. Ja jestem po jednym poronieniu ale zrobiłam szereg badań żeby po raz drugi tego nie przeżywac. U mnie serduszko przestało bić w 8tc. Jeśli mogę Ci poradzi jeśli chodzi o badania to na początku zrób zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM do tego Antykoagulant toczniowy LA - te dwa badania warto zrobić dopóki hormony ciążowe jeszcze są obecne być może że to aktywuje się dopiero w ciąży. Z pozostałych badań jakie ja robiłam to:
Wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR czas kaolinowo-kefalinowy APTT, przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej ATPO, tsh...
Witaj. Bardzo mi przykro że i Ciebie to spotkało. Rozumiem Twój ból i strach. Ja jestem po jednym poronieniu ale zrobiłam szereg badań żeby po raz drugi tego nie przeżywac. U mnie serduszko przestało bić w 8tc. Jeśli mogę Ci poradzi jeśli chodzi o badania to na początku zrób zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM do tego Antykoagulant toczniowy LA - te dwa badania warto zrobić dopóki hormony ciążowe jeszcze są obecne być może że to aktywuje się dopiero w ciąży. Z pozostałych badań jakie ja robiłam to:
Wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR czas kaolinowo-kefalinowy APTT, przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej ATPO, tsh, badanie na trombofilie wrodzona i tu znalazłam dopiero przyczynę.
Warto też zrobić kariotypy- te badania razem z mężem trzeba zrobic.
 
Bardzo mi przykro ,ja jestem też po 2 poronieniach , pierwsze to pusty ,a 2 też serduszko przestało bić , nie robiłam badań , jestem w 3 ciąży aktualnie 24 tydzień ,wszystko jest dobrze ,od początku brałam duphaston i luteine , może to wina progesteronu ,ale badania warto wykonać ,wiem że dużo kosztują ,też zamierzałam zrobić ,ale zaszłam w ciąże
 
Bardzo mi przykro ,ja jestem też po 2 poronieniach , pierwsze to pusty ,a 2 też serduszko przestało bić , nie robiłam badań , jestem w 3 ciąży aktualnie 24 tydzień ,wszystko jest dobrze ,od początku brałam duphaston i luteine , może to wina progesteronu ,ale badania warto wykonać ,wiem że dużo kosztują ,też zamierzałam zrobić ,ale zaszłam w ciąże

W drugiej ciazy brałam i luteinę i acard. Niestety nie pomogło, czyli wina leży gdzie indziej. Boje się tylko ze wyjdzie z tych badań ze nigdy nie będę mogła zajść w normalna zdrową ciążę :frown:
 
Witaj. Bardzo mi przykro że i Ciebie to spotkało. Rozumiem Twój ból i strach. Ja jestem po jednym poronieniu ale zrobiłam szereg badań żeby po raz drugi tego nie przeżywac. U mnie serduszko przestało bić w 8tc. Jeśli mogę Ci poradzi jeśli chodzi o badania to na początku zrób zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM do tego Antykoagulant toczniowy LA - te dwa badania warto zrobić dopóki hormony ciążowe jeszcze są obecne być może że to aktywuje się dopiero w ciąży. Z pozostałych badań jakie ja robiłam to:
Wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR czas kaolinowo-kefalinowy APTT, przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej ATPO, tsh, badanie na trombofilie wrodzona i tu znalazłam dopiero przyczynę.
Warto też zrobić kariotypy- te badania razem z mężem trzeba zrobic.

Dziękuje ci bardzo. Tym razem przed promowaniem w ogole zajść chce zrobic wszystkie badanie jakie można, byle dowiedzieć się gdzie leży błąd
 
Rozwiązanie
Do góry