reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejne z serii: czy to na pewno ciąża?

nastepnawkolejce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Październik 2017
Postów
341
Witam.
Wiem, że takich tematów przewijają się setki i nigdy bym nie pomyślała, że też będę o to pytać na forum internetowym ale liczę na Wasze doświadczenie i opinie :)

Sytuacja ma się tak: Mam dość nieregularne cykle miesiączkowe. W kolejności od ostatniego trwały:
43 dni
31 dni
31 dni
33 dni
34 dni
37 dni
28 dni... itd.

Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 2 września i do tej pory kolejna nie pojawiła się.
Seks z mężem; 25 i 26 września. (czy to były dni płodne nie jestem w stanie oszacować).

Od ponad tygodnia objawy jak na okres, poczynając oczywiście od ochoty na słodycze, ból podbrzusza no i ostatnie i najbardziej dziwne to utrzymujące się wzdęcie brzucha i ból jajników... Zawsze występowały ale głównie na maksymalnie 3 dni przed okresem i dość szybko ustępowały. Tym razem trwają do tej pory ( w sumie już 43 dzien cyklu).
Wczoraj zrobiłam dwa testy ciążowe i dwa wyszły pozytywnie. Jeden clearblue digital pokazał 2-3 tydzień ciąży.

Czy to faktycznie mozliwe, że trafiliśmy w dni płodne? I wzdęty brzuch to pierwszy objaw przy tak wczesnej ciąży?
Bardzo bym chciała, żeby to byla prawda :) ale aż nie chce mi się wierzyć, bo mój brzuch wygląda jak na 12 tc a nie sam poczatek. Dodatkowo stresuje sie faktem, czy obecność hormonu hcg w moczu moze być spowodowany torbielami jajnikow? (stąd powiekszone jajniki? są wyczuwalne pod skórą)
Rozpisałam się... :) mam nadzieje, ze moze jakkolwiek rozwiejecie moje watpliwosci i obawy. Jutro robie termin do ginekologa a ciekawośc mnie zżera.

Pozdrawiam :)
 
reklama
Z tego co piszesz zapewne jesteś w ciąży:) w Tak wczesnych tygodniach raczej nie ma się typowych objawów ciąży.
Odnośnie torbieli i aż tak powiekszonych jajników nie mam doswiadczenia.
Zrób sobie jutro bhcg i powtórz za 48 h w celu sprawdzenia prawidlowego przyrostu; czy dziecko prawidłowo się rozwija.
 
Myślę tak samo. Bhcg jutro i za 3 dni i zobacz czy jest przyrost. Jeśli jest to raczej ciąża a nie torbiel :)i nie stresujące się bo stres jest najgorszym wrogiem każdej ciąży.
 
Do góry