reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejnosc wprowadzenia bebilon 2 i bebilon HA

Dołączył(a)
10 Kwiecień 2013
Postów
5
Mala ukonczyla 6 miesiecy i przyszedl czas na wprowadzenia mleka nastepnego. Do tego jest podejrzenie skazy bialkowej,a wiec stosujemy Bebilon Pepti. Z tego co wiem, rowniez po 6 miesiacu probuje sie podawac mleko z zawartoscia bialka ( w tym przypadku Bebilo HA) . Moje pytanie...czy najpierw sprobowac podawac Bebilon HA i za jakis czas Bebilon HA 2, czy priorytem jest podanie jak najszybciej mleka Bebilon Pepti 2 i dopiero pozniej robic proby z bialkiem? Mam nadzieje,ze wszystko w miare zrozumiale:)
 
reklama
Wg mnie powinnaś wprowadzić mleko Bebilon Pepti 2. Później wprowadzać białko w innej postaci niż mleko, tzn. jakiś jogurcik czy serek. Jak już to będzie przez dziecko zaakceptowane to możesz spróbować wprowadzić Bebilon HA 2, ale bardzo powoli, przykładowo: 1-2 dzień - do każdej butli (przykładowo na 180 ml wody) - 1 miarka Bebilon HA 2 plus 5 miarek Pepti 2 (i tak podawaj, za dwa dni - 2 miarki Bebilon HA 2 plus 4 miarki Pepti 2 i tak co drugi dzień stopniowo zwiększaj o jedną miarkę Bebilon HA. U nas była podobna sytuacja, z tym że my przechodziłyśmy z Nutramigenu na Bebilon 2 (zwykły). I się udało!
 
Ja Ci powiem jak ja zrobiłam,mój mały też był na Bebilonie Pepti,jak skończył 6 miesięcy zaczęłam dodawać do Pepti zwykły Bebilon 2 (na początku po 1 miarce do każdej butli ) okazało się,że reaguje dobrze na białko i nic mu nie jest,więc zaczęłam zwiększać ilość zwykłego Bebilonu 2 w stosunku do Pepti i po jakimś czasie w ogóle Pepti poszedł w odstawkę.Trzeba to zrobić powoli i obserwować dziecko,wtedy będzie ok.
 
moja ma skazę białkową i jest na piersi + bebilon pepti. Po 6 mies. przeszłam na bebilon pepti 2, a po miesiącu zaczęłam mieszać z bebilonem ha. Kupa zrobiła się strasznie zielona, ale krost brak. Przeszłam więc na mleko hipp bio combiotic (zalecenie pediatry). Uważam, że również powinnaś chociaż przez 4 tyg. podawać mleko 2, a dopiero potem zacząć je mieszać z ha lub innym zwykłym mleczkiem.
 
Ostatnia edycja:
dziekuje za porady :) oczywiscie skorzystam,mamy wiedza najlepiej :D a jaka byla reakcja po przejsciu na mleko 2 ? Bo chyba az tak drastycznie sie nie rozni skladem od mleka poczatkowego.
 
Do góry