reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejny cykl starań.

Czytałam ze najlepiej właśnie robić 7dpo i powinien byc dosc wysoki ale juz nie pamietam na ile.
Ja przypadkiem moglam zrobić badanie progesteronu w 5dpo i mialam16.300ml cos tam co mnie zastanowiło...i jak soe potem okazalo byl to zaciazony cykl takze tyle sie dowiedzialam jak to umnie wyglada
Czekam na wyniki do wieczora :)
 
reklama
Mam wyniki: 12,80 ng/ml w 5dpo

Faza pęcherzykowa : 0.057 - 0.893 ng/ml
Faza owulacyjna : 0.121 - 12.0 ng/ml
Faza lutealna : 1.83 - 23.9 ng/ml
menopauza : 0.05 - 0.126 ng/ml
Ciąża 1.trymestr : 11.0 - 44.3 ng/ml
Ciąża 2.trymestr : 25.4 - 83.3 ng/ml
Ciąża 3.trymestr : 58.7 - 214.0 ng/ml

Jak myślicie, jak to rokuje? ...
 
Hej słuchajcie mam problem z krótką fazą lutealna i niskim poziomem progesteronu, objawia się to plamieniem przed miesiączka i oczywiście nie mogę zafasolkowac, z tym, że moje pytanie jest takie owe plamienia zaczęły się pojawiać gdy przestalismy się zabezpieczać czy to może oznaczać ,że od tego momentu jajeczko próbuje się zagniezdzic a z powodu niskiego poziomu nie może czy to zwykły zbieg okoliczności, że zbiegło to się w czasie?
 
Hej słuchajcie mam problem z krótką fazą lutealna i niskim poziomem progesteronu, objawia się to plamieniem przed miesiączka i oczywiście nie mogę zafasolkowac, z tym, że moje pytanie jest takie owe plamienia zaczęły się pojawiać gdy przestalismy się zabezpieczać czy to może oznaczać ,że od tego momentu jajeczko próbuje się zagniezdzic a z powodu niskiego poziomu nie może czy to zwykły zbieg okoliczności, że zbiegło to się w czasie?
Hej, a jak się zabezpieczaliście? Tabletki ?
Ja raczej bym obstawiała plamienia spowodowane niskim progesteronem.
Bierzesz Dupka albo luteinę?
 
Hej, a jak się zabezpieczaliście? Tabletki ?
Ja raczej bym obstawiała plamienia spowodowane niskim progesteronem.
Bierzesz Dupka albo luteinę?
No tak mi się wydaje ale pojawiły się dopiero w momencie gdy przestalismy się zabezpieczać, prezerwatywy stosunek przerywany bez tabletek
 
Hej, a jak się zabezpieczaliście? Tabletki ?
Ja raczej bym obstawiała plamienia spowodowane niskim progesteronem.
Bierzesz Dupka albo luteinę?
Od tego cyklu mam brać duphaston pierwszy raz, dziś drugi dzień plamienia ale tylko na papierze nie na wkładce brzuch pobolewa także myślę że jutro najdalej pt @ się pojawi
 
Tak, to może być przyczyna. Zarodek przy niskim progesteronie się nie utrzyma...
Duphaston powinien pomóc.
Mam nadzieję,bo już trochę się stresuje do tego te krótkie cykle dosyć nieregularne, mam nadzieję że to wszystko przez niski poziom progesteronu, myślisz, że skoro na usg ostatnio widoczne było ciałko żółte to z owulacja wszystko było ok? Tylko to, że zaczyna mi się plamienie okres to wynik tego progesteronu? Dopiero zaczynam się wdrażać i mierzyć temp od tego cyklu dziś miałam 37.1 ale czytałam że tak może być przy plamieniu z powodu niskiego poziomu progesteronu
 
Mam nadzieję,bo już trochę się stresuje do tego te krótkie cykle dosyć nieregularne, mam nadzieję że to wszystko przez niski poziom progesteronu, myślisz, że skoro na usg ostatnio widoczne było ciałko żółte to z owulacja wszystko było ok? Tylko to, że zaczyna mi się plamienie okres to wynik tego progesteronu? Dopiero zaczynam się wdrażać i mierzyć temp od tego cyklu dziś miałam 37.1 ale czytałam że tak może być przy plamieniu z powodu niskiego poziomu progesteronu
Skoro było ciałko żółte to była owulka. Tylko nie daje rady z odpowiednim wytwarzaniem prog.
Wejdź na Ovufriend i załóż sobie wykres.
Do tego polecam testy owulacyjne, od ok 8dc zacznij robić codziennie i będziesz wiedziała kiedy najwięcej męczyć męża :)
7 dni po owu zrób progesteron skoro zaczynasz brać dupka to będzie ok :)
 
reklama
Właśnie dziś kupiłam testy i mam nadzieję, że coś się ruszy w temacie, przepraszam że zapytam Ty też się starasz?
 
Do góry