reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejny drenaż mimo zrostów na błonie/ jaki ośrodek

Nieistotna

Grudniowa Mama'06 Terminator
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2006
Postów
3 459
Witam

Od 3 lat walczę o zdrowe uszka synka, po obustronnym wysiękowym zapaleniu uszu, płyn zmienił się w ropę, zastosowano obustronną myringotomię
Po jakimś czasie płyn/ropa powróciła- zastosowano obustronny drenaż, później usunięto trzeci migdal.
Gdy dreny wypadły znów zebrała się ropa- zastosowano obustronną myringotomie- planowo miał być drenaż ropa była gęste, trzeba było nakłuć błonę w dwóch miejscach i drenaż groził pęknięciem błony. Po tym zabiegu na błonach powstały niestety zrosty.
Dziecko ma bardzo duży ubytek słuchu. Chroniczny katar zamienił się w zapalenie zatok przynosowych
Dziś podjęto decyzję, że znów ma być drenaż ale to zbyt wielkie ryzyko.
Kazano nam umówić termin zabiegu w Bydgoszczy lub Warszawie.
Chcę jak najszybciej umówić prywatnie konsultację z dobrym laryngologiem dziecięcym. Nie wiem czy zdecydować się na zabieg.
Do jakich ośrodków dzwonić? Jeżeli zabieg ma się odbyć to gdzie najszybciej prywatnie go wykonać? Czekanie nie wchodzi w grę
 
reklama
Nieistotna niestety nie mogę Ci pomóc bo jestem w tej kwestii zielona ale po przeczytaniu Twojego postu trochę się wystraszyłam. Mój syn 6.12.2012 dostał zapalenia uszu z perforacją leciała mu ropa dostał Augumentin była poprawa ale za niecałe 2 tyg, znowu poleciała mu ropa dostał Zinnat ropy nie ma ale za to dziś ma płyn w uchu, Laryngologa mamy dopiero 12.02, do tego ma podejrzenie przerostu migdałka, katar i kaszel jest na porządku dziennym ale nie sądziłam że taki płyn w uszach może mieć aż taki konsekwencje. Narobiłaś mi stracha tym bardziej że mam wrażenie że syn troszkę niedosłyszy na te uszko może warto by przyśpieszyć tą wizytę u laryngologa?
 
Skoro doszło do perforacji to płynu musiało być bardzo dużo. Teraz skoro wyciekł, trzeba doleczyć stan zapalny ucha i kontrolować czy nie zbiera się od nowa. Zalegający płyn jest niebezpieczny, jest pożywką dla bakterii i należy go usunąć lub zadbać o samoistne wchłoniecie. u nas płyn zmieniał się z ropę, ropa gęsta nieruchomiała kowadełko, niedosłuch katastrofalny.
W przypadku płynu w uszach pomocny jest balonik otovent.
Myślę że możesz poczekać do planowanej wizyty, my chodzimy na kontrolę co miesiąc.
Nie ma się czego bać na zapas, będzie co ma być.
Dbaj o uszka by nie przewiać płynu.
 
Do góry