reklama

kolejny etap spacerówka ??

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez Ziewek, 26 Marzec 2010.

1. Ziewek

Ziewek Zaciekawiona BB

Witam mam nadzieję że nie dubluję tematu ale niegdzie nie mogłam podobnego znaleźć a potrzebuję porady ...
    Moja córcia urodzona zeszłego maja uwielbiała spacerki w głębokim wózku albo grzecznie sobie leżała albo zaraz zasypiała i spała dużo dłużej niż w domu. Problem zaczął się klika dni temu kiedy zrobiło się ciepło a my z głębokiego zrobiliśmy spacerówkę. Mała tylko po posadzeniu ją do wózka zaczyna pałakać i nie chce w nim siedzeć wyciąga rączki i płacze nie ma mowy o zasnięciu muszę wyjąć ją z wóżka usypia na rękach i wtedy ja odkładam no paranoja jakaś. Tak czekałam na tą wiosnę i spacerki a teraz jak myślę o spacerze to mi się odechciewa wychodzić. Zazdroszczę innym mamom jak widzę jak dzieciaki grzecznie siedzą i się rozglądają a Kasia wydziera się wniebogłosy :(. Nie wiem co mogło się tak z dnia na dzień zmienić. Miał ktoś taki przypadek ? Co powinnam zrobić ?
    pozdrawiam

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Ja mam identycznie tylko dziecko młodsze. Do tej pory spał w gondolce albo patrzał sobie a od tygodnia nie ma siły drze się wniebogłosy aż go nie wyciągne. :)) TYlko nic nie wymyśliłam na to :) Na razie zamowiłam sobie nosidelko tybetańskie MT i jak przyślą to zobaczymy.

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

ja Julkę przygotowywałam do przesadzenia do spacerówki w taki sposób że od miesiąca woziłam ją w gondoli na siedząco póki nie usneła. Mam gondolę z podnoszonym zagłówkiem więc mogła sobie siedzieć. W spacerówce jest super, ma dużo miejsca i widzi świat, jest zainteresowana więc spokojnie spacerujemy. Może też powinnaś malucha powoli przyzwyczajać? Gdzieś czytałam że takie "drastyczne" przestawianie dziecku nie jest dobre. Ale kiedyś nie było gondol i dzieci jeździły więc i Twoje się w koncu przyzwyczai. Poza tym nie daj się szantażować. Masz już dziecko na tyle duże że ona jest cwane i wie jak sobie mamę wokół palca owinąć. Nie wyjmuj z wózka jak beczy, tłumacz , daj zabawki, nie wiem coś do jedzenia, jakiś biszkopcik czy smoka. Na pewno po kilku nieudanych próbach wymuszania zrozumie że tak ma jezdzic i koniec. A poza tym piszesz że nie ma mowy o zaśnieciue. A czemu chcesz żeby od razu zasypiało. Niech sobie pojeździ popatrzy na świat, samo zaśnie jak się znudzi. Julka dziś zasnęła parta o pałąk, a ja myslałam ze go gryzie:-D no i odkąd jeździmy w spacerówce poprzestawiały jej się godziny spania, chociaż o stałych porach wychodzimy. A to przez to że woli patrzeć co sie dzieje wokół niej niż spać.

5. taszka74

taszka74 mama Maxa Alexa i Kacpra

przerabiałam to przy pierwszym synu w końcu spacery zawsze kończyły się tak że dziecko miałam na rękach i pchałam pusty wózek potem zastanawiałam się poco go w ogóle brałam , a dziś byłam na pierwszym spacerze w spacerówce z moim szkrabem 7 miesięcznym i powiem wam że był zadowolony ale mam spacerówkę w której siedzisko jest montowane w dwóch kierunkach i sadzam go przodem do mnie , poprzednimi razy zawsze miałam wózki '' tyłem do mamy '' a maluch chcą widzieć mamę

6. Ziewek

Ziewek Zaciekawiona BB

Wiem że nie powinnam dać się szantażować ale jak idę parkiem i Kasia drze się wniebogłosy i widzę jak inne mamy się patrzą i kręcą głowami to normalnie czuję się jak jakiś zwyrodnialec co dziecku krzywdę robi. Tak się jeszcze zastanawiam bo może jej tak po prostu jest nie wygodnie ? czy jak przesadzałyście do spacerówki to był inny wózek czy z głębokiego robiony ?

7. Stopi69

Stopi69 Lipcowe mamy'09

Mopja mala musialm przeniesc od spacerowki jak jeszcze nie maila 6msc. i raz bylo super, a innym razem dramat. My jestesmy na spacerach 2 razy dziennie po kilka godzin, tak wiec raczki czy chusta odpadaja. Mala preferowala jazde na brzuchu w spacerowce!!!!! Dobrze,ze mam rozkladana na plasko :-) dwa musialam jej cos podlozyc pod plecki i pupke, bo w gondoli jest wygodniej- nie jest tak trwardo. Teraz jest super. Jescze duzo nam dalo to,ze mala przestala jezdzic przodem do mnie, tylko przodem do kierunku jazdy. Nie widzi mnie i nie ma szantazy, placzu itd

8. Ziewek

Ziewek Zaciekawiona BB

Od 2 dni jest postęp :) Kasieńka jest jak aniołeczek flipsy pomogły :) dziś idziemy karmić kaczki może też jej się spodoba.

9. passingby

passingby Fanka BB :)

U nas to samo :) juz spacerowka, bo gondola za krotka i mala odbijala sie nozkami od brzegu i walila glowka w tyl :) Swietna zabawa.
    W spacerowce ma wyscielane kolderka (zeby bylo bardziej wygodnie) od kiedy ciagnie do siadania (czyli od 3 tygodni) po przebudzeniu chce siedziec, choc generalnie spi na plask. :)

10. reklama
  11. mamuśka23

mamuśka23 Gość

My gondole zamieniliśmy na spacerówke ok 4 miesiaca ... jakas mała była ale tak jest chyba w wózkach coneco i rączki obijał bardzo ... ale w spacerówce to wiadomo ze na początku to leżał a teraz to juz nie ma problemu... i zaczał juz interesowac sie co sie dzieje na spacerze bo przewaznie zanim z domu wyszłam juz spał:-D:-D

12. kluska77

kluska77 Zaciekawiona BB

W naszym przypadku bylo zupelnie odwrotnie - poza przeniesieniem z gondoli do spacerowki pomoglo wlasnie "otwarcie" malucha na swiat. W gondoli niby dziecko cie widzi, ale poza tym widzi niewiele wiecej... moze niebo i drzewa ;-). Wg mnie super rozwiazaniem dla dzieci nielubiacych spacerow gondolowych sa spacerowki. Ale takie, w ktorych spokojnie polozysz nawet 4- miesieczne dziecko bez obawy o kregoslup.. Ja- gdybym teraz byla na kupnie wozka-spacerowki- zainwestowalabym w taki z szerokim siedzeniem, rozkladanym prawie do pozycji lezacej na plasko (jak w gondoli), dobrze wentylowanym i dodatkowo oslonietym jakims specjalnym daszkiem od slonca. Podoba mi sie Jane Unlimit, nowoczesny i prosty, nie jakis pocudowany. A w razie potrzeby mozna w nim obrocic dziecko przodem do siebie :-). Moj maz sie smieje, ze ja co sezon bym wozek zmieniala, ale cos, co chwile cos nowego wymyslaja i pokazuja, to czlowiek sobie oglada i mysli... hmm kiedy by tu kolejnego malucha sobie sprawic :-))))))

Poleć forum