reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejny poród - łatwiejszy????mit czy prawda???

Hej.Nie nastawiam się na szybszy i łatwiejszy poród,właśnie mam jakieś przeczucie,że tym razem mogę mieć bóle krzyżowe dlatego chcę rodzić w innym szpitalu gdzie jest zzo ale jak będzie kosztowało 500zł...bo na razie nie wiem ile..
A u mnie niezła ta różnica,13 miesięcy:szok:,Natalka daje czadu, jest bardzo ruchliwa i wykańcza wszystkich po kolei dlatego od niedawna mamy nianię...Potem jak już będą większe to będzie super:-)
 
reklama
heh dziewczyny ja też myśle o drugim dziecku za jakieś 5 lat chodz nie wiem. Co do tych bóli krzyżowych miałam je przez 10 min w momencie kiedy pękły mi wody:szok: :szok: wiem co to za ból pamietam że zwinełam się na podłodze z bólu i tak bardza jeczałam ale przeszły. Napradwe jestem pełna podziwu dla was mamusie które miałay bóle krzyzowe długo. Pamietam mój maz popatrzył na mnie a ja powiedziałam że nie wytrzymie tego i że nie poradze sobie z porodem, ale dałam rade:) Dla przyszłych mamus które zanidługo bedą miałay rozwiązanie trzymam kciuki .Trzymajcie się cieplutko.
Pozdrawiam
 
Ruda synek również jest Kuba :) i jakos nie ekscytuje sie cala sytuacją .... traktuje to jakos "naturalnie" ... az mnie to dziwi... niby niecale 6 lat a takie rozkminy ma. Powiedzial ze chce brata zeby go wszystkiego uczyc i bawic sie z nim samochodami/. I że bedzie mu mówił wszystko o świecie, uczył i pomagał. rozbraja mnie... :)
 
Ja drugie chcialabym mieć za trzy- cztery lata. A poród chcę mieć taki sam- miałam naprawdę przyjemny, krótki (bóle 2 godziny - parcie 5 min.) i dosyć mało bolesny- także raz, dwa, trzy- zamawiam drugi taki sam poród:-)
 
;-)Cześć , u mnie różnica wieku będzie 7 lat. Mój lekarz powiedział, że prawdopodobnie będzie cc z powodu wady wzroku i pierwszej cesarki.Nie ukrywam, że trochę mi ulżyło, ponieważ pierwszy poród nie był bajką. Rodzilam 16 godz w tym 3 godz. bóli partych. Skończyło się na cesarce. Mam nadzieję, że drugi będzie łatwiejszy.
 
Eularia a mnie wcale nie bolały skurcze parte tylko te rozwierające...co kobieta to inaczej odczuwa:szok:
 
Witajcie!
Tak Sobie Czytam Wasze Wypowiedzi I Naprawdę Nie Wiem Co Poradzicie Jeśli Zajdziecie W Drugą Ciążę , I Tak Musicie Urodzić . Ja Jestem W Ciąży Z Piątym Dzieckiem I Naprawdę Z Ręką Na Sercu Wole Rodzić Niż Iść Do Dentysty . Pocieszeniem Jest To że Naprawdę W Większośći Przypadków Każdy Następny Poród Jest Lżejszy, Ale Też Dużo Zalezy Od Personelu W Szpitalu Jak Podchodzi Do Rodzącej:-)nie Myślcie O Tym Co Będzie Przed Ale Przypomnijcie Sobie Co Było Jak Już Wasze Maleństwa Leżały Na Waczej Piersi Zaraz Po Urodzeniu. Czy Któraś Z Was Pamiętała O Bólu?:-dale I Tak Trzymam Za Was Kciuki Aby Następne Porody Były Tak Lekkie Jak Moje I Powodzenia.
 
wznawiam ten wątek, ponieważ poprzedni na ten temat chyba szlag trafił :crazy:
to jest pytanie do wszystkich mam, które są mamami po raz drugi... ja kolejne dziecko planuje za 2lata, ale z ciekawości się pytam bo powszechnie się mówi że drugi poród trwa o wiele krócej i jest mniej bolesny dla kobiety - czy zgadzacie sie z tym stwierdzeniem? i czy Wasze drugie dziecko też zgodnie z opowieści urodziło się większe niż pierwsze?? wypowiedzcie się podwójne mamy!! :laugh2:
 
W moim przypadku akurat drugi poród trwał o połowę krócej ( pierwszy 12h, drugi 6h ,licząc od pierwszego skurczu). Czy mniej bolało?, raczej nie:no:, ale już wiedziałam jak sobie z tym radzić, choć przy pierwszej i przy drugiej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia. Przy drugim porodzie byłam jakby bardziej otwarta na ból, bo przy pierwszym to nie pamiętam nic oprócz bólu. Przez drugi poród przeszłam jakby bardziej świadomie, tzn. zamiast cały czas leżeć zwinięta z bólu to dużo chodziłam, albo siedziałam pod prysznicem (woda całkowicie znieczulała!), a przy skurczach skakałam na piłce żeby szybciej szło.
Drugie maleństwo urodziło się większe 4150g (pierwsze 3950g), ale moim zdaniem nie ma na to reguły. Też jestem ciekawa jak u Was to było
 
reklama
Moja córcia ma 4,5roku jak sie urodziła wazyła 4050g,jestem teraz w 11tygodniu ciazy i jezeli drugi bączek ma byc wiekszy to juz sie boje:-(...Pierwszy poród był ciezki i trwał 8godz i 45min,jestem sama ciekawa jak to sie wszystko potoczy;-)Oby zdrowe,a ból sie szybko zapomina,niemniej pocieszajaca jest mysl ze drugi poród jest szybszy i łatwiejszy-oby,piszcie jestem równiez ciekawa.Pozdrowionka.
 
Do góry