reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KOLEŻANKI BIAŁOSTOCCZANKI

reklama
A ja idąc dzis do pracy zobaczyłam plakat, który obwieszcza światu, że odbyło się już :)wściekła/y:) spotkanie literackie z Kaliną. Czemu wcześniej go nie widziałam, przecież wisi na wejściu do filharmonii? Chyba po to żeby żałować, że mnie tam nie było. Kalina jesteś dla mnie cudnym zjawiskiem człowieczym:happy2: Buźka.
Dziewczyny, a może byśmy się spotkały któregoś dnia, np. u mnie? Co Wy na to?
 
Gosik już myślałam że o mnie zapomniałyście:) U nas po staremu czyli październik przyniósł ze sobą choroby uszu u Małego. Niestety jako autystykowi antybiotyki bardzo są niewskazane a inaczej uszu nie da się wyleczyc. Więc patrzę na niego i wypatruję regresu w rozwoju:( Chodzimy na terapię do Pani Niny (złota kobieta) i ile w niej pokładu cierpliwości czasami jak widzę z jakim uporem walczy o każdą jego umiejętnośc to jest mi wstyd że ja tak niepotrafię. Patryk zaczął chodzic do przedszkola integracyjnego na Palmowej i jestem bardzo z niego zadowolona. Mam pewne zastrzeżenia co do jedzenia i w szczególności do tego że źle jest jak dziecko jest w przedszkolu chociaż 15 min dłużej niż 8 godz ale za to ma profesjonalną opiekę zajęcia z pedagogiem specjalnym z ośrodka dla dzieci autystycznych, psychologiem, logopedą. Jest zupełnie inny niż jak siedział w domu z nianią co nie znaczy że jest jak inni jego rówieśnicy. Iza natomiast jest świetnie rozwijającym się dzieckiem do tego uważam że jest najlepszą terapią dla Patryka bo nie daje mu chwili wytchnienie i na siłę wciąga go w swoje zabawy:) Ja zostałam przeniesiona z nabiału na warzywa więc tam teraz należy mnie wypatrywac. Pomimo iż żadko piszę na bieżąco Was podczytuję. Uściski dla Wszystkich, Gosik powiedz mi tylko czy Twoja Mała jak coś chce to pokazuje na to palcem?
 
Nie wiem co robić, Mikołaj histerycznie reaguje na wyjście M. z domu, np. do pracy. Strasznie płacze, nie odchodzi od niego na krok, tłumaczę mu, że przecież tata wróci, ale on nie słucha, nie chce spać, bo wie, że jak zaśnie tata wyjdzie. Nie mam pomysłów, może coś doradzicie? Przecież od listopada idzie do przedszkola, i co będzie????:szok::szok::szok::szok::szok: Już się boję!:shocked2:
 
Heeej Agak !!
Mania, Żużak dobrze mówi, lada chwila przejdzie Mikołajowi ta histeria. Marta też tak miała. Przez tydzień :-)
Gosik ja chętnie się pisze na spotkanie u Ciebie.
 
Nie pisam, nie pisam, ale napisam cosik.
jesień, po liściach szeleścilismy dzisiaj z maluchem, kasztanowe ludki robimy i jest pięknie.
W czwartki mam seminarium na UW, więc wybywam z domu, co poza dotkliwością finansową( na pół etatu pracuję) daje mi mnóstwo przyjemności z gadania o ciekawych sprawach z nietuzinkowymi ludźmi ( np jutro magiczna Praga secesyjna)Moja profesor jest niesamowita i mądra jak mistrz Yoda, choć milsza dla oka :-)
W domu różnie, teść mi choruje, ma parkinsona, niemal nie chodzi, a że mieszkamy razem, bywa trudnie. teściowa z cukrzycą, dzzieci z pomysłami a mąż z urwaniem głowy. I tak...
Mogę wpaść do Gosika, Anecika, mani, ale kiedy????Mam wolne tylko piątki.....;-(
 
Ohoho, widzę że wraz z jesienią komputery wróciły do łask:blink: Agak, fajnie, że się odezwałaś!:-) Ja też leczę Zosię homeopatycznie i odkąd ja tak leczę(ponad rok) brała antybiotyk tylko raz, bo akurat nasz lekarz wyjechał i poszłyśmy gdzie indziej, a infekcje łapie dosyc często. My chodzimy prywatnie do dr Kozłowskiego, wiem, że on stosuje na uszy jakies magnesy i ponoć to bardzo skuteczne(opinie koleżanek, które wyleczyły u niego tym dzieciaki). O co chodzi z tym nabiałem i warzywami? W sklepie jakimś pracujesz? Cieszę się, że znalazłaś fachową pomoc dla Patryka:happy2: Agak, Zosia jak coś chce to może nie pokazuje dosłownie palcem, ale wyciąga po to rękę. Palcem pokazuje obrazki w książce jak ją pytam: gdzie jest pies, kot itd., ale tylko czasem, często wogóle mnie ignoruje, znacznie częściej sama pokazuje i nazywa.
Mania, chyba trzeba miec nadzieję, że mu przejdzie:confused: Życzę, żeby jak najszybciej:happy2: A przedszkole to inna sytuacja, może nie będzie tak źle.
Kalina, ja akurat piątki mam zajęte, chybaże między 14-17.30, bo potem szykuję się do koncertu, ale to jakos tak nie bardzo przyjmować gości od...do... ;-):happy2:
 
Gosik Patryk palem pokazuje tylko sporadycznie, nie dopatruj się autyzmu u Małej. Czy np chodzi na palcach? czy skacze w miejscu jak czymś się ekscytuje machając przy tym rękami, czy kręci się w kółko jak się nudzi bądź siedząc na kanapie udeża głową w oparcie dla samego udeżania. Czy potrafi sie czymś zając z pasją? Czy bawi się lalkami, kuchenką misiami. Czy mówi mama patrząc na Ciebie? Mam wrażenie że mój synuś powolutku wyrasta z autyzmu. Nie chcę narazie nic pisa na ten temat żeby niezapeszyc ale widzę że idzie do przodu z rozwojem. Jeszcze daleko mu do rówieśników ale robi postępy. Ja czułam że z nim jest coś nie tak grubo przed 2 urodzinami domyślałam się że to coś z autyzmem powiązane ponieważ mam znajomą z chorą córeczką i widziałam podobne cechy dużo mniej nasilone ale jednak. Rozmowa z psychologiem niezaszkodzi ale pamiętaj że w dzisiejszych czasch wiele nieprawidłowości w rozwoju jest definiowane błędnie jako autyzm. Dla potwierdzenia reguły - jak zajechaliśmy do psychiatry dziecięcego w Choroszczy to po kilku minutach złożył mi kondolencje że mam dziecko totalnie autysyczne z którym nie ma kontaktu. Mało orła tam nie wywinęłam ze śmiechu. Dzięki Bogu że nie musze tam więcej jeździc (potrzebowałam tylko jego opinii żeby Patryk mógł się dostac do przedszkola integracyjnego)
A ja pracuję w AUCHANIE na produkcyjnej:) jestem teraz managerem działu owoce warzywa - za wszystkie sugestie odnośnie jakości i wypełnienia będę wdzięczna:D. Ale Wam dzisiaj napisałam litanię. Ucalowania dla wszystkich Dzieciaczków i ich Mam
 
reklama
Agak, czasem chodzi na palcach, skacze jak się ekscytuje, rękami czasem macha, kręci sie w kółko dosyc często, głową nie uderza, nie bawi się lalkami, kuchenką(bo nie ma takowej:-D) ani misiami, nie patrzy na mnie mówiąc mama. No to teraz mnie nartraszyłaś:szok: A ja już zaczęłam mysleć, że chyba trochę przesadzam...że ma trudny charakter i tyle. Mam nadzieję, że jednak tak.
 
Do góry