reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolka a owoc kopru włoskiego.

Dołączył(a)
25 Październik 2013
Postów
3
Witam. Jako iż to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać, cześć:)
Sprawa wygląda tak. Nasz mały Dominik urodził się 27.09.2013. Do pierwszego tyg życia wszystko było ok aż za bardzo no i po tyg się stało. Płacz, zaparcia, gazy, skręcanie z bólu czyli zaczynamy etap kolki. Próbowaliśmy już sporo rzeczy. Regularnie dostaje Esputicon(2x1 kropla w ciągu dnia) + znaleźliśmy fajne rurki do pupy(Windy), które nawet pomagają ale używamy ich sporadycznie żeby nie oduczyć małego samodzielnego załatwiania się. Dodam jeszcze, że małego karmimy mlekiem modyfikowanym Bebilon HA 1 ze względu na problemy sercowe żony i leki, które przeszłyby z mlekiem do maluszka.

Teraz planujemy wprowadzić owoc kopru włoskiego do picia i moje pytanie brzmi, czy można to lekko posłodzić glukozą oraz czy w ogóle może to pić?

Pozdrawiam.
 
reklama
są specjalne herbatki (powyżej 1. lub 4. miesiąca życia) z koprem włoskim dla dzieci, ale ogólnie lepiej nic nie dosładzać, nie ma potrzeby uczenia dziecka do słodkiego, mój synek do tej pory pije różne herbatki (mięta czy rumianek) bez słodzenia ;-) sprawdźcie też czy mały nie ma alergii na mleko
 
Tak wiem o tych herbatkach. Mają ~3% zawartości kopru więc trochę słabo takie roztwory dawać dziecku:no: Z tym słodzeniem to to wiemy żeby nie przyzwyczajać. Już po wyjściu ze szpitala ograniczyliśmy mu picie wody z glukozą do 2 razy w tyg. Co do alergi to dopiero będziemy mu robić badania bo do tej pory był za mały i wynik testu byłby niepewny;)
 
Mnie położna odradzała koper włoski, gdyż twierdziła, że produkują się dodatkowe gazy u maluszków. Więc jak miała moja bardzo mocne kolki robiłam jej kąpiel ciepłą i to pomagało dopiero.
 
W jakim celu dziecku podawano w szpitalu glukozę? Ogólnie glukoza może powodować wzdęcia u malucha, dlatego też nie radzi się by stosować ją u niemowląt.
Z koprem trzeba ostrożnie, również może być mocno wzdymający u niektórych dzieci. W aptece można kupić saszetki do robienia wywaru, jest tam 100% kopru włoskiego. Rurki - tylko w wyjątkowych okolicznościach.
Polecam masaże, masaże i jeszcze raz masaże. Często pomaga również ciepła kąpiel (z zanurzeniem całego brzuszka). Polecam spróbować z Sab Simplex (tylko nie z czeskim, bo jest rozcieńczany). Niektórym dzieciom trwale mija po nim kolka.
 
są też opinie ze po Sab SImplex było jeszcze gorzej, a glukoza mogła być podawana przy okazji żółtaczki lub niskiej masy dziecka ... co do kolki to zawsze możecie masować, ciepła kąpiel itp. osobiście też polecam metodę podnoszenia wysoko dziecka do góry i szybkiego opuszczania do samej ziemi, pomaga ;-)
 
u nas pomagał niemiecki lefax (po sab simplexie nie było żadnej poprawy), mocne masaże i niezwodna suszarka :-) (kładliśmy ją gdzieś obok i młodego uspokajał sam dźwięk) koper włoski powodował jeszcze większe kolki
 
Witam. Wczoraj byliśmy u świetnego lekarza i na dzień dobry stwierdził nietolerancje laktozy. Zmiana mleka z Bebilon HA 1 na Nutramigen 1. Zalecił dokarmiać dziecko wodą przed posiłkiem i tak też zrobiliśmy. Wypił samą wodę(40ml) 40min przed posiłkiem i spał 4h od 4-8 tak mocno, że ominął karmienie. Zjadł chwilę po 8 i dalej śpi do teraz do tego w międzyczasie był na pobraniu krwi gdzie też spał co wcześniej było rzadkością z racji na bóle w brzuszku wywołane mlekiem:/ Pokazał nam też jak masować malucha i powiem, że robi się to dosyć mocno uciskając baaardzo powoli jedną ręką brzuszek zaczynając od lewej do prawej a potem nóżki do klatki na 6s. Świetnie, że w końcu będzie mógł sobie pospać i my też:) Odstawiamy wszystkie specyfiki typu koper włoski, bobotic, esputicon itp itd bo problem wydaje się być rozwiązany:) Glukozę zalecili nam w szpitalu(nie wiem czemu) Żółtaczkę miał w normie i niby był wcześniakiem choć ważył 3600 i 58cm więc dużo jak na wcześniaka. Dzięki wszystkim za odp i dobre chęci;)
 
ale wcześniaki mają mniejszą wątrobę i żółtaczka może powrócić ze względu na to, że wątroba nie daje rady z wydalaniem bilirubiny, bardzo dobrze więc polecili, gdyby mnie ktoś powiedział o tym jak wychodziłam ze szpitala to pewnie nie wrócilibyśmy po 5 tygodniach z nawrotem żółtaczki :baffled: (synek miał hipotrofię, to podobnie jak wcześniaczki)

najważniejsze że znalazła się przyczyna problemu i maluszek śpi, musi teraz odespać ;-)
 
reklama
koper włoski jest nawet wskazany na kolki - babcie i mamy tak robiły, nie mogły s się mylić :) można słodzić glukozą, tak mi powiedział pan w aptece ostatnio :)
 
Do góry