reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolka-zmora znana nam wszystkim

Dziewczynki tak czytam i czytam i podejrzewam u mojej małej kolki... puszcza gazy jak najęta a po karmieniu płacze napina sie kurczy nózki i ulewa... nie wiem czy to kolka czy za dużo zjada ... a je co 4 godz. na zmiane moje mleczko i beblion... no i mamy też problemy z kupkami... wczoraj zrobiła po 3 dniach dopiero.. mimo iż pije rumiankową herbatke..
zupełnie nie wiem co robić jutro idę do pediatry może coś doradzi.. może mleko złe jest .. ja pilnuje diety nie pije mleka a teraz nawet przetworow mlecznych! pije herbatke laktacjna.. moze sprobuje tą z kopru albo na trawienie podać małej..
 
reklama
ja już używam sab simplex półtora tygodnia i jest bardzo duża poprawa Kubus prakrtycznie nie ma kolek tylko polecam te niemieckie a nie czeskie ze słonikem bo niemieckie mają lepsze działanie. jeśli chodzi o kupki to też znaczna poprawa bo robi rzadsze koloru żółto-zielone a wczesniej była tragedia bo miał straszne zatwardzenie :tak:
 
Kasia - ja nie wiem w sumie jak ta kolka wygląda :no: ale moja mała też puszcza bączki jak najęta, ale wychodzę z założenia, że to dobry znak, lepiej żeby puszczała niż je w sobie trzymała.. :sorry2: jak robi kupkę to tez czasem się ustęka i pomruczy, ale jak już zrobi to jest spokojna, a to że Twoja nie robi kupki codziennie o niczym jeszcze nie świadczy, ponoć nawet do dwóch tygodni takie dzieciątko może nie robić kupki... a moja też ostatnio często się ulewa :sorry2::dry:
ale co, Twoja córcia jakoś płacze bez powodu albo coś?
 
asiu dobrze ze puszcza baczki - to pewnie min wynik herbatki laktacyjnej bo zawiera sładniki wiatropedne.. jezeli chodzi o ulewanie to pewnie za duzo zjadła Julka taka przepadzita była ze az nosem szło.. Po jedzeniu i w trakcie odbijaj mała bedzie spokojniejsza.. a jesli chodzi o kupki to faktycznie dzieci moga miec przerwy kilkudniowe ..
 
Moje dziecie dostało wczoraj wieczorem 15 kropelek sab simplexu i ZERO płaczu. Aż sie nie mogłam nadziwic ze tak szybki efekt. A dzisiaj tez nie jęczy tylko uśmioecha się rozkosznie bo brzuszek juz nie boli:-):-):-):-):-):-):-):-)
 
No w sumie to różnie z moją bywa niekiedy płacze po jedzeniu... wtrakcie jedzenia robie jej przerwe na odbicie i mniej wedy ulewa.. ale niekiedy wierci sie prezy kurczy nozki płacze po jedzeniu i wypluwa na boki.. nie jes to chlustanie ale takie ulewanie... a jadłaby bez końca... dostaj teraz co 4 godzinki 90-100 ml i raz jest oki a niekiedy płacz.. może taki jej urok.. ale jak daje jej smoka to uspokaja się!
Jutro ide do pediatry może cos doradzi... narazie kupiłam herbatke na trawienie może ona pomoże.. bo tą rumiankową pluje;-)
 
AdiLea
pisz jak najczęściej-czy te kropelki zawsze pomagają-czy to była tylko jednorazowa pomoc, jak coś to też kupię-ale chcę miec pewność:-)
odnośnie herbatki na trawienie Hippa-to polecam-moja Jess wypluwała wszytsko dopóki nie spróbowała tej herbaty :rofl2:
 
Mnie akurat kolki ominely,ale zdazylo sie pare razy ze wieczorem synek zaczynal marudzic,plakal bo brzuszek go bolal,szczegolnie jak mama nażarła sie czegos,wtedy herbatka na trawienie HIPP ratowala sytuacje.No i oczywiscie masaze brzuszka,suszarka,i podkurczanie nuzek zeby baczek wyszedł:)Teraz jak maly ma roczek tez mu daje do picia ta herbatke jak sie najje czegos i naprawde zero boli brzuszka:)
 
ja już używam sab simplex półtora tygodnia i jest bardzo duża poprawa Kubus prakrtycznie nie ma kolek tylko polecam te niemieckie a nie czeskie ze słonikem bo niemieckie mają lepsze działanie. jeśli chodzi o kupki to też znaczna poprawa bo robi rzadsze koloru żółto-zielone a wczesniej była tragedia bo miał straszne zatwardzenie :tak:

kompletna bzdura używałam i czeskich i niemieckich są takie same.
 
reklama
Kasiu doraznie mozesz małej dawac wode koperkowa albo espumisan. Z julką działało a i młodemu pomogło jak był niespokojny
 
Do góry