reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kolki- jak sobie z nimi radzic?

andav

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny zakladam ten temat bo mnie dotyczy a piszac na jakims watku haslo zaginie.... mam nadzieje ze wiekszosci z was to nie dotyczy ale rowniez ze znajada sie osoby ktore wiedza co przechodzimy- powiedzcie jak sobie radzicie z kolkami? czego unikacie do jedzenia? jak pomagacie maluszkowi? no i jak dajecie rade psychicznie z wiecznie placzacym malcem?

reklama

daria1986

Początkująca w BB
Miasto
Oslo
Rozwiązania
0
na kolki pomagaja kropelki kupisz je w aptece. grzanie i przykladanie do brzuszka maluszka cieplych pieluch oraz cieple kompiele. unikaj warzyw straczkowych, czekolady, kapusty. one naprawde rozsadzaja brzuszki malenstw. mojA mala miala kolki jak zjadlam nabial. okazalo sie ze jest alergikiem. takze patrz co jesz i obserwuj dziecko

Ewusia1986

Miasto
Tychy, Poland
Rozwiązania
0
Ja też uważam na to co jem (zwłaszcza na nabiał) bo moja Emilka niestety ma skłonności kolkowe. Oprócz tego dostaje dwa razy dziennie Debridat po 2,5 ml (lekarz zapisał, bo raz płakała przez cały niemal dzień i musiałam pójść z nią do przychodni). Od tego czasu mamy raczej spokój, ale jak się zdarzą jakieś boleści brzuszka to noszę ją w chuście i smaruję brzuszek czeską maścią (Pupik się chyba nazywa). Poza tym jeśli maluszek ma silne kolki, bardzo się pręży i krzyczy to warto kupić specjalne plasterki na pępuszek żeby nie dostał przepukliny.

anik.

Mama Krzysia :)
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
U nas kolki były najprawdopodobniej na podłożu alergicznym... pomogła zmiana mleka na HA, do tego podaję mu 3 razy dziennie po 3 -4 kropelki Espumisanu. Do tego Lakcid, 1 ampułka podzielona na 2 porcje, czyli 2 x dz. po pół ampułki.

Do tego, jak już miał kolkę noszenie na rękach, przytulanie, masowanie brzuszka, podgrzewanie go suszarką. Kładłam też małego brzuszkiem na moich kolanach, ruszałam nogami robiąc mu taki masaż, a do tego masowałam kolistymi ruchami okolice krzyża - piękne pruki po tym szły i dość szybko się uspokajał. Kąpiel też czasami pomagała. Ewentualnie mąż kładł go na swoim brzuchu bokiem i tak też się uspokajał.

suzi1

Kocham Cię synuś
Rozwiązania
0
Pizeie o mle ze to moglo byc przyczyna kolek. Czy do tego była jakas wysypka? Bo przewznie alergia tak sie objawia:confused:

Ewusia1986

Miasto
Tychy, Poland
Rozwiązania
0
Suzi, mnie lekarz zalecił odstawienie mleka i nabiału zapobiegawczo. Zawsze bardzo lubiłam serki, a mleko uwielbiałam pić litrami... Zrobiłam jak powiedział, kolki minęły. Jednocześnie stosuję też Debridat, więc tak do końca nie mogę powiedzieć co konkretnie pomogło, ale biorąc pod uwagę jak bardzo cierpiało z bólu moje maleństwo nie mam odwagi znów eksperymentować. :(

suzi1

Kocham Cię synuś
Rozwiązania
0
Ewusia ja tez podawalam Debridat, ale była po nim masakra!:-( Tak zatwardził mi malego ze o maly wlos a wyladowali bysmy u chirurga na czyszczeniu jelit:-(
No a w kwestii wysypki to moj Ali nie ma nic:baffled: ale to chyba dobrze:tak::confused:

elvie3

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Nam pediatra kazała odstawić sztuczne mleko, jedziemy tylko na cycu. Dodatkowo ja na diecie bezmlecznej, ale lody jem codziennie, śmietankę do zup i sosów dodaję i masłem kanapki smaruję;-) Wysypka znikła i już nawet sab simplexu młodemu nie podaję, bo kolki przechodzi łagodnie i wystarczy, że w godzinach kolek 17-20 pójdziemy na spacer a młody grzeczny i nie płacze.

Pozwoliła nam lekarka jeszcze dicoflor podawać.

reklama

suzi1

Kocham Cię synuś
Rozwiązania
0
Dikoflor tez podaje,otatnio nie mieli i wzielam bio-gaje to jest probiotyk na wyrównanie kwasów żolądkowych, widze ze podobnie nasi pediatrzy dzialają:-D
Nawet ostatnio zastanawialam sie na ponownym podaniem tego debridatu ale strasnie boje sie zeby go nie zatwardził:-:)sorry2: A widze ze kolki wystepuja coraz mniej wiec jeszcze poczekam.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D Kolki??? Karmienie piersią 5
nowamloda12 Kupka, kolki NIEMOWLAK Potrzebuję porady 6
P Kolki, mleko, nutramigen. Październikowe mamy 2019 4
michelle27 Początki kolki u niemowlaka Potrzebuję porady 4
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
P Alergia na mleko krowie czy kolki ? Noworodek 30
kluseczka89 Straszne kolki/bóle brzucha/wzdęcia u niemowlaka Potrzebuję porady 20
A Espumisan 100, a kolki.. Potrzebuję porady 4
Anusia312 Dzieci urodzone we wrześniu 2017 r Dzieci urodzone w 2017 roku 2
M 2 mc dziecko kolki i odpoczynek Potrzebuję porady 9
L Kolki u noworodka lefax z niemiec Noworodek 0
lavista nagły atak kolki w 5 miesiącu życia? Żywienie 3
beata26 Czy wit K powoduje kolki ? Forum pediatryczne 0
Angel. KOLKI - Wszystko co może przynieść ulgę naszym maluchom Dzieci urodzone w marcu 2012 23
K Wysypka po bebiko, kolki i ból brzuszka Zdrowie 11
dziubasek08 zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości) Dzieci urodzone w listopadzie 2009 9717
post_ptaszyna Kolki/bóle/katarki itp. - leki,sposoby i sprawdzone rady Dzieci urodzone w lipcu 2008 126
emomadzia Kolki Zapiski archiwalne listopadówek 31
L zaparcia i kolki-co robić?? Dzieci urodzone w lutym 2006r. 106
N Czy na macierzyskim mozna sobie dorobic na umowe zlecenie Potrzebuję porady 1
Wiodą24 Czy to początki ciąży czy sobie wymyślam ? ;) Potrzebuję porady 6
A Migreny - jak sobie radzić? Potrzebuję porady 15
aniaslu Jak sobie radzić ze złością? Wieczorne rozmowy o emocjach Potrzebuję porady 8
A Pozwólmy sobie na wspomnienia i marzenia 🤗😉😛 Pytanie tygodnia 0
aniaslu Lekcja VII. Zaplanuj sobie dobre życie Mamy działamy. III Edycja 24
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
Aśka 94 Jak sobie poradzić? Ciaza po stratach Potrzebuję porady 12
D Tokofobia - jak sobie radzić? Ciąża, poród, połóg 74
Brzuszek2 Jak wasze jedynaki radziły sobie z wiadomością że zaraz nie będą jedynakami Jedynacy 13
B Niechciana ciąża - jak mam sobie poradzić ? Młodziutkie mamy 47
M Jak poprawić sobie humor ? Potrzebuję porady 10
vieblonde Kiedy ojciec dziecka nie interesuje się jego życiem. Jak sobie z tym radzicie? Pytanie tygodnia 20
N Jak radzicie sobie ze stresem? Potrzebuję porady 15
K Jak radzicie sobie z przykrymi objawami ciąży? Potrzebuję porady 4
G Chyba sobie wkrecam. Potrzebuję porady 5
Aśka 94 Nie wiem jak sobie poradzic ... Potrzebuję porady 11
aniaslu Depresja poporodowa. - Myślałam o sobie, że jestem złą matką Temat tygodnia 28
K Jak sobie radzić ze złością na dziecko? Mamuśkowo 21
R Dolegliwości po cesarce, jak sobie pomóc, pozycje do karmienia Ciąża, poród, połóg 13
D Wmawiam sobie ciąże a jestem dziewica Potrzebuję porady 15
M Dziecko wyrywa sobie włosy... Potrzebuję porady 12
Aniaanka Spanie w ciazy jak sobie radzic Potrzebuję porady 9
TakaSobieJa1987 Nie potrafię sobie poradzić :( Potrzebuję porady 24
nowamloda12 Grypa jak sobie pomoc ? Potrzebuję porady 16
annkow111 Jak poradzic sobie ze stratą Potrzebuję porady 3
Samotnaamama Samotne młode mamy jak sobie radzicie? Potrzebuję porady 2
A Słodycze - jak sobie z nimi radzić Potrzebuję porady 3
dariaa2 Jak poradzic sobie z mdłościami ? POMOCY Potrzebuję porady 21
B Jak radzić sobie z bólem 35 tc Potrzebuję porady 3
R Okropne mdłości - jak sobie z nimi radzić? Potrzebuję porady 11