reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolo gospodyn domowych

To i ja musze te ciasteczka zrobić! No i w koncu wykorzystam wasze przepisy na miąska i sałatki...
podaje przepis własnego pomysłu,troche zerżnięty z Pascala,ale wyszło pycha!

RAGOUT ALBO JAK KTO WOLI STROGONOW W NOWYM WYDANIU;-)

80 dkg mięsa gulaszowego z indyka
pół kg pieczarek pociętych na plasterki
słoiczek oliwek zielonych bez pestek(odcedzić) i poprzecinac na pół
1 duza papryka czerwona pokrojona w kostkę
1 cebula posiekana na drobno
bulion z kostki warzywny,(ok litra)
2,3 marchewki pocięte w paseczki
2 pietruszki tak samo pocięte
sól,pieprz,słodka papryka w proszku
jogurt naturalny albo śmietanka 18%
troszkę mąki do zaprawy
planta,oliwa z oliwek

Mięsko przygotowac na talerzu,posolić,popieprzyć i podsmazyć partiami,nie wszystko naraz na rozgrzanej patelni z plantą. Przekładac do garnka,nastepnie zalać je bulionem i na wolnym ogniu dusić,zdjąć szumowiny,po 10 minutach dodać marchewkę i pietruszkę oraz paprykę i oliwki . Na 2 patelni rozgrzać oliwę z oliwek i wrzucić cebulkę,zeszklic i do tego dodac pieczarki,dusić chwilkę. Następnie wrzucic je do garnka z mięsem i resztą. Na wolnym ogniu gotować az do miękkosci warzyw i mięska,na koniec przełożyć do miski jogurt lub śmietankę,dodac łyżkę mąki i wlac łyżke wazową wywaru z garnka,wymieszać żeby nie było grudek i wlac całość do gotującego się mięsa.Gotowac jeszcze z 5-10 minut,doprawic solą,pieprzem i dodać sporo słodkiej papryki w proszku.Podawać z ryżem i sałatką z kapusty pekińskiej z kukurydzą,zaprawioną jogurtem,sokiem z cytryny,solą,cukrem i pieprzem. Naprwdę pyszne,POLECAM!
 
reklama
taka tam sobie sałatka :-D

4 woreczki ryżu
1 por
2 puszki kukurydzy
3-4 papryki
majonez

Ryż oczywiście gotujemy ;-) :-D
pora kroimy sobie z 15 minut wcześniej w prążki(lub jak kto woli w paseczki)posypujemy solą żeby zmiękł,paprykę kroimy w kosteczkę,mieszamy wszystko doprawiając do spaku wedle uznania,u mnie zawsze znika bez śladu:happy:

Czasami zamiast zwykłych jajek z majonezem robię coś takiego:

Ukladam na półmisku sałatę, na sałatę w plasterkach pomidory i ogórki( lub same pomidory) na to oczywiscie jajka...na jajeczka majonez a na koniec polewam to sosikiem zrobionym z
5 łyżek oleju
1 łyżka octu
mała łyżeczka vegety

Normalnych jajek w majonezie nie moge robić bo znajomi zawsze upominaja się o takie właśnie :-)

mam nadzieję że będzie Wam smakować :happy:
 
Super pomysł z takim kulinarnym wątkiem, bardzo lubie próbować nowych przepisów, napewno z niektórych skorzystam. i moze sama coś dodam swojego lub z przepisów mojej mamy która świetnie gotuje (jest kucharką :) )
 
Izabelka trzymam za słowo:tak:

A co myślicie, o tym, żeby do tych ciasteczek z musli dodać trochę miodu, żeby nie były takie suche:confused: Nie mam doświadczenia i nie wiem czy to będzie kompatybilne z resztą. Czekam na odpowiedź. Chcę je znów upiec bo w piątek przyjeżdża do mnie koleżanka i chcę ją zaskoczyć;-)
 
a ja myslę że warto spróbowac dać trochę karmelu...
kaaala,pyszne to miesko po francusku,tylko trochę karkówka za twarda wyszła,ale chyba trzeba zapiekac troche dłużej-moim zdaniem godzinę zamiast 45 minut...
 
pomysł poddały mi makaroniki, które smakują mi bardzo a są takie ciężkawe od miodu (podobno od miodu). Hmmmm, pewnie będę musiała wypróbować na własnej skórze i wtedy się okaże. Albo.... połowę zrobię z miodem a połowę tradycyjnie po martusiowemu:tak:;-)
 
A może ma ktoś ochotę dziś na obiadek zrobić kolejne moje pyszności: STEKI CZESKIE?, ja dziś wypróbuje tych ciasteczek martusiowych, takiego mi smaka zrobiłyście, a w sobotkę albo pieczarkowa-wioletkowa??, albo mięsko po francusku??:tak: :tak:

STEKI CZESKIE:

1 pierś z kurczaka,

30dkg sera żółtego tartego,

1 cebula,

4 jaja,

2 łyżeczki wegety,

2 łyżeczki oleju,

5 łyżek mąki,

pieprz;

(wszystkie składniki połączyć, obtoczyć w bułce tartej i smażyć na głębokim oleju, jak mielone). SMACZNEGO!
 
reklama
hmm, skoro jesteśmy przy daniu z piersi kurczaka to może zaproponuje kurczka po prowansalsku, (to moje ulubione danie mięsne, bardzo łatwe i szybkie)
kurczak po prowansalsku
składniki:
-filety z piersi kurczaka
-zioła prowansalskie
-sól, pieprz, papryka
-majonez
-ketchup
-olej do posmarowania blaszki
sposób wykonania:
filety z piersi kurczaka kroimy na mniejsze kawałki (jedna pierś - około 4 kawałki), solimy, pieprzymy, posypujemy papryką i ziołami prowansalskimi (pozostawiamy mięso na około 1 - 2 godzin), następnie układamy kawałki na blaszkę polaną cienką warstwą oleju (ciasno jeden przy drugim), dokładnie wszystko smarujemy majonezem i polewamy keczupem (keczup z majonezem łaczymy razem tak aby na wierzchu powstał taki majonezowo keczupowy sos), wkładamy do rozgrzanego piekarnika i pieczemy ok 35 - 45 min, po wyjęciu wszystko polewamy jeszcze raz keczupem.
Smacznego! :):tak:
 
Do góry