reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolo gospodyn domowych

Wypóbowałam masło tureckie na grilla.Jest pyszne:-) :-) :-) Bardzo polecam.
Ja polecam dip czosnkowy.Nie bardzo wiem jakie podac wam proporcje bo zawsze robie na oko.Ja daje tak:
1 duży jogurt naturalny
na moje oko z 5 łyżek majonezu
czosnek przeciśnięty lub potarty(ilość ząbków czosnku zależy od nas samych)radze uważać z ząbkami;-)
pół łyżeczki musztardy
cuker do smaku i ewentualnie szczypta soli
Tak jak pisałam wczesniej ja zawsze robie to tak na oko:-D polecam szczególnie do grilla:-D
 
reklama
Kaju! Ciesze sie ze smakowalo :-D .

Dzis mam smaki podam Wam jeszcze przepis ktory sama wymyslilam.
Nie chwalac sie rewelacja ;-). Wspaniały dla wszystkich mam!

Jest to sałatka którą najczęściej robię na kolację dla mnie, męża i moich rodziców - czyli 4 porcje.

Zielona sałatka
  • 4 serki wiejskie - granulowane (Krasnystaw)
  • zielona sałata
  • 8-10 średnich rzodkiewek
  • pęczek szczypiorku
  • sól do smaku
Sałate myjemy, oszuszamy, listki kroimy w kostke na okolo 2 cm (Ja ukladam po kilka listkow i kroje. Zależy jaka jest sałata, jeżeli duża dajemy 3/4. Najlepsze są te listki z samego środka.

Rzodkiewke kroimy na pol, potem na pół i kroimy w plastry.
Szczypiorek pluczemy i kroimy cały pęczek.

Dodajemy serki i wszystko mieszamy, do smaku sól.

Sałatka przed podaniem powinna odstać około 1h aby składniki dobrze się połączyły!

Zazwyczaj przygotowuję sałatkę przed kąpielą i usypianiem Kaji. Zamuje mi to max 15 minut.

POLECAM! Szybko, zdrowo i niekalorycznie! :-)
 
A ja Wam podam przepis na pastę do kanapek, my sie z mężem teraz tym zajadamy:

kostka sera białego
puszka szprotów WĘDZONYCH w oleju (moga nie być wędzone ale te są najlepsze, albo makrela wędzona) - odsączyć z nadmiaru oleju
kilka łyżek smietany
sól

Wszystko razem miksujemy i gotowe!
 
Ja robie podobna paste.Tylko ,ze ja daje makrele(ze szprotkami tez sprobuje) i dodaje jeszcze cebulke(pol takiej malej) no i tak samo sol i pieprz do smaku.Soli malo bo rybka slona;-)
 
To ja musze spróbować.Przyznam się że z puszki wędzonej makreli nie jadłam jeszcze:eek: Moja teściowa robi podobną paste z wędzonej makreli ale z racji tego ze czasami nie dowidzi to zawsze mi się trafi jakaś ość.Poprostu apetyt mi wtedy odchodzi.Ale poszukam makreli w puszce.:tak:
 
Ojej, znam ta paste! Az mi slinka pociekla:) Moja wersja tez jest z makreli wedzonej i jeszcze do tego z gotowanym jajkiem.
Kurcze, niepotrzebnie weszlam na ten watek, bo w brzuchu burczy, a jestem na diecie i obiecalam sobie, ze nic nie jem po 18.00, wiec czytanie o takich pysznosciach o tej porze nie jest najlepszym pomyslem:eek: . Ale Wam zycze smacznego:tak: .
 
reklama
Witam wszystkie lipcowe mamusie:tak:. Przyznam, że od jakiegoś czasu podglądam i korzystam z przepisow, które tu zamieszczacie. Chciałabym się choć troszkę zrewanżować i przesyłam Wam przepis na przepyszne gofry.
Pyszniutkie GOFRY
1/2kg mąki
5 żółtek
1 szkl cukru
2 szkl wody
cukier waniliowy
1 proszek do pieczenia na 1/2kg mąki
1 p rozpuszczonej margaryny
To wszystko ze sobą wymieszać i na koniec dodać pianę ubitą z 5 białek.
Podawać z bitą śmietaną owocami etc.
P.S Gorąco polecam. Chętnie podam jeszcze inne sprawdzone przepisy.
 
Do góry