reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolor oczu

Aniu dokładnie tak jest...zeby dziecko miało oczy niebieskie gdy rodzice mają brozowe( to muszą się spotkac 2geny niebieskie po jednym od kazdego z rodziców poniewaz niebieski jest kolorem ustępującym brązowemu i zielonemu (zielony ustępuije z koleii brązowemu)
A - brązowy
a- niebieski
mama : Aa Tata: Aa (heterozygota)

kom. jajowa i plemnik zawiera A lub a

dziecko od mamy i taty dostaje po jednym małym a - aa ( homozygota ustępująća))

zeby miało brąż to musi miec Aa lub AA (homozygota dominująca)

to smo dotyczy kazdej innej cech

cechy dominujące (A) : orli nos, kręcone ciemne włosy, duże usta niski wzrost dobry słych praworęczność, łysienie grupa krwi A B i czynnik Rh+
 
reklama
Madzia_33 co za fachowa wiedza!
Ja wciąż mam nadzieję że moja Alcia będzie kiedyś miała brązowe oczy (chciałabym żeby była podobna do mnie), a skoro jest to gen dominujący, to może tak będzie. :D
 
Małgosia miała i ma szarozielone (po tatusiu), ale jak jest słonecznie, to wpadają w czysty jasny szary (po mamusi). Obydwoje jesteśmy ciekawi co z tego wyniknie.
 
Maciuś jak się urodził to miał bardzo ciemne tak, że prawie nie myło midać gdzie zaczyna się źrenica ale za to teraz ma śliczne niebieskie i mam nadzieję, że tak zostanie bo to po mamusi :)
middle_konto_galeria_foto.php
 
Ja dopiero dzisiaj jak oglądałm stare zdjęcia uświadomiłam sobie, że Kamil też po urodzeniu miał prawie czarne. Teraz ma jaśniejsze - szare, śliczne. Mam nadzieję, że takie zostaną. Ale teściowa twierdzi, że zbrązowieją ;) Zobaczymy ...
 
a ja nie chodziłam do gimnazjum, a na biologii w liceum chyba nie uważałam za dobrze... głównie ze względu na nauczycielkę,
Ciekawe wogóle, jakie geny ja i Marcin przekazaliśmy Ali. Tego się dowiemy chyba dopiero, jak ona dorośnie?
 
No i wygląda na to, że teściowa miała rację :p ;) Kamilowi oczy zaczęły brązowieć ::) Na razie mam nadzieję, że to tylko światło się tak odbija ;) Ale zauważyłam, że przy źrenicach tęczówka już taka szara nie jest. I chyba oczka bedą jednak po tatusiu, a nie po mamusi ;)
 
reklama
Olko ma cały czas niebieskie oczka i nie zanosi się na razie na zmiany... ale mam nadzieję, że będzie miał jednak oczka po tatusiu, bo on ma najpiękniejsze na świecie :D zresztą ja też nie mam zupełnie niebieskich, takie szaro-niebiesko-zielone, nawet z odrobiną rudego :p z tego co wiem, to niebieski jest genem recesywnym, więc liczę na tą zmianę, ale jesli rzeczywiście zmienia się to do pół roku, to chyba już przepadło :p zresztą i tak oczy dziecka są najpiekniejsze, bez względu na kolor :)
 
Do góry