reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolorowa pupa, czyli pieluszki wielorazowe :)

betiks

full time mummy :)
Dołączył(a)
23 Marzec 2008
Postów
949
Miasto
mazowieckie k/W-wy
Myślę, że dobrze zrzucić w jedno miejsce nasze pytania, opinie i wskazówki na temat pieluszek wielo i wszystkich pokrewnych im szczegółach :tak:
Dziewczyny, może przekleicie wasze wskazówki tutaj? :sorry2: Co wy na to?
Viv ja miałąm na myśli konkretne pieluszki, one mają właściwości AIO typu SIO< czyli wkład mają wyjmowany, a nie wszyty i dodatkowo można dopiąć dodatkowy wkład:
Pieluszki wielorazowe BOBOLIDER LUX z wkładem z bambusa. NOWOŚĆ! - Pieluszki wielorazowe
 
reklama
Betiks a Ty już próbowałaś wielorazówek na noc?

Moje wszystkie właśnie czekają na pranie, koniecznie muszę zamówić jeszcze z 10 i dokupić tych szmatek wielorazowych ale jednorazowe też wezmę.

A poza domem się nosicie? Liwuś Ty chyba zamierzasz, inwestujesz/masz ten worek na pieluchy poza domem?
 
Viv jeszcze nie, bo nie chce go w nocy wybudzać na przebranie. Więc póki co pampek na noc i jeszcze na wyjście. Jak domówię więcej pieluszek, to wtedy i na wyjścia będą. Póki co, to te czekają na pranie i wyschnięcie.
 
Nasze właśnie schną a domówiłam kolejne, teściowa się dorzuciła więc zamówienie złożone :blink: zaczniemy ubierać je też na wyjścia bo wzięłam i jednorazowe bibułki, zobaczymy jak to będzie.
 
Viv nie inwestuje w ten worek , bo mam takie coś podobnego tylko z plastiku ( nie wiem jak to określić ). Domówiłam pieluchy i wkłady i olejek herbaciany i bibułki z celulozy. No i zainwestowałyśmy w geterki...:)
A powiem Wam że wkłady które sama złożyłam itd z ręcznika są super fajnie chłonne więc polecam...My wychodzimy w wielo... tylko do lekarza w jedno...się ubieramy:-) Od poniedziałku na noc też będziemy zakładać wielo bo zakłdadam że dostawa naszych pieluch dojdzie do piątku. Muszę tylko wiadro zakupić do przechowywania :-)
 
Liwuś to ja złożyłam zamówienie na ten zestaw, worek też bo nie mam i wiadro również, bo stacjonarnie nie mogłam nigdzie kupić, a nie ma się co oszukiwać, śmierdzi :-p olejek też wzięłam, bo miałam taki do kominka ale się skończył, jednorazowe bibułki też wzięłam ale moje zamówienie jeszcze nie zostało wysłane. Liczę że jednak wyślą może dziś i do piątku będzie, no nie wiem, czekam.

Dziś była w wielorazówce na zewnątrz ale tyle co na spacerk w chuście do sklepów bo wiatr duży i zimno, choć na pewno nie zmarzła :-) Ale teraz widzę ile będzie znowu bambetli jak do Radomia będziemy jechać, same pieluchy ile zajmą :-D

A wkłady zrobiłaś ze zwykłego ręcznika?


edit: moje zamówienie wyruszyło :)
 
Ostatnia edycja:
nathani jak porównujesz cenę jednej pieluszki z jedną paczką pampków, to tak może wyglądać. Z tymi wielo jest o tyle gorzej, że musisz wydać sporą kwotę na raz, z pampkami się tego tak nie odczuwa, bo kupuje się co jakiś czas paczkę. Ale podsumowując np roczny wydatek, to już różnice są spore w kosztach i tu wielo zdecydowanie wychodzą taniej, nawet z praniem, wodą itp. Warto kupić używane pieluszki. Ja kupiłam na allegro taki zestaw 8 pieluszek i 16 wkładów i zapłaciłam 200zl. A koszt takiego zestawu nówki to około 320zl licząc po 22 zl pieluszki i 9 wkłady, czyli najtańszą opcją. Bo są też duużo droższe nawet i po 90zl za sztukę :szok: Choć jak dla mnie to już przesada z tą ceną.
 
Nathani Betiks dobrze prawi, na pampki na bank wydamy więcej tylko kupując paczkę raz na jakiś czas, Ceny pieluch są różne, ja się na razie zaopatrywałam najtaniej po ~21 zł/pielucha, i chyba 6,50 wkład, wiadomo że trochę tego trzeba mieć, ale zakładając że jak Ci się skończą wielo to założysz pampa to bez przesady, ja będę mieć 16 pieluch jak na razie, i zobaczymy, jak się z tym wyrobimy, bo póki co moja panna nieźle brudzi :sorry2:

Wkłady można zastąpić pieluchami tetrowymi albo ręcznikiem, jak robi Liwuś, a tak naprawdę mając dostęp do materiałów to i pieluchę możesz sama uszyć.

Na allegro bywają zestawy używanych pieluch, Betiks taki wyhaczyła, czyli do tego dokupując nowe pieluszki i wkłady w mniejszej ilości już jesteś do przodu.
Oczywiście dochodzą koszty prania, ale prać i tak trzeba :-p
 
reklama
Nathani tak jak dziewczyny piszą , na początku dużo się wydaje ale potem się zwraca. Sama sobie wylicz Kalkulator zużycia jednorazówek http://www.babyetta.pl/pl/n/44
Ja na początku kupiłam 6 pieluch + 4 wkłady + 9 szmatek i zapłaciłam niecałe 180zł , teraz zamówiłam zestaw 10 pieluch + 20 wkładów mikrofibra + 4 bambus + 2x olejek + 1x bibułka celulozowa i za to dałam niecałe 380zł a pieluchy i tak niedrogie bo 21zł a wszędzie indziej kosztuja ok. 40-50zł. Także wyprawka pieluszkowa wyniosła mnie ok.600zł, muszę jeszcze tylko wiadro upolować:-) My jesteśmy mega zadowolone i nie uważam żeby z wielo było więcej roboty jak z pampersami. Różnica taka że wielo wrzucasz do wiadra i pierzesz co 2-3 dni a jednorazowkę wyrzucasz do śmieci. A wielo można prać z ubrankami wiec nie ma problemu...No i masz oszczędność na kremach przeciw odparzeniom bo ich po prostu nie stosujesz a pupcia miła gładka i przyjemna no i oddycha :-) a pupa piękna i kolorowa :happy: A w lato rewelka ..zamiast zakładać pampersa + spodenki = gorąc niesamowity i odparzenia , zakładasz pieluchę kolorową i koniec i pupa oddycha jeszcze bardziej...:-)

Viv tak wzięłam tak malutki ręcznik formatu trochę większego jak A4 i złożyłam bodajże na 3 części i super chłonie..
 
Do góry