reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolorowa pupa, czyli pieluszki wielorazowe :)

Założona po kąpieli czyli przed 20 do 7:30 około. Zmian nie zaliczyła, sprawdzałam o północy i było ok, więc nie rozbierałam jej.bo szybko usnęła po przerwie na karmienie.

Fajnie że Rozalka trafia kupką w szmatkę, u nas się prawie zawsze wydostanie na pieluszkę :sorry2:
 
reklama
O to super :happy2: a jaki wkład założyłaś na noc? Ja chyba założę mikrofibry+bambus:-)

Kupiłam dzisiaj pudełeczko na brudne pieluchy 15L , zobaczymy czy wystarczy:happy2: Ma fajne zatrzaski po bokach więc jak dziecko zacznie już otwierać wszystko to z tym będzie miało problem.
No i znalazłam płyn białego jelenia i dzidziusia do prania :)
 
Ostatnia edycja:
U nas był asekuracyjnie zamiana ok.1:30 no i o ok.6:00 był przesik ale trochę pieluchę miała:crazy: Ogólnie mam takie wrażanie że PUL lepiej jej się pupy trzyma niż MINKY . Ale mimo tych przesików jestem zadowolona :happy:
A ile Wy dziewczyny dziennie pieluch zużywacie i wkładów ? I wymieniacie pieluchę za każdą zmianą czy tylko wkład?
 
U nas była zmiana o 6, bo kupka, i chyba ok. 8:30-9, a z 10 minut temu zmieniałam bo siku nogawką poszło bardzo :sorry: i też w minku, muszę obczaić jak to jest z pulem.

Szczerze nie liczyłam ile nam czego schodzi dziennie, ale najwiecej to tych "szmatek", za wkłady często robią pieluchy tetrowe,bo i tak do niczego innego ich nie używam, także mamy 16 pieluch, 30 wkładów i 20 tetr, więc raczej nam nie brakuje, od prania do prania na pewno starczy.

A zmieniam zawsze "szmatkę", wkłady jak mokre, czyli praktycznie zawsze a pieluchę tylko jak mokra/brudna. Muszę jeszcze tylko rozkminić dobre zapięcie, bo z jednej strony przylegają super, a z drugiej trochę luz przy nóżce, i choć pielucha sucha z zewnątrz to śpiochy mokre się zdarzają, nie zawsze ale czasem :confused2:
 
Viv no właśnie ja mam tak samo z tymi zapięciami, ale zauważyłam że PUL'owe lepiej przylegają , MINKOWE odstają po jednej stronie no i własnie zdarza się tak że przeciekają. Chyba pielucha na rzepy też lepiej przylega - ale mam tylko jedną :-( Widziałam dzisiaj w sklepie dzieciowym pieluchę a la tetra ale z bambusa za 14zł:szok:
 
Ja cię, ale skrobiecie, głównego już chyba nie dam rady nadrobić :sorry2:
Liw piękne te pieluszki :tak: I zgodzę się co do tego, że pul lepszy od minky. Nam zawsze kupka wycieka na boki i niestety wtedy zmieniam całość razem z pieluszką, bo brudna :dry: W ogóle to póki co u mnie jeszcze na przemian z pampkami, bo muszę domówić pieluszek. Więc rano na kupki pampek, a po południu w wielo :tak: Na noc jeszcze pampek, ale same wiecie, jak to jest jak się już zacznie wielo, że wcale te pampki nie pasują :no: A przecieki kupkowo-sikowe zdarzają się i w jednych i drugich, więc różnica tylko w wyborze kosza - do śmieci, czy do prania :tak: (jak któraś z was pisała :-)). Ja kupiłam do prania orzechy piorące, bo są i antybakteryjne przy okazji, tylko nie dodałam sody do prania i wkłady mi się z kupki nie doprały :dry: A tak to piorę jeszcze w proszku Dzidziuś razem z ciuszkami. No i mój też póki co duużo sika :-D
Viv super ci pieluszka wytrzymała całą noc :tak:
Co do ręczniczków, to czytałąm gdzieś na forum, chyba Chusty.info, że dziewczynom świetnie sprawdzały się też takie małe, kwadratowe ręczniczki z Ikea, wychodzą po parę złotych. Ja mam chyba ze 4 takie, więc jakby mi brakło, to pewnie wykorzystam :tak:

te ręczniczki w Ikea to takie (są różne kolory):
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30163608/
Kosztują 8 zeta za 4szt, czyli 2 za jeden ręczniczek wychodzi :)
 
Ostatnia edycja:
No własnie tylko że ja Ikee mam na końcu świata w Olsztynie nie ma więc najbliższa w W-wie albo Gdańsku :confused2::sorry: Ale mam już wkładów dużo więc daje radę i pranie co 4 dni :-) I już nie przecieka w nocy i całą noc wytrzymuje teoretycznie od ok.23-24 do 6-7 rano spokojnie albo i dłużej by wytrzymało w zestawie mikrofibra+bambus. Wieczorem ok19:00/20:00 zakładam jeszcze pieluchę 2x mikrofibra zmieniam ją ok.23-24 i do rana. Tak sobie myślę że chyb ateraz będziemy tylko używać PULA i mniejszych minky a na wakacje jak trochę nogi przybiorą i młoda urośnie przejdziemy w minky , bo poza tym minky chyba lepiej powietrze przepuszczają.



Mam do Was takie pytanie czy wy przed praniem pieluch zapieracie je w czymś jeśli mają zabrudzenia ? Bo ja ostatnio wrzuciłam pranie : wstawiłam na pranie wstępne a potem uprałam normalnie na 50stopni i nie do końca mi się odeprało . Dziewczyny na innych strona polecają zapieranie mydłem marsylskim albo galasowym ale w tej dziurze moim pięknym mieście nie ma takiego mydła a nie wiem czy jest to opłacalne zamawiać = czy to działa? I czy np.mydło szare biały jeleń nie będzie miało takie samego rezultatu?
 
reklama
kompletnie nie znam się na wielorazówkach, ale jeśli chodzi o plamy to ja okupkane ciuszki Gabrysi "nacieram" przed praniem białym jeleniem i wstawiam normalnie z resztą ubranek na 40 stopni. zawsze się dopiera:-)

mam takie pytanie, zamówiłam na próbe dwie pieluszki z close parent i teraz się zastanawiam jak je wyprać:confused:
Piszecie że najlepiej w płynie albo w proszku, a moja Gabrycha uczulona i pierzemy tylko w płatkach mydlanych. Czy takie płatki mogą zniszczyć właściwości pieluszki? bo że nieprasować to już doczytałam. I jeszcze jedno, czy któraś z was używa jako wkładu zwyklej pieluchy tetrowej? Czy wtedy pieluszka nie jest monstrualnej wielkości i nie jest niewygodna dla dziecka?
 
Do góry