reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolorowa pupa, czyli pieluszki wielorazowe :)

Przy kieszonkach wszystko siusiu idzie do wkładu także dziecko przy pupie nie ma szczególnie mokro (ja dokładam dodatkowe wkładki z mikropolaru zwane przeze mnie szmatkami przepuszczają wilgoć do środka pieluchy Wkładki Czysta Pielucha - mikropolar | Wkładki Pupus |). Z drugiej strony nie umiałabym trafić kiedy zrobi siusiu bo siusia często. Jak zaglądam powiedzmy po dwóch czy trzech godzinach to wkład w środku mokry ale przy pupie nie. To samo po nocy - 2-3 wkłady mokre jak nie wiem a przy pupie sucho.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fiolka, ja dla odmiany pieluszke zmieniam PO karmieniu. Odczekuje jakieś 10-15 minut (mała wtedy siusia po jedzeniu) zmieniam na suchą i tak do kolejnego karmienia, chyba że w międzyczasie trafi się koopa lub czkawka:) (mała zawsze ma czkawke jak pożądnie zasika pieluszke).
O tolerancji naszych pociech na uczucie mokro/sucho trudno przewidzieć. Już tu kiedyś pisałam że moja Gabrycha przesypia w nocy 10-12godzin w jednej pieluszce bez przecieku (w tym zalicza 2 karmienia przez sen). Ona poprostu w nocy między 20stą a 5 rano prawie lub w ogóle nie sika, dopiero po tym drugim nocnym jedzeniu pieluszka jest mokra:szok:
Jeśli masz ochote spróbować to kup sobie 2-3 na próbe, zobaczysz "ustrojstwo" na żywo, zobaczysz jak Wiktorek w nich się czuje i wtedy zdecydujesz czy wolisz pampersy czy wielo. Dużo mam stosuje też system mieszany- w dzień wielorazówki a na noc pampers. Jeśli wielo Ci się nie sprawdzą teraz to może wykorzystasz je przy odpieluchowaniu jako takie wodoszczelne majtasy:)
 
A gdzie trzymacie brudne pieluchy zwłaszcza te z kupą :sorry: ja mam maleńką łazienkę, ledwo mi kosz z praniem się mieści :baffled:
 
Fiolka ja w domu mam taki kosz Akcesoria i dodatki do pieluszek wielorazowych - wiaderko prostokątne na brudne pieluszki 10L - on zajmuje bardzo mało miejsca, trzymam go albo w łazience albo mam miejsce między łóżeczkiem a ścianą i tam mam kosz na pranie małej i ten właśnie, jak mam kieszonkę suchą do rzucam ze zwykłym pranie,a wszystko co mokre do tego kosza. Nie jest on za wielki ale tak akurat od prania do prania starcza :sorry:

A jak jestem u mamy to dała mi wiaderko z pokrywką po proszku jakimś, jest równie szczelne i się sprawdza a jest większe od tego co mam w Pozku.
 
Ja wiaderka nie mam jeszcze, więc mam inny 'system' :-D Wkłady i szmatki wstępnie zapieram, suszą się na pałąku od prysznica, potem wrzucam do reklamówki - nie śmierdzi przynajmniej :cool2: Wkłady i szmatki piorę osobno w 60 stopniach, pieluszki razem z ubrankami Piotrusia w 35 :happy2:
 
Ja na pieluchy ma pudełko 10 czy 15L kupione w sklepie społem, mniej więcej coś takiego Poukładany Świat - Curver - pojemniki plastikowe do domu, biura, garażu, kuchni, łazienki, garderoby, pokoju dziecka oraz na kemping . Wrzucam tam pieluchy brudne + zakraplam olejkiem.
Pieluch mam 16 + 24 wkłdy z mikrofibry + 5 bambusów + 9 szmatek. I jest ok. no mogłabym mieć więcej szmatek. Na noc zakładam 2Xmikrofibra lub mikrofiba i bambus. Piorę co 3-4 dni w Dzidziusiu.
Pieluchy i wkłady piorę razem z ubrankami dzięcięcymi , wkłady czasami osobno w 60stop.
Wszystko zakupione w lulajaby.
Zamierzam jeszcze dokupić szmatek i chyba kupię białą pieluchę na chrzest ale to jakoś w maju. Nie wyobrażam sobie pieluchowania dziecka jednorazowo ale to dlatego że zakochałam się w kolorowej pupie i wielorazówkach. Spróbuj Fiolka a sama zobaczysz :)
 
Ostatnia edycja:
Liwuś ja mam te z babyono ale szczerze mówiąc wolę te wielorazowe niż bibułki. Mam ich teraz tyle że spokojnie starczają. Bibułki użyłam kilka razy dawniej ale ze kupki płynne to i tak pielucha bardzo brudna. Są duże, raczej do przecięcia i pewnie przy stałych już kupkach się sprawdzą.

A te wkłady Wkładki z mikrofibry i mikropolaru | Wkładki | to tak jak wpisałam w recenzji - rewelacja! pupa mniejsza niż w dwóch mikrofibrach i bambusie, pieluch lepiej przylega to i przecieku nie ma. Rano zdejmuję, pupa gładziutka, wkład biały mokry i ciężki a ten (kładę go bliżej pupy) czuć że mokry ale wyżąć się nie da :-p Schną szybciej nawet niż wkłady z mikrofibry. Gdyby były tańsze chętnie miałabym same takie, bo wcale nie są jakieś grube :tak:
 
reklama
Do góry