reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komórka dawczyni – bank komórek a świeże komórki

Dołączył(a)
2 Styczeń 2020
Postów
3
Witam


Mam pytanie. Jestem już po 2 nieudanych próbach in vitro na własnych komórkach. Zastanawiam się nad komórką dawczyni, tym bardziej, że moje AMH jest bliskie 0. Zastanawia mnie fakt czemu niektóre kliniki korzystają tylko z banku komórek Ovobank (w jednej z kliniki powiedziano mi, że w Polsce jest takie prawo, że legalnie nie można zapłacić dawczyni?). Natomiast w jednej z klinik Salve zaproponowano mi transfer z komórki dawczyni ze świeżych (nie mrożonych) komórek. Wydaje mi się też, że szanse ze świeżych komórek będą większe.

Co więcej mamy obawy co do tego ovobanku bo jest on w Hiszpanii. Boje się też, czy dawczyni nie będzie np. Hiszpanką.

Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ania
 
reklama
Witam


Mam pytanie. Jestem już po 2 nieudanych próbach in vitro na własnych komórkach. Zastanawiam się nad komórką dawczyni, tym bardziej, że moje AMH jest bliskie 0. Zastanawia mnie fakt czemu niektóre kliniki korzystają tylko z banku komórek Ovobank (w jednej z kliniki powiedziano mi, że w Polsce jest takie prawo, że legalnie nie można zapłacić dawczyni?). Natomiast w jednej z klinik Salve zaproponowano mi transfer z komórki dawczyni ze świeżych (nie mrożonych) komórek. Wydaje mi się też, że szanse ze świeżych komórek będą większe.

Co więcej mamy obawy co do tego ovobanku bo jest on w Hiszpanii. Boje się też, czy dawczyni nie będzie np. Hiszpanką.

Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ania
Aniu a skad jesteś? Ja mialam do czynienia z klinika gyncentrum w katowicach. Nie pod tym kątem, pod ktorym ty szukasz pomocy. Ale wiem, że oni mają opcje in vitro z komorka dawczyni. Moja kolezanka sama oddawala u nich swoje komorki do adopcji wiec podejrzewam,że maja swoj bank komorek. Zadzwon, dopytaj. Pozdrawiam i powodzenia 😊
 
Aniu a skad jesteś? Ja mialam do czynienia z klinika gyncentrum w katowicach. Nie pod tym kątem, pod ktorym ty szukasz pomocy. Ale wiem, że oni mają opcje in vitro z komorka dawczyni. Moja kolezanka sama oddawala u nich swoje komorki do adopcji wiec podejrzewam,że maja swoj bank komorek. Zadzwon, dopytaj. Pozdrawiam i powodzenia 😊
dzięki, pozdrawiam
 
AMH chyba robi każdy, kto myśli o in vitro albo ma problemy z zajściem. Czytałam ciekawe historie dziewczyn, którym AMH urosło [emoji4]
 
AMH chyba robi każdy, kto myśli o in vitro albo ma problemy z zajściem. Czytałam ciekawe historie dziewczyn, którym AMH urosło [emoji4]
Hej moja żona ma bardzo niskie AMH, ze wskazaniem tylko na in vitro z dawczynią. Czy mogła byś napisać w jakich okolicznościach urosło AMH? i do jakich wartości?
 
reklama
Czy któraś z was robiła badania amh?
Artemida30, każda kobieta starająca się o dziekco powinna raczej zrobić badanie pod kątem amh. Co do banku komórek ja bym jednak radziła kontaktować się z kliniką niepłodności invicta, Bada dawczyń jest największą z polskich baz, dodatkowo klinika ma swoje labolatorium i jeśli chodzi o in vitro z wykorzystaniem KD, to jest to najpewniejszy punkt, który może Ci pomóc.
 
Do góry