reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komputer cyklu a karmienie piersią

E

Ewka34

Gość
Hej, urodzilam dwa miesiace temu,karmie piersia na zmiane z mm ,dzis dostalam okres tzn skąpy narazie ,ale jest.. tak mi sie wydaje :) pytanie do uzytkowniczek komputerow cyklu ,badz mierzenia temp. i obserwacji cyklu.
Otoz,jestem uzytkownikiem komputerka juz kilka dobrych lat,w pierwszej ciazy nie mierzylam temp po porodzie,dopiero pozniej zaczelam obserwowac cykl.. dzieki komputerkowi zapobiegalam ciazy przez wiele lat, jak i ją zaplanowalam ;) ale do rzeczy.. chodzi o mierzenie,czy powinnam od jutra wpisac pomiar i zaznaczyc okres i czy mierzenie temp bedzie wiarygodne dla kompka i czy moge wtedy zaufac kompkowi,skoro karmie piersia.. zaznaczam ze w nocy mala budzi mnie co dwie godz. I nie wiem kiedy zmierzyc czy przy pierwszym karmieniu po 4 godzinnej drzemce,czy nad ranem ale to juz po dwoch 2-godzinnych przerwach :/
 
reklama
Karmienie piersią nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o wykres, ważne czy wróciła owulacja. Nie wiem czy możesz zaufać komputerowi, ja mierzyłam zwykłym termometrem plus obserwacje śluzu. Pierwszych kilka cykli może być bez owulacji, mogą być dłuższe niż zwykle i/lub z krótszą fazą lutealną. Wtedy(przy braku owulacji) bardzo prawdopodobne, że nie będzie w tym cyklu żadnych bezpiecznych dni. Okres poporodowy, dopóki cykle się w miarę nie uregulują, jest niestety ciężki jeśli chodzi o tą metodę zapobiegania ciąży...
Jeśli chodzi o samo mierzenie temp. to ja przy kp mierzyłam mniej więcej o tej samej porze, przeważnie podczas pierwszego porannego karmienia, ok. 5-6. Ale różnie było ze spaniem, czasem miałam tylko godzinę drzemki przed mierzeniem, po prostu inaczej się nie dało. Musisz na sobie sprawdzić, czy to będzie miało znaczenie w twoim przypadku. Aha i nie wiem jak z komputerami cyklu, ale tak normalnie to nie trzeba mierzyć od 1 dnia, wystarczy poczekać na koniec @ i wtedy zacząć.
 
Karmienie piersią nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o wykres, ważne czy wróciła owulacja. Nie wiem czy możesz zaufać komputerowi, ja mierzyłam zwykłym termometrem plus obserwacje śluzu. Pierwszych kilka cykli może być bez owulacji, mogą być dłuższe niż zwykle i/lub z krótszą fazą lutealną. Wtedy(przy braku owulacji) bardzo prawdopodobne, że nie będzie w tym cyklu żadnych bezpiecznych dni. Okres poporodowy, dopóki cykle się w miarę nie uregulują, jest niestety ciężki jeśli chodzi o tą metodę zapobiegania ciąży...
Jeśli chodzi o samo mierzenie temp. to ja przy kp mierzyłam mniej więcej o tej samej porze, przeważnie podczas pierwszego porannego karmienia, ok. 5-6. Ale różnie było ze spaniem, czasem miałam tylko godzinę drzemki przed mierzeniem, po prostu inaczej się nie dało. Musisz na sobie sprawdzić, czy to będzie miało znaczenie w twoim przypadku. Aha i nie wiem jak z komputerami cyklu, ale tak normalnie to nie trzeba mierzyć od 1 dnia, wystarczy poczekać na koniec @ i wtedy zacząć.
Tzn wiem ze pierwsze cykle nie beda wiarygodne to tak jakby nowy sprzet byl.. musi od nowa sie nauczyc moich cykli ;) bedzie mi dawal czerwone caly czas bo to bezpieczniej niz dac mi zielone swiatlo :) Acha czyli kp nie ma nic do temp.. widzisz wlasnie tu mialam zagwostke,bo nie bylam w takiej sytuacji jeszcze ,wiec wolalam sie zapytac ;) no u mnie komp bedzie pokazywal i pytal czy jest okres ;) a moje pierwsze karmienie to godz ok 2 w nocy :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tzn wiem ze pierwsze cykle nie beda wiarygodne to tak jakby nowy sprzet byl.. musi od nowa sie nauczyc moich cykli ;) bedzie mi dawal czerwone caly czas bo to bezpieczniej niz dac mi zielone swiatlo :) Acha czyli kp nie ma nic do temp.. widzisz wlasnie tu mialam zagwostke,bo nie bylam w takiej sytuacji jeszcze ,wiec wolalam sie zapytac ;) no u mnie komp bedzie pokazywal i pytal czy jest okres ;) a moje pierwsze karmienie to godz ok 2 w nocy :/
Tzn chodzi mi pierwsze karmienie rano, w sensie o w miarę normalnej porze;) Mój też się budził co 2h na mleko przez całą noc, ale mierzyłam dopiero ok. 5.00, max o 4.00. Nieprzespana noc może oczywiście wpływać na temp.(nie musi), ale sam fakt że karmisz piersią nie ma znaczenia.
 
Tzn chodzi mi pierwsze karmienie rano, w sensie o w miarę normalnej porze;) Mój też się budził co 2h na mleko przez całą noc, ale mierzyłam dopiero ok. 5.00, max o 4.00. Nieprzespana noc może oczywiście wpływać na temp.(nie musi), ale sam fakt że karmisz piersią nie ma znaczenia.
Oki dobrze woedziec ;) no i to tez wiem akurat o tej nocy ,dlatego pytam ,bo minimum jest 3 godz. snu :/ bede probowac, najwyzej w przyszlym roku zostane mama znowu hyhy
A wlasnie co jesli zaszlabym w ciaze i np jeszcze karmie piersia? Mam odstawic mala od piersi czy to tez mit?
 
Oki dobrze woedziec ;) no i to tez wiem akurat o tej nocy ,dlatego pytam ,bo minimum jest 3 godz. snu :/ bede probowac, najwyzej w przyszlym roku zostane mama znowu hyhy
A wlasnie co jesli zaszlabym w ciaze i np jeszcze karmie piersia? Mam odstawic mala od piersi czy to tez mit?
Mit nad mity:) Gdyby tak było, to organizm raczej by nie pozwolił na zachodzenie w ciążę podczas karmienia, a wiadomo że tak nie jest. W zdrowej ciąży możesz karmić bez problemu do końca, a nawet dwójkę dzieci po porodzie:) Ja karmiłam do ok. 16tc, ale tylko dlatego, że już bolało i byłam zmęczona nockami.
 
reklama
Wrzucę Ci zdjęcia z mojego poradnika, może coś pomoże. Ja korzystam z metody objawowo-termicznej, z tym ze u mnie miesiaczka przyszla dopiero po zakonczeniu kp
Duzo zalezy od organizmu, u mnie pobudki nie mialy wplywu na temperaturę.
 

Załączniki

  • 20180929_095417.jpg
    20180929_095417.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 185
  • 20180929_095423.jpg
    20180929_095423.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 178
Do góry