reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

komputer

reklama
chciałem założyć nowy temat ale widzę, że jest podobny, więc poproszę o linki do stron na których są gry dla 3 latków. Bo ja znajduje owszem sporo takich ale gry zdecydowanie nie są dla 3 latków. Chodzi mi o gry takie jak chociażby na minimini.pl. Godzinkę max 2 dziennie pozwalamy naszej córce grać bo to uwielbia, ale gra pod nadzorem i niedłużej jak godzinę dziennie, no jak jest grzeczna to może 2 w nagrodę ale zwolennikiem gier dla tak małych dzieci nie jestem
 
Trzeba jak najdłużej trzymać dziecko od komputer. Proponować mu jakieś inne gry i zabawy, jest przecież teraz tylko możliwości. Można też zachęcać dziecko do wyjścia na dwór i tam spędzania wolnego czasu, oczywiście gdy jest ładna pogoda, można zorganizować wycieczkę w ciekawe miejsca.
 
Ja nie uważam komputera za jakieś wielkie zło, ale my nie mamy Tv i młody bajki tylko na kompie ogląda, lubi też gry na minimini.
Komputer ma limitowany i jesli chce bajki lub pograć to pyta czy może :)
 
Ostatnia edycja:
my pozwalamy Julce siedzieć na lapku. Gra w gry na miniminiplus, na ciufcia.pl Czasem włączam jej jakieś kolorowanki online. Ale największy hit to płyta z gazetki minimini chyba (albo innej nie pamiętam niestety) do nauki Alfabetu z Bolkiem i Lolkiem. Dzięki tej grze Julka nauczyła się alfabetu i teraz pisze proste wyrazy. Poza tym w Wordzie też lubi pisać. Obsłużyć GG czy Skype też potrafi, więc jak chce zadzwonić do babci to dzwoni na skype. Czasem się bawi w sekretarke i pisze zamaszyście listy, wysyła minki. Jak znudzi jej się jakaś bajka na płycie to włącza sobie sama bajki na YT np klub przyjaciół myszki Miki które uwielbia oglądać ( ma zapisane w zakładki i świetnie sobie radzi z obsługą). Na tyle jej pozwalamy, do godziny dziennie. Może to się wydać głupie z mojej strony, ale ja lubię jak mam tę godzinę wolną, jak Maja śpi a Julka gra czy bawi się kompem mogę przez ten czas spokojnie coś porobić.
 
My też się bronimy jak możemy od komputera i jak narazie się to nam. Chociaż macie racje, że to ciężka artyleria :) Staramy się wiecej czasu spędzać razem na zabawie- tak działa urlop wychowawczy. Kto wie jak to będzie wyglądać gdy synek dowie się od rówieśników jak fajnie gra się na "kompie"?
 
W zwiazku z tym, ze zyjemy w takich, a nie innych czasach, gdzie bez komputeraz w zasadzie ani rusz, to mam pytanie do Was - mam 3-latkow: pozwalacie dzieciom korzystac z komputera, grac w gry? Mojemu Kubie spodobalo sie i wciagnelo go to bardzo, a ja teraz sie zastanawiam, czy nie za wczesnie.
Myślę, że nie ma sensu izolować dziecko od komputera. Trzeba zaakceptować to, że dziecko coraz wcześniej styka się z komputerową rzeczywistością, jednak nie można zapominać o pewnej kontroli. Należy wyznaczyć czas, w jakim dziecko może korzystać z komputera, może wspólnie stworzyć jakieś zasady... Nie można też pozwolić, żeby dziecko bez kontroli surfowało w Internecie, nawet nie mówię o jakiś blokadach czy programach kontrolujących, ale myślę, że z małym dzieckiem należy siadać przed komputerem i obserwować na bieżąco, co ono robi, czym się interesuje itd. Ostatnio w moje ręce wpadło pismo"Twój Junior", którego tematem numeru jest właśnie "Dzieci sieci". Polecam przeczytać, w artykule Grażyny Lubińskiej pokazane są dobre i złe strony korzystania z komputera przez dziecko. Opisane jest tam też ABC bezpieczeństwa w sieci i sposoby, w jakie można kontrolować dziecko tak, aby nie czuło się obserwowane na każdym kroku.
 
Pozwalanie dziecku na korzystanie z komputera czy tableta nie jest kategorycznie zakazane. Kwestia tylko tego jak długo to robi. Myślę, że godzina lub dwie to jednak za dużo, zwłaszcza dla 3-letniego malucha. Fakt, istnieją strony internetowe i gry, ale często nie są one dopasowane do dzieci. Najważniejsze też, żeby wiedzieć co robi dziecko konkretnie. W końcu internet nie jest bezpiecznym miejscem, a zapora rodzicielska nie zawsze działa. Wszystko jest dla ludzi, nawet tych najmłodszych, wszystko w ramach rozsądku.
 
reklama
Dopóki w znacznym stopniu kontrolujesz czas jaki Twoje dziecko spędza przed komputerem oraz wiesz co robi,jakie strony przegląda,w jakie gry gra- moim zdaniem jest w porządku i komputer wcale nie musi być takim złem jak kazdy mówi,co innego jeżeli dziecko pozostawione jest bez żądnej kontroli.
 
Do góry