reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komunikat w sprawie ulgi z tytułu wychowywania dzieci

reklama
słyszałam o uldze, ale że do 10 stycznia:szok::szok::szok::szok::szok::szok: szok...ładnie się zakamuflowali aby kaskę oddać ś....e:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

myślałam że to z PIT-em będzie się rozliczać:baffled: (a może tylko ja niedoinformowana?)

moooma
wielkie dzięki...podałam już dalej
 
Halo, halo moje kobitki bez paniki......do 10 stycznia muszą powiadomiś US osoby, które rozliczane są bądz przez ZUS badż przez zakład pracy lub innego płatnika (zazwyczaj nie maja innych odliczeń ). Jeśli ktoś sam w domu wypełnia pita lub w jakimś biurze podatkowym to niczego nie zgłasza - poprostu odlicza w zeznaniu i tyle.

Spójrzcie na ostatni akapit tej informacji ze strony MF ".....warunkiem uwzględnienia odliczenia przez płatnika jest poinformowanie US....." My jesteśmy podatnikami a płatnicy to ZUS, zakład pracy itp.

Pozdrawiam
 
Dokladnie. Własnie dzwoniłam do swojego US i tam mi pani powiedziała, ze jesli rozlicza mnie pracodawca to musze takie oświadczenie złożyć a jesli rozliczam się sama to musze pobrać PIT O i jeszcze ten dla mnie właściwy i tego oświadczenia składac nie muszę. Też się wystraszyłam, ale już mi wyjasnili, więc spokojnie czekam na pity z pracy i jak co roku rozliczę się sama. :tak:
 
hej. ja tez właśnie tam dzwoniłam i tez się dowiedziałam tego co wy, uf..... dobrze, że tak wyszło. i że nic dodatkowego nie trzeba kombinować......... i sorki za panikę jaką nasiałam...........................
Pozdrawiam
 
moooma dzieki za info:-)i tez poczulam ulge ze to jednak nie mnie dotyczy ten termin 10stycznia2008:-)
 
reklama
reklama
Do góry